کد خبر : 12230

یارانه | یارانه جدید | یارانه تیرماه | یارانه دولت | یارانه کمک معیشتی | جاماندگان یارانه

خبر خشو برای یارانه بگیران | بودجه یارانه نقدی چند درصد افزایش پیدا کرد؟

یارانه به عنوان کمک معیشت برای خانوارهای ایرانی واریز می‌شود. حال بودجه یارانه در سال 1402 افزایش یافته است.

خبر خشو برای یارانه بگیران | بودجه یارانه نقدی چند درصد افزایش پیدا کرد؟

یارانه یک پول نقد دولتی است که توسط رئیس جمهور کشور تعیین شده است. یارانه به عنوان کمک معیشت برای خانوارهای ایرانی واریز می‌شود. یارانه برای دهک های مختلف یارانه بگیر مبالغ گوناگونی دارد. حال بودجه یارانه در سال 1402 افزایش یافته است.

منابع یارانه نقدی در بودجه سال آینده به ۳۶۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. بر این اساس ماهیانه رقمی نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان میان یارانه بگیران توزیع خواهد شد.

به گزارش تسنیم، این در حالی است که در سال ۱۴۰۱ میزان پرداخت ماهیانه یارانه نقدی (اعم از ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی) حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان و برای یک سال حدود ۳۲۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

یارانه

بر این اساس رقم پرداخت ماهیانه یارانه نقدی حدود ۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافته که معادل رشد بیش از ۱۰ درصدی کل منابع مربوط به پرداخت یارانه نقدی است.

در سال ۱۴۰۱ یارانه نقدی در قالب جدول ذیل تبصره ۱۴ گنجانده شده بود که در لایحه سال بعد عملا این جدول حذف شده و در سر فصلهای مربوط به درآمدهای نفت و فرآوردها نفت و گاز گنجانده شده است.

لازم به ذکر است که دولت در حال برنامه ریزی برای ارائه کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه نقدی است تا خانوارهایی که تمایل دارند به جای دریافت یارانه نقدی، کالاهای اساسی را از محل این اعتبار خریداری کنند.

منبع: اعتماد آنلاین

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • معصومه ثامنی منفرد

    سلام
    من با مستمری مادرم زندگی میکنم قبل از گرفتن مستمری مادرم افرادخانواده درجه 2 بخاطر مخارج وهزینه اجاره فقط وفقط یارانه شون رو به من بخشیدن، وهیچ چیز دیگری
    تراکنش ها ی ایشان بالاست ولی من خواستم خواهش کنم خراکنشهای منو بررسی کنن که سرپرست هستم اگربالابود قضاوت کنند، میشه این پیام به رئيس جمهورعزیزم برسه که واقعا برای مستمندان، خیلی داره فعالیت میکنه،، و کارشون واقعادرسته ممنون میشم

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ