کد خبر : 11320

کی‌روش

جانشین کی‌روش مشخص شد | گزینه‌ای عجیب برای جانشینی کی‌روش

ناکامی تیم ملی فوتبال ایران در بیست و دومین دوره رقابت‌های جام‌جهانی خاطره تلخ پنج دوره گذشته را تکرار کرد تا مسئولان فدراسیون به فکر تغییراتی در راس کادر فنی این تیم برای جام ملت‌ها باشند.

جانشین کی‌روش مشخص شد |  گزینه‌ای عجیب برای جانشینی کی‌روش

کارلوس کی روش در نامپولا، موزامبیک پرتغال مربی فوتبال اهل پرتغال و سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال کلمبیا است.کی روش در دو دوره دستیار آلکس فرگوسن در منچستر یونایتد، و دو دوره سرمربی تیم ملی پرتغال بوده‌است و این تیم را در جام جهانی ۲۰۱۰ رهبری کرد.کی روش همچنین توانست با تیم ملی آفریقای جنوبی به جام جهانی فوتبال ۲۰۰۲ و با تیم ملی ایران به جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ راه یابد.کارلوس کی روش یکی از معدود مربیان محبوب تیم ملی ایران است که به خاطر عدم موفقیت در مسابقات فوتبالی کنارگذاشته نشد. مهدی تاج پیش از این درباره احتمال حضور کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی ایران در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا گفته بود: «در قرارداد فعلی ما با آقای کی روش، ایشان الان سرمربی ما در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا نیست. شاید از کی روش در جام ملت‌ها به عنوان مدیر فنی استفاده کنیم و از نکونام به عنوان سرمربی.»نسخه‌ای جدی که پیگیری‌ها نشان می‌دهد تاج همچنان روی آن اصرار دارد و می‌خواهد نکونام را هر طور شده سرمربی تیم ملی ایران تا جام جهانی آینده کند.

رئیس فدراسیون فوتبال فعلا هیچ گزینه داخلی دیگری جز نکونام ندارد و می‌خواهد تمام انرژی خود را روی این مربی بگذارد تا شاید سرمربی فولاد که دستیاری کی روش در جام جهانی ۲۰۲۲ را نپذیرفت این بار با نظر جمعی هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال، هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد. در صورتیکه نکونام هدایت تیم ملی ایران در جام ملت های ۲۰۲۳ و جام جهانی ۲۰۲۶ را بپذیرد قطعا خط قرمز روی اسم کی روش خواهد نشست در غیر این صورت گزینه‌های ادامه فعالیت او در جایگاه فنی دیگری جز سرمربیگری فعال خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال قصد دارد پروژه استفاده از مربی داخلی را با گرفتن نظر مثبت وزیر ورزش و ارکان اجرایی کشور قطعی کند و سپس سراغ نکونام برود تا این مربی حمایت همه جانبه ای برای امور فنی تیم ملی فوتبال ایران داشته باشد.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ