کد خبر : 11738

ترانه علیدوستی | دختر ترانه علیدوستی | همسر ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی بازداشت شد | علت بازداشت ترانه علیدوستی چه بود؟

مینا اکبری، مستندساز، در صفحه توئیتر خود خبر داد که ترانه علیدوستی، بازیگر سینما ساعاتی پیش بازداشت شد.

ترانه علیدوستی بازداشت شد | علت بازداشت ترانه علیدوستی چه بود؟

ترانه علیدوستی  بازیگر معروف سینمای ایران است. ترانه علیدوستی  دارای یک دختر است. ترانه علیدوستی  متولد تهران است .ترانه علیدوستی  به تازگی ازدواج کرده است.اخبار  ترانه علیدوستی  را با ما دنبال کنید.​

مینا اکبری، مستندساز، در صفحه توئیتر خود خبر داد که ترانه علیدوستی، بازیگر سینما ساعاتی پیش بازداشت شد.

 از نهاد بازداشت‌کننده و دلیل بازداشت این بازیگر اطلاعی در دست نیست.

همچنین سمیه میرشمسی عضو هیات پنج نفره رسیدگی به خشونت علیه زنان سینماگر، در توییتر خود این خبر را تایید کرد.

در همین راستا خبرگزاری تسنیم نوشت: ترانه علیدوستی به دلیل اقدامات خود در جهت انتشار مطالب کذب و تحریف شده و تحریک به آشوب و حمایت از جریان‌های ضدایرانی بازداشت شده است.

ترانه+علیدوستی

ترانه علیدوستی در اولین بازیش در فیلم “من ترانه 15 سال دارم” در نقش” ترانه پرنیان” توانست جایزه سیمرغ بلورین بیستمین جشنواره فجر، جایزهٔ نخل زرین از سومین جشنوارهٔ اجتماعی آبادان، جایزهٔ منتقدین و نویسندگان سینمای ایران و همچنین جایزه بهترین بازیگر زن از پنجاه و پنجمین جشنوارهٔ فیلم لوکارنو (سوئیس) را کسب نماید.

ترانه علیدوستی

دومین حضور او در سینما با فیلم “شهر زیبا” نیز با موفقیت همراه بود.اما پس از آن تا سال 1382 در عرصه سینما در فیلم دیگری شرکت نکرد و بیشتر به علایق دیگرش مثل نوشتن و موسیقی پرداخت.

ترانه علیدوستی تاکنون در آثار سینمایی ارزشمندی مانند فروشنده، چهارشنبه سوری، درباره الی و... داشته و برای بسیاری از مخاطبان شناخته شده بود. ایشان در تلویزیون هیچ بازی نداشته اما در سریال نمایش خانگی پربیننده و پرطرفدار شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی توانست در نقش اصلی آن سریال (شهرزاد) بدرخشد و به اوج شهرت دست یافت.

ترانه علیدوستی به زبان انگلیسی مسلط بوده و مترجم است ، او در قسمت ادبیات داستانی با ترجمه کتاب «رویای مادرم» تألیف آلیس مونرو، جایزه ادبی پروین اعتصامی را در پنجمین دوره برگزاری آن کسب کرد و چندین کتاب پرفروش و پر طرفدار دارد.

ترانه علیدوستی سه تا شش سالگی خود را به دلیل حضور پدرش در لیگ های آلمان، در  این کشور گذراند به همین خاطر زبان آلمانی آموخت و  یک دوره کلاس مقدماتی زبان انگلیسی در نوجوانی را گذراند و خودآموز، این زبان را آموخت.

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    اگه ازاول برخوردقاطع داشتن الان انقدسلبریتی جفتک نمینداخت شماغلط میکنین میلیاردی پول میگیرین بااین نظام مشهورمیشین بعدمیشین مشوق اغتشاشگرا خون آدم های بی گناه گردن گیرتون میشه یه روزی نون وبه نرخ روزمیخورن بعدم اعتراض دارن مایه ننگین شماکی دردمردم وحس کردین که الان بشیم مدافع مردم؟!

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ