کد خبر : 11205

سریال | فصل 2 سریال ها |سریال های پر مخاطب

فصل 2 سریال زخم کاری و نوبت لیلی چه شد؟

استقبال از"زخم‌کاری" و "نوبت لیلی" باعث شد که این سریال ها به تیتر اصلی رسانه‌ها تبدیل شوند که بعد از اتمام فصل‌های پخش شده آنها هنوز خبری از فصل‌های جدید آنها نیست و گمانه‌های مختلفی از دلایل این ماجرا مطرح شده است.

فصل 2 سریال زخم کاری و نوبت لیلی چه شد؟

برخی از سریال‌ها در چند سال اخیر به فصل دوم و حتی چهارم و پنجم رسیدند. در میانِ این کارها سریال‌هایی همچون «پایتخت» و «نون‌خ» در تلویزیون موفق بودند و به جز سریال «شهرزاد» کمتر سابقه خوبی در نمایش‌خانگی وجود دارد. اما سریال «زخم‌کاری» جزو کارهایی بود که بسیاری از مخاطبان را پایِ نمایش‌خانگی نشاند و از همان روزهای پایانی پخشِ این مجموعه، گمانه‌زنی‌ها برای ادامه آن آغاز شد.

1401091308454691826584924

شاید مخاطب‌شناسی و ذائقه‌سنجی در این زمینه بهترین کاری بوده که پلتفرم‌ها در دستور کارشان قرار دادند و در تلویزیون کمتر به آن توجه شد. این روزها تجربه‌ای مثل «پوست شیر» این نکته را به وجود آورده که اگر کاری با کیفیت ساخته شود حتماً مخاطبان خودش را پیدا می‌کند و درخواستِ ادامه آن خیلی زود سرزبان‌ها می‌افتد.

فصل های دومی که به دل مردم ننشست

سریال

اما مشکلی که برخی از چند فصله‌های تلویزیون با آن مواجه شدند، اولاً در طراحی فصل‌های دیگر موفق عمل نکردند و ثانیاً کاری نبودند که براساس ذائقه مخاطب نیاز به ادامه داشته باشد. حالا این اتفاق را در شبکه نمایش‌خانگی داریم که بحثِ ادامه سریالی مثلِ «نوبت لیلی» مطرح شده و یا «زخم‌کاری» که گفته می‌شود فیلمنامه آن در حال نگارش است. چرا که چندی پیش یک پستِ اینستاگرامی، ذهنِ بسیاری را به این سمت برد که آیا «زخم‌کاری» دیگری در راه است؟

فیلم نامه سریال در حال آماده سازی

سریال

او تصویری از سکانسِ پایانی سریال «زخم‌کاری» منتشر کرد که مالک (جواد عزتی) کاراکتر اصلی سریال روی زمین افتاده است. مهدویان توضیحِ کوتاه اما معناداری برای این تصویر نوشت: «بلند شو مالک.»با توجه به اینکه سازندگان این سریال احتمال ساخت فصل دوم را رد نکرده بودند، این گمانه را ایجاد کردند که «زخم‌کاری» فصل دوم خواهد داشت.

در حال حاضر فیلمنامه سریال برای فصل دوم در حال آماده‌سازی است اما شروعِ تولید و جزئیات دیگر آن هنوز مشخص نیست. روح‌الله حجازی کارگردان «نوبت لیلی» درباره ادامه این سریال ابراز امیدواری کرده که شرایطی فراهم شود فصل دوم ساخته شود.

تجربه های نا موفق سریال ها در فصل 2

سریال

سریال

با توجه به تجربه ناموفق «عاشقانه» و «قلب یخی» در ساخت چند فصل و حتی نیمه کاره رها شدنِ «جزیره»، «میدان سرخ» و... این زنگِ خطر برای پلتفرم‌ها هم وجود دارد که خاطره خوشِ مخاطبین از برندشان، به ورطه فراموشی برود. باید دید این سریال‌ها کدام به فصل جدید خواهند رسید؟ آیا پلتفرم‌ها در وهله اول نظرسنجی و ذائقه‌سنجی می‌کنند و یا فیلمنامه‌هایشان آماده و مهیای ساختِ فصل بعدی است؟ البته در عین حال تمهیدی برای ادامه کارهای ناتمامِ خودشان داشته باشند.

سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) در خصوص ادامه سریال «پوست شیر» و تولید فصل دوم سریال «زخم‌کاری» و «نوبت لیلی» بیانگر آن است که سریال «پوست شیر» تا قسمت بیستم مجوز دارد و فقط باید قسمت‌های پخش نشده برای نمایش عمومی زودتر در اختیار معاونت پایش و نظارت ساترا قرار بگیرد اما هنوز درخواستی برای مجوز تولید فصل دوم سریال‌های «زخم‌کاری» و «نوبت لیلی» به ساترا ارسال نشده است.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ