کد خبر : 11705

مهدی طارمی | مهدی طارمی و تیم ملی | عروسی مهدی طارمی

خبری بد برای مهدی طارمی | آقای طارمی اشکالی نداره!

خبری به گوش می رسد که مهدی طارمی در فهرست منتخبین لیگ پرتغلب نیست.

خبری بد برای مهدی طارمی | آقای طارمی اشکالی نداره!

مهدی طارمی در سال 1371 متولد شد. مهدی طارمی بازیکن ملی پوش ایران است که در جام جهانی قطر دو گل زیبا به ثمر رساند. مهدی طارمی با حاشیه های زیادی ککه امسال با آن روبرو بود ازدواج کرد و متاهل شد. مهدی طارمی و سحر قریشی چند سال گذشته با ایجاد حواشی زیادی در فضای مجازی توجه همگگان را به خودشان جلب کردند. مهدی طارمی نخستین ایرانی است که در جام جهانی بیش از یک گل به ثمر رسانده است. او در بازی ایران و انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که با شکست ۶-۲ تیم ملی همراه بود، زننده هر دو گل ایران بود.

خبری بد برای مهدی طارمی

مهدی طارمی

مهدی طارمی

سقوط مهدی طارمی از ویترین فوتبال اروپا

 ستاره ۳۰ساله پورتو که در ۳سال گذشته دوران درخشانی را پشت سر گذاشته و هر روز شایعات فراوانی در مورد احتمال ترانسفرش به یک لیگ بزرگ اروپایی وجود داشته است. او به این جام‌جهانی آمده بود تا چشم‌ها را بیشتر از قبل به‌خودش خیره کند و برای تقویت یکی از آخرین فرصت‌هایش به‌منظور حضور در یک تیم و لیگ بزرگ‌تر بجنگد؛ اما آیا چنین هدفی محقق شد؟ البته که طارمی یکی از بازیکنان درخشان تیم ملی در قطر بود اما شاید خیز تاریخی او به نقطه اوج نرسید.

تیم ملی ایران جام‌جهانی قطر را خیلی ضعیف شروع کرد؛ با شکستی دور از انتظار و ۶ بر ۲ در برابر انگلستان. با وجود این همین بازی فرصت خوبی برای تاریخ‌سازی طارمی بود. او با به ثمر رساندن هر ۲ گل ایران به نخستین بازیکن تاریخ فوتبال کشور تبدیل شد که در جام‌جهانی بیش از یک گل به ثمر می‌رساند. به علاوه طارمی نخستین بازیکن آسیایی دبل‌کننده در جام‌جهانی لقب گرفت که این دومی رکورد مهم‌تری بود. مهاجم بوشهری در بازی دوم در برابر ولز هم یک پاس گل به رامین رضاییان داد تا دوران موفقش در جام‌جهانی را ادامه بدهد، اما بازی سوم حکایتی دیگر داشت. در شبی که اغلب بازیکنان ایران نمایش کم‌فروغی مقابل آمریکا داشتند، طارمی هم ضعیف عمل کرد.

بد بودن در یک بازی در تورنمنت سنگین جام‌جهانی به تنهایی دلیلی برای زیر سؤال رفتن شایستگی‌های یک فوتبالیست نیست اما از بدشانسی طارمی، این بازی منجر به حذف تیم ملی شد و دیگر فرصتی برای جبران مافات باقی نماند.

بسیاری بر این باور بودند که درخشش طارمی در جام‌جهانی می‌تواند زمینه انتقال او به یک باشگاه بزرگ را فراهم کند؛ اتفاقی که باید در تابستان آینده و در فاصله یک سال تا پایان قرارداد این بازیکن با پورتو رخ بدهد. آیا با شرحی که رفت، جام‌جهانی قطر به ترانسفر طارمی کمک کرد؟ هنوز نمی‌دانیم، اما اگر او به آن توپ لحظه آخر در برابر آمریکا می‌رسید و گل صعود را می‌زد، شاید خیلی چیزها عوض می‌شد.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ