کد خبر : 11339

پروین مربی سابقه

علی پروین عزادار شد | حال علی پروین حسابی بد شد

مجید پروین مربی سابق تیم‌های پایه باشگاه پرسپولیس و برادر اسطوره بزرگ این تیم علی پروین دار فانی را وداع گفت.

علی پروین عزادار شد | حال علی پروین  حسابی بد شد

درخشش علی پروین و بازی های قابل قبولش باعث شد تا در سال 1334 به تیم کیان – که آن زمان منصور امیرآصفی را به عنوان مربی و بازیکنانی نظیر پرویز قلیچ خانی، گودرز حبیبی وعزت جانملکی را در اختیار داشت بپیوندد. علی پروین دو سال در باشگاه کیان عضویت داشت.علی پروین در این زمان به تیم ملی فوتبال جوانان ایران دعوت شد.

علی پروین

مجید پروین مربی سابق تیم‌های پایه باشگاه پرسپولیس و برادر اسطوره بزرگ این تیم علی پروین دار فانی را وداع گفت. مجید پروین سال‌ها بود که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد و پزشکان از مدت‌ها پیش او را جواب کرده بودند.

مجیدپروین برادر کوچکتر علی پروین بود. او در سال‌هایی که در تیم‌های پایه پرسپولیس حضور داشت، بازیکنان سرشناسی را به فوتبال کشور معرفی کرد. مراسم خاکسپاری آن مرحوم فردا چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و مراسم ترحیم متعاقبا اعلام خواهد شد

علی پروین در روز سوم مهر 1325 در تهران، محله بازار، کوچه غریبان به دنیا آمد.او پنجمین فرزند یک خانواده پرجمعیت ده نفره است .

 علاقه پروین به فوتبال از همان سال های کودکی شکل گرفت . در همان سالها خانواده اش به محله دولاب ( خیابان عارف) نقل مکان کردند. این جابجایی در افزایش علاقه او به فوتبال تاثیر بسزایی داشت زیرا محله دولاب به خاطر داشتن زمین های خاکی فراوان مثل زمین نادر، زمین منبع، زمین عارف و ... مورد توجه علاقه مندان به فوتبال بود .

وی در مهرماه 1332 وارد دبستان شد و از مدرسه توحید، تحصیل را آغاز کرد ولی علاقه شدید او به فوتبال مانع پیشرفت او در زمینه درسی شد. پروین فوتبال را به طور جدی از دوازده سالگی و از زمین عارف واقع در خیابان 17 شهریور و محلات شیوا و غیاثی آغاز کرد .

علی پروین

اولین تیمی که او به عضویت آن درآمد تیم عارف بود که با همت و تلاش جعفر بیگی تاسیس شده بود.پروین در جوانی به تیم البرز که در واقع تیم دسته دوم باشگاه کیان بود پیوست

تیمی که توسط علی الهی و داود معروف اداره می شد .

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ