کد خبر : 11292

قیمت مرغ | کاهش قیمت مرغ | افزایش قیمت مرغ

قیمت مرغ در بازار امروز دوشنبه 14 آذر ۱۴۰۱ | قیمت مرغ پر پر شد

نرخنامه جدید سازمان میادین میوه و تره‌بار نشان می‌دهد قیمت مرغ کامل بسته‌بندی در میادین به ۴۹هزار و ۸۰۰ تومان رسیده که ۱۳هزار و ۲۰۰تومان ارزان‌تر از نرخ مصوب این کالاست.

قیمت مرغ در بازار امروز دوشنبه 14 آذر ۱۴۰۱ | قیمت مرغ پر پر شد

یکی از نرخ هایی که برای مردم دارای اهمیت بوده، قیمت مرغ است. قیمت مرغ و تخم مرغ به طرز باورنکردنی افزایش پیدا کرد.اتاق اصناف ایران در اطلاعیه قیمت مرغ و تخم مرغ را اعلام کرد. درحالی‌که قیمت مرغ تازه در میادین به ۱۱هزار تومان زیر نرخ مصوب رسیده، تخم‌مرغ هر روز با قیمت بالاتری عرضه می‌شود.

کاهش قیمت مرغ در بازار و میادین همچنان ادامه دارد. نرخنامه جدید سازمان میادین میوه و تره‌بار نشان می‌دهد قیمت مرغ کامل بسته‌بندی در میادین به ۴۹هزار و ۸۰۰تومان رسیده که ۱۳هزار و ۲۰۰تومان ارزان‌تر از نرخ مصوب این کالاست. قیمت مرغ قطعه‌بندی هم در هفته‌های گذشته کاهشی بوده و مقایسه قیمت‌ها از افت ۱۰تا ۱۵هزار تومانی قطعات مختلف مرغ در میادین حکایت دارد.

قیمت مرغ در بازار امروز دو شنبه 14 آذر ۱۴۰۱ 

در حالی قیمت مصوب مرغ گرم ۶۳ هزار تومان است که امروز قیمت مرغ گرم تازه در میادین و بازار‌های میوه و تره بار ۵۳۲۰۰ تومان اعلام شد.

ایوب فصاحت مدیرعامل میادین و تره بار تهران گفت: گوشت مرغ تازه از صبح امروز (یکشنبه،6 آذرماه) با قیمت هر کیلوگرم 53200 تومان در میادین و بازار‌های میوه و تره بار عرضه می‌شود.

این در حالی است که قیمت مصوب مرغ گرم در حال حاضر 63 هزار تومان است.

یوسفخانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی استان تهران در این باره می گوید: به دلیل اینکه الان عرضه مرغ زیاد و تقاضا کمتر است، قیمت مرغ گرم در بازار زیر قیمت مصوب در مراکز عرضه به دست مردم می رسد.

قیمت مرغ

وی افزود: پیش بینی این است که ما تا پایان سالجاری در بحث تولید و عرضه مرغ هیچگونه مشکلی نداریم. تولید و عرضه کافی است و بیش از مصرف تولید انجام می‌شود. تولیدکنندگان جوجه ریزی بیش از مصرف داخل الان انجام شده است و تا پایان سال بازار به همین روند ادامه پیدا می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی استان تهران تصریح کرد: با تولید 108 میلیون قطعه جوجه در ماه برای مصرف داخل، مازاد تولید داریم.

قیمت مرغ در 8 آذر ۱۴۰۱ به شرح زیر است (قیمت‌ها به تومان از سایت تحلیل بازار):

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۸۸,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۹۹,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۹۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۹۹,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۹۵,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۸۸,۰۰۰

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

۶۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۴۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۹,۰۰۰

فیله مرغ

۱۲۹,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۲۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۲۰,۲۰۰

جوجه چینی

جوجه کباب بی‌استخوان و بدون بازو ساده

۱۲۲,۲۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

مرغ کنتاکی

دل مرغ پاک کرده

۱۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۸,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۹,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۰,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۶۸,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه (بسته ۱۰۰۰گرمی)

۹۹,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)

مرغ کامل تازه، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)

۶۲,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته‌بندی بشقابی

تخم‌مرغ بسته‌بندی ۱۵ عددی بسته‌بندی

۵۵,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۲۰ عددی بسته‌بندی

۴۸,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۹ عددی بسته‌بندی

۲۹,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۶ عددی بسته‌بندی

۲۲,۹۰۰

کاهش قیمت مرغ رغبت مرغداران را برای جوجه ریزی کم می‌کند؟

کرمانی مقدم با اشاره به این که کاهش قیمت باعث دلسردی مرغداران و کاهش جوجه ریزی می شود، اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش هزینه های پرورش، مرغداران متضرر می شوند و در مقایسه با هزینه پرورش درآمد مرغداران کم است همین مسئله باعث می شود مرغداران انگیزه ای برای جوجه ریزی نداشته باشند.

 با توجه به این که تامین غذا یکی از اصلی ترین نیاز های افراد یک جامعه است و هر گونه تغییر قیمت مواد غذایی معیشت آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد این سایت در نظر دارد وضعیت قیمت کالاهای اساسی از جمله قیمت مرغ، تخم مرغ، گوشت، لبنیات، حبوبات و... همچنین وضعیت تولید و فروش این کالاها در بازار را به صورت مستمر بررسی کند.

بررسی ها حاکی از افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ داشت و بنا به گفته رئیس اتحادیه عرضه کنندگان تولیدات پروتئینی استان مرغ در کشتارگاه به قیمت ۶۱ هزار ۸۰۰  تومان در اختیار اتحادیه به عنوان توزیع کننده در بین فروشگاه های سطح شهر قرار می گیرد و در خرده فروشی‌ها  به قیمت 63 تا 64 هزار تومان به دست مشتری می رسد البته به گفته بعضی از شهروندان این قیمت در برخی روزها به 68 هزار تومان رسید.

هر کیلو تخم مرغ نیز  به قیمت ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان و هر شانه تخم مرغ در فروشگاه ‌های سطح شهر حدود ۹۰ هزار تومان به فروش رسید.

با توجه به کاهش قیمت مرغ در ماه جاری و عرضه این محصول به قیمت 53 تا 54 هزار تومان و چرایی این کاهش قیمت و تبعات آن برای مرغداری ها به گفت و گو با معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم پرداختیم.

مهندس حسین علی بیگی معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم در گفت وگو با ایسنا در رابطه با نوسان قیمت مرغ عنوان کرد: با توجه به سیاست‌گذاری دولت بعد از مردمی سازی یارانه‌ها مرغداران در مقطعی به دلیل عدم شفافیت وضعیت و شرایط کاری جوجه ریزی را با تردید انجام دادند لذا جوجه ریزی با ظرفیت مناسب انجام نشد به همین خاطر تامین مرغ و عرضه کم شد و به دلیل این که میزان عرضه و تقاضا هماهنگ نبود قیمت تا 64 هزار تومان بالا رفت.

علی بیگی ادامه داد: اما با توجه به حجم جوجه ریزی و هماهنگی هایی که صورت گرفت پیش بینی می کنیم تا عید روند کاهش قیمت مرغ و یا ثبات قیمت مرغ را در بازار داشته باشیم.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: قیمتی که دولت برای مرغ تعیین کرده  59 هزار و 800 تومان است که البته مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی نبوده چرا که برای مرغدار تولید با توجه به چند برابر شدن قیمت نهاده ها با قیمت بالاتری تمام می شود.

وی اضافه کرد: اما در حال حاضر کاهش قیمت را شاهد هستیم و مرغ با قیمت 53 هزار و 500 تومان  تا 54 هزار تومان در سطح شهر عرضه می شود و افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

 علی بیگی یادآور شد:  تخم مرغ نیز با نرخ دولتی تعیین شده تقریبا 37 هزار و 500 در سطح شهر عرضه می شود و با مدیریت سطح صادرات تخم مرغ قیمت این محصول در سطح کشور کنترل می شود لذا سعی شده افزایش قیمت بالاتر از نرخ مصوب تنظیم بازار نداشته باشیم.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص احتمال کاهش جوجه ریزی با توجه به کاهش قیمت ها، اظهار کرد: در حال حاضر وزارتخانه تمهیداتی در نظر گرفته و در همین راستا به دنبال دریافت مصوبه هیئت دولت مبنی بر خرید تضمینی و حمایتی مرغ مازاد از مرغداران با هدف جبران ضرر تولیدکنندگان و تشویق آن ها برای جوجه ریزی با ظرفیت مناسب است.

علی بیگی در پایان بیان کرد: امیدواریم این مسئله به نحو مطلوب و شایسته انجام شود و مرغ با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ