کد خبر : 11202

قیمت پراید | قیمت پراید جدید

امروز قیمت پراید مردم را غافلگیر کرد | این مدل پراید ۶ میلیون تومان گران شد

کارشناسان و فعالان بازار خودرو معتقدند که هیچ عاملی برای کاهش قیمت در بازار وجود ندارد.

امروز قیمت پراید مردم را غافلگیر کرد | این مدل پراید ۶ میلیون تومان گران شد

قیمت پراید  امروز  یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ با تغییراتی همراه شد .  قیمت پراید   ۱۱۱ اکنون، در قیمت ۲۱۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما  قیمت پراید ۱۳۱ امروزبا ۶ میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، اکنون به نرخ ۲۰۲ میلیون تومان عرضه می‌شود.همراهی  قیمت پراید  با افزایش قیمت دلار در بازار مشاهده شد.لیست کامل  قیمت پراید ، قیمت خودرو همچنان روند صعودی را در پیش گرفته است. کارشناسان و فعالان بازار خودرو معتقدند که هیچ عاملی برای کاهش قیمت در بازار وجود ندارد.قیمت خودرو صفر داخلی روز یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ با تغییراتی همراه شد.

قیمت پراید

قیمت پراید و خودرو صفر داخلی روز یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت هفته‌ها از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار شروع به افزایش کرد. اما هنگامی که نوسانات دلار متوقف شد، اما خودرو درگیر افزایش قیمت‌ها بود که البته همچنان نیز ادامه دارد.

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. پراید پس از چند روز مقاومت امروز مجددا با افزایش قیمت همراه شد.

پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت ۲۱۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ امروز با ۶ میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، اکنون به نرخ ۲۰۲ میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات هم که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، امروز نیز مجددا به قیمت ۶۶۰ میلیون تومان رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز نیز پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش قیمت یافت و با قیمت ۴۵۰ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که روزها در قیمت ۵۰۰ میلیون تومان ثابت مانده بود، پنج میلیون تومان گران شد و حالا در قیمت ۵۲۰ میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به نرخ ۶۳۵ میلیون تومان رسید.

اما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز در محدوده ۲۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر حالا ۳۴۸ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو پنج در بازار کشور در نرخ ۳۹۸ میلیون تومان به فروش رسید.

پیش‌بینی قیمت پراید در روزهای آینده

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با تاثیر عرضه خودرو در بورس کالا بر قیمت خودرو گفت: عرضه خودرو در بورس کالا تنها به دولت کمک می‌کند و کمکی به کاهش قیمت‌ها نمی‌کند.

این کارشناس توضیح داد: از طرفی دیگر، سودی که از عرضه خودرو در این محیط به‌دست می‌آید نه به جیب مصرف‌کنندگان می‌رود و نه خودروسازان که آن را در راستای پیشرفت خود استفاده کند.

او افزود: برای کاهش قیمت خودرو تنها باید دست واسطه‌ها را کوتاه کرد و عرضه خودرو در بورس کالا چنین کاری را انجام نمی‌دهد. در حال حاضر نیز هیچ عاملی برای کاهش قیمت خودرو وجود ندارد و به نظر می‌رسد بازار به همین روند افزایش قیمت خود ادامه دهد./تجارت‌نیوز

قیمت پراید

سقوط بورس جهش قیمت پراید را رقم زد

یک کارشناس بازار خودرو بر این باور است که روند نزولی بورس در دو ماه اخیر منجر به خروج نقدینیگی از این بازار و ورود آن به بازارهای طلا، سکه، ارز و خودرو شده‌است.

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از تداوم روند افزایش قیمتی در این بازار است به طوری که در بین خودروهای پراید موجود در بازار مدل ۱۱۱ آن از ۲۱۲ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۲۱۴ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۵۱ سال ۱۳۹۹ آن نیز از ۱۷۵ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۱۷۷ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۱ آن نیز در این مدت گران شده‌است به طوری که از ۱۹۰ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۱۹۵ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۲ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر ۱۸۷ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

خودروهای پژو نیز در این مدت از جهش قیمت‌ها در امان نبوده‌اند؛ به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ از ۳۲۷ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۴۳۲ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز از ۳۴۰ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۳۴۵ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز از ۳۱۰ میلیون تومان در روز چهارشنبه امروز به ۳۱۵ میلیون تومان رسیده‌است و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۹ نیز از ۴۰۵ میلیون تومان در روز چهارشنبه امروز به ۴۱۰ میلیون تومان رسیده‌است.

خودروهای دنا نیز در این مدت جهش قیمت‌ها را تجربه کردند به طوری که دنا معمولی مدل ۱۴۰۰ از ۴۲۵ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۴۳۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز از ۴۳۵ میلیون تومان در روز چهارشنبه امروز به ۴۴۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز از چهارشنبه گذشته تا امروز به ۵ میلیون تومان گران شده است و ۴۱۵ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

دنا پلاس دنده‌ای توربو نیز در این مدت گران شده‌است به طوری که مدل ۱۴۰۱ این خودرو از ۵۴۵ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۱۰ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر ۵۳۵ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

خودروهای رانا نیز از این جهش قیمت‌ها در امان نبوده‌اند؛ رانا پلاس پانوراما مدل ۱۴۰۱ از ۳۹۰ میلیون تومان در روز چهارشنبه امروز به ۳۹۲ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۲ میلیون تومان گران شده‌است و ۳۸۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

امیرحسین کاکایی، کارشناس صنعت خودرو، در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین و در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت‌ها در بازار خودرو به طور افسارگسیخته‌ای صعودی شده‌است؛ گفت:" نزدیک به ۲ سال است که در کشور از خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای یاد می‌شود. سرمایه‌داران بازارهای مالی و پولی مناسب را برای سرمایه گذاری مورد بررسی قرار می‌دهند؛ وضعیت بازار سرمایه در نزدیک به ۲ ماه گذشته به شدت به هم خورده بوده‌است و تقریبا تمام سهم‌ها در این بازار قرمزپوش بودند و می‌توان گفت اکثر سهامداران آینده تیره و تاری را برای بازار سرمایه متصور می‌شدند که موجب به خروج حقیقی‌ها از این بازار شد، در حالی که حقوقی‌ها به طور دستوری در این بازار ماندگار شدند. از طرف دیگر قیمت‌ها در بازار مسکن نجومی‌ است و هر فرد عادی نمی‌تواند برای سرمایه‌گذاری به بازار مسکن ورود پیدا کند و از طرف دیگر نقدشوندگی سرمایه‌گذاری در این بازار نیز بسیار پایین است و تنها بازارهای ارز، طلا، سکه و خودرو برای سرمایه‌گذاری باقی می‌مانند و خودرو در حال حاضر یکی از جذاب‌ترین بازارها برای سرمایه‌گذاران است که از تورم واقعی عقب‌تر است و جهش قیمتی آن نیز زمانی آغاز شد که بورس به طور پی در پی روزهای قرمزی را ثبت می‌کرد."

کاکایی در ادامه گفت:"‌ عمده معاملات خودرویی که در بازار انجام می‌شود و در قیمت گذاری تعیین‌کننده‌است دست عده‌ای خاص است که از آنها به عنوان دلال و یا سرمایه‌گذاران بزرگ یاد می‌شود و حتی آمارهای قبلی که از سوی خودروسازان طول ۴ سال گذشته منتشر شد نیز تاییدکننده این امر است؛ خودروسازان طی آماری گفتند که هر فردی که خودرویی از ما خریداری می‌کند به احتمال بالای ۵۰ درصد از خودرو استفاده نمی‌کند و آن را به عنوان سرمایه نگه‌داشته‌است."

او در ادامه در خصوص تاثیر پذیری قیمت‌ خودروها در بازارهای داخلی از نرخ ارز گفت:" چسبندگی نرخ ارز و قیمت خودرو در بازارهای داخلی نیز بالا است؛ خودروهایی که در بازار ایران تولید می‌شود ارزان‌ترین خودروهای روز دنیا هستند و تولید آنها با مدل های جدید بدون هیچ آپشن تازه‌ای عرضه می‌شود و می‌توان گفت قیمت‌گذاری آنها نیز کیلویی است و طبیعی است که با افزایش نرخ ارز قیمت آنها نیز افزایش پیدا کند."

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ