کد خبر : 11803

سارا شاهی | سارا شاهی ندیده فتحعلی شاه | سارا شاهی یا آهو جهانسوزشاهی

عکس سارا شاهی ندیده فتحعلی شاه قاجار ! | ندیده فتحعلی شاه بازیگر معروف است !

سارا شاهی از نوادگان فتحعلی شاه قاجار پادشاه ایران در قرن نوزدهم در آمریکا بازیگر است.

عکس سارا شاهی ندیده فتحعلی شاه قاجار ! | ندیده فتحعلی شاه بازیگر معروف است !

سارا شاهی یک بازیگر معروف در آمریکا است .نام اصلی سارا شاهی، آهو جهانسوزشاهی است سارا شاهی یکی از نوادگان فتحعلی شاه قاجار  می باشد.سارا شاهی ندیده فتحعلی شاه پادشاه ایران در قرن نوزدهم از پدر مادر ایرانی به نام های عباس و ماه منیر جهانسوز شاهی به دنیا آمده است.سارا شاهی یک خواهر به نام سمنتا که دستیار تولید و یک برادر به نام هومن دارد.

سارا شاهی

عکسی از سارا شاهی ندیده فتحعلی شاه قاجار به همراه اطلاعات زندگی شخصی اش در ادامه آمده است.

سارا شاهی در ۱۰ ژانویه ۱۹۸۰ با نام آهو جهانسوز شاهی در یولس، تگزاس، ایالات متحده به دنیا آمد و بزرگ شد. او دختر عباس جهانسوز شاهی و ماهمنیر سروشاذر، طراح داخلی است که در ده سالگی طلاق گرفتند. خانواده پدرش دو سال قبل از انقلاب ۱۳۵۷، ایران را ترک کردند. 

آهو جهانسوزشاهی که به‌طور حرفه‌ای سارا شاهی شناخته می‌شود، بازیگر آمریکایی است. او در طول حرفهٔ خود در آثاری نظیر واژه ال (۲۰۰۸)، نسبتاً قانونی (۲۰۱۱–۲۰۱۲) و مظنون (۲۰۱۲–۲۰۱۶) ایفای نقش کرده‌است.

سارا شاهی

شاهی رتبهٔ نودم را در مجله ماکزیم در لیست صد زن جذاب سال ۲۰۰۵ کسب کرده‌است و در سال ۲۰۰۶ به رتبه شصت و ششم صعود کرده‌است. وی در سال ۲۰۱۲ مقام ۳۶ام را در این لیست از آن خود کرده‌است. او از هلهله‌چیان تیم دالاس کاوبویز بوده‌است.

او به دستور پدرش، علاوه بر انگلیسی، با زبان فارسی نیز بزرگ شد. والدین شاهی از سن هشت سالگی شروع به شرکت در مسابقات جشنواره زیبایی او کردند. شاهی رتبه ۹۰ را در مجله ماکزیم در لیست صد زن جذاب سال ۲۰۰۵ کسب کرده‌استو در سال ۲۰۰۶ به رتبه شصت و ششم صعود کرده‌است.

سارا شاهی

او در سال ۲۰۰۹ با استیو هاوی بازیگر سرشناس ازدواج کرد و ثمره این زندگی یک پسر به نام وبلیام وولف هاوی می باشد. اما متاسفانه آنها در سال ۲۰۲۰ از یک دیگر جدا شدند.

سارا شاهی در چند سریال تلویزیونی بازی کرد مقل نقش جنی در سریالAlias سال 2001، نقش Sadia Shaw در سریال Dawson’s Creek سال 1998 و بازی در سریال The L Word سال 2004. سارا همچنین سال 2005 اولین روح سریال ماوراطبیعی Supernatural بود.

فتحعلی شاه قاجار

سارا شاهی به خاطر بازی در سریال The L Word به شهرت رسید و در فصل دوم نیز بازی کرد. اما در فصل چهارم قرارداد را تمدید نکرد و درنتیجه کاراکتری که بازی می کرد از فیلم نامه خارج شد.

او همچنین در سال 1999 در یک اپیزود The Sopranos در نقش سونیا آراگون یک رقصنده و دانشجوی کالج بازی کرد. اگرچه خیلی از منابع اعلام نکرده اند اما سارا سال 2007 در فیلم جکی چان به نام Rush Hour 3 بازی کرد. او در برنامه شبکه NBC در کنار دامین لوئیس ظاهر شد.

سارا شاهی

او همچنین در چندین فیلم هالیوودی و سریال های زیاد دیگری نیز بازی کرده است.سارا به زبان های انگلیسی و فارسی مسلط است و کمی هم اسپانیایی می داند، او کمربند قهوه ای کاراته دا

ارسال نظر

نظرات کاربران
 • بیژن

  از فتحعلی شاه قاجار جز ننگ و عیاشی و وطن فروشی چیزی نصیب ایران نشد ننگ‌ابدی بر خاندان بی لیاقت قاجاریه هر چه گرفتاری با همسایگان شمال‌غرب و شرق و جنوب غرب و حتی در خلیج فارس هم اکنون داریم از بی کفایتی این خاندان ملعون میباشد

 • ناشناس

  لکه ننگی برتارک تاریخ ایران خاندان حکومتگران مستبد قاجاریه می‌باشند وطن فروشان ازبک زاده.

 • کیهان

  مریم رجوی هم نواده قاجار است

 • ناشناس

  خط. پادشاههی اینا حالا به من شده.. حالا ببینید من چکارا می کنم اگر مردم دوستم بشن...

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ