کد خبر : 11608

هواشناسی| سازمان هواشناسی | هواشناسی امروز

سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی برای 10 استان کشور را اعلام کرد

هواشناسی خبر داد که از امروز بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، کولاک و رخداد مه را خواهیم داشت.

سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی برای 10 استان کشور را اعلام کرد

سازمان هواشناسی کشور از نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از امروز تا روز پنجشنبه در بیش از ۱۰ استان کشور خبر داد و سازمان هواشناسی اعلام کرد: در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش‌ها به صورت برف، کولاک و رخداد مه است.سازمان هواشناسی همچنین زمان شروع فعالیت این سامانه امروز سه‌شنبه و زمان پایان آن روز پنجشنبه است.

منطقه اثر نیز امروز (سه‌شنبه) در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، شمال ایلام و ارتفاعات تهران، قزوین و البرز خواهد بود.

هواشناسی

فردا (چهارشنبه) نیز بارش‌ها در جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، جنوب مرکزی، غرب اصفهان و ارتفاعات قزوین و البرز پیش‌بینی شده است.

همچنین روز پنجشنبه در ایلام، خوزستان، جنوب شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه شمالی بوشهر شاهد بارندگی خواهیم بود.

اثر مخاطره نیز لغزندگی و احتمال کاهش شعاع دید در جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین‌شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آب‌گرفتگی معابر به‌صورت محدود، احتمال تاخیر در پرواز، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال افت فشار گاز و احتمال اختلال در عملیات عمرانی است.

سازمان هواشناسی به احتیاط در سفرهای برون‌شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، اقدامات لازم برای فعالیت‌های عمرانی و بتن‌ریزی، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی راهداری به ویژه در گردنه‌های برف‌گیر توصیه کرده است.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ