کد خبر : 11290

یارانه نقدی | واریز یارانه نقدی | پرداخت یارانه نقدی

خداحافظی مردم با یارانه نقدی | کالابرگ الکترونیکی جایگزین یارانه نقدی شد

معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: طرح کالابرگ به صورت آزمایشی در سه استان در حال اجرا است و اجرای آن در کل کشور بستگی به رفع ایرادات آن دارد.

خداحافظی مردم با یارانه نقدی | کالابرگ الکترونیکی جایگزین یارانه نقدی شد

یارانه نقدی که از آذر سال ۸۹ در قالب طرح هدفمندسازی‌ یارانه‌ها به خانوارهای ایرانی پرداخت می شود مبلغ آن 40 هزار و ۵۰۰ تومان بود. یارانه نقدی توسط رئیسی رییس جمهور ایران به 400 هزار و 300 هزار افزایش پییدا کرد. زمزمه حذف یارانه نقدی به  گوش می رسد اما هنوز دولت در تلاش برای زیر ساخت های مناسب آن است. یارانه نقدی هم نمی‌تواند گرهی از مششکلات معیشتی مردم کم کند.رئیسی با افزایش ده برابری یارانه نقدی این رکورد را شکست.

کالابرگ الکترونیکی جایگزین یارانه نقدی شد

محسن رضایی در خصوص اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: طرح کالابرگ به صورت آزمایشی در سه استان در حال اجرا است و اجرای آن در کل کشور بستگی به رفع ایرادات آن دارد.

وی با بیان اینکه نظام امور مالیاتی از مهم‌ترین ابزارهای اقتصادی دولت با هدف خدمت‌رسانی است، افزود: هدف از دریافت مالیات استفاده از آن در حوزه‌هایی مانند بهداشت، امنیت و زیرساخت است. به سبب مشکلاتی که در گذشته وجود داشته است امکان استفاده از این ابزار وجود نداشته است.

رضایی گفت: در حال حاضر ما شاهد تورم مالیاتی هستیم. اگر نظام مالیاتی اصلاح شود از تورم جلوگیری و خدمات خوبی به مردم داده خواهد شد. فرآیند تغییر آغاز شده است و با وجود کاهش پنج درصدی تولید در سال گذشته ممکن است طی سال جاری نیز مالیات تا ۳ درصد کاهش پیدا کند. با توجه به اقدامات انجام شده مودیان جدید شناسایی خواهند شد که در نهایت سبب رشد درآمدهای مالیاتی خواهد شد.

معاون اقتصادی رییس جمهور تاکید کرد: از سوی دیگر فسادهایی در حوزه مالیات وجود داشته است که با ایجاد سامانه ارتباط افراد قطع خواهد شد. با توجه به سامانه سازمان امور مالیاتی امکان دریافت ۴۰ خدمت بدون مراجعه حضوری نیز وجود خواهد داشت.

نرخ مالیات افزایش نخواهد یافت

وی در پاسخ به سوالی در مورد تحولات سازمان امور مالیاتی گفت: در چند زمینه اقدامات خوبی انجام شده است که یکی از آنها ابزار دریافت مالیات است. 

رضایی بیان کرد: قطعا نرخ مالیاتی تغییر نمی‌کند و ممکن است کاهش پیدا کند. اما کسانی که از پرداخت مالیات فرار می‌کنند شناسایی خواهند شد و رقم مالیات وصولی دولت رشد خواهد یافت. 

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ