کد خبر : 11307

بازیگر |درگذشت بازیگر زن | بازیگر زن آمریکایی

بازیگر زن معروف درگذشت + عکس

بازیگر زن آمریکایی پس از مبارزه با سرطان درگذشت.

بازیگر زن معروف درگذشت + عکس

کرستی آلی بازیگر سینما و تلویزیون آمریکا روز دوشنبه در سن ۷۲ سالگی براثر سرطان درگذشت. فرزندان این بازیگر در صفحه توییتر خود اعلام کردند که این بازیگر پس از مبارزه با سرطانی که اخیراً تشخیص داده شده بود، درگذشت.

شروع فعالیت کرستی آلی

کرستی آلی

کرستی آلی در ۱۲ ژانویه ۱۹۵۱در کانزاس به دنیا آمد. نخستین بار در سال ۱۳۶۱ در ۳۲ سالگی در فیلم سفرهای ستاره ای: خشم خان به کارگردانی نیلکلاس مایر در سینما حضور یافت . گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم ببینید چه کسی اکنون صحبت می کند، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای کریستی آلی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون ویلیام شاتنر ، لئونارد نیموی، دیفورست کلی و جیمز دوهان را تجربه کرد.

کرستی آلی

او در سال ۱۹۹۱ جایزه امی و گلدن گلوب بهترین بازیگر زن تلویزیون را برای بازی در فیلم بسلامتی در نقش ربکا هاو دریافت کرد. در سال ۱۹۹۴، این بازیگر بار دیگر جایزه تلویزیون امی بهترین بازیگر زن را در فیلم تلویزیونی "مادر دیوید" ( ۱۹۹۴) دریافت کرد. دو نفر طول می‌کشد (۱۹۹۵)، برای ثروتمندتر یا فقیرتر (۱۹۹۷) ، مدرسه تابستانی ، پسر عاشق ، هری ساختار شکن و ... از جمله اثاری است که در آن نقش ایفا کرده است.

 
 
 
ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ