کد خبر : 12266

بیت کوین | بیت کوین ارز دیجیتال | کاهش قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در سال جدید کاهش یافت | بیت کوین سال 2023 را با سقوط آغاز کرد

بیت کوین ارز دیجیتال در سال جدید 2023 با کاهش مواجه شد.

قیمت بیت کوین در سال جدید کاهش یافت | بیت کوین سال 2023 را با سقوط آغاز کرد

بیت کوین معروف ترین ارز مجازی است . بیت کوین در شروع سال جدید با کاهش قیمت مواجه شده است .ارزش بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا ۰.۲ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته قیمت بیت کوین ۱۶۵۵۱ دلار و ۲۲ سنت رسیده است.

 به نقل از استریت، سال جدید میلادی با وجود این‌که کاهش قیمت را برای ارزهای مجازی به‌دنبال داشته اما چندان ناامیدکننده نبوده است. ارزش بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا 0.2 درصد طی 24 ساعت گذشته کاهش یافته و به 16551 دلار و 22 سنت رسیده است.

 قیمت ارزهای مجازی تغییر چندانی در آخرین هفته 2022 نداشت، اما قیمت بیت کوین در هفته آخر حدود 2 درصد کاهش یافت. بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا از نظر ارزش بازار در کل سال گذشته میلادی 65 درصد کاهش قیمت داشته است.

 ارزش کل بازار ارزهای مجازی در پاییز گذشته کاهش یافت و به کمتر از 1 تریلیون دلار رسید. ارزش این بازار در حال حاضر 828 میلیارد دلار است، درحالی‌که در نوامبر 2021 برابر با 3 تریلیون دلار بود.

 بازار ارزهای مجازی در اولین روز سال نوی میلادی 0.4 درصد سقوط کرد.

 عوامل بسیاری بر ارزهای مجازی تأثیرگذار بوده‌اند. عوامل خارجی مثل این واقعیت که سرمایه‌گذاران درحال‌حاضر با سرمایه‌های مجازی مانند سهام فناوری رفتار می‌کنند. این بدان معناست که در بی‌ثباتی‌های اقتصادی مانند شرایط حاضر، فوراً سرمایه‌های خود را نقد می‌کنند.

بیت کوین

 برای مثال، بسیاری از اقتصاددان‌ها رکود اقتصادی در آمریکا را در 2023 پیش‌بینی می‌کنند. درنتیجه بسیاری از سرمایه‌گذاران جهت آمادگی برای این رکود، سرمایه‌های مخاطره‌آمیز خود مثل ارزهای مجازی را کاهش می‌دهند.

 ارزهای مجازی بیش‌از همه از رسوایی‌های فراوان مربوط به فضای مجازی آسیب‌دیده‌اند. بحران نقدینگی بر بسیاری از صرافی‌های ارزهای مجازی در تابستان 2022 پس‌از فروپاشی ارزهای لونا و یو‌اس‌دی، تأثیر گذاشت.

 ورشکستگی صرافی ارز مجازی اف‌تی‌اکس با مدیریت سم‌لنکمن‌فرید یک زلزله واقعی در بازارهای مالی بود. ارزش اف‌تی‌اکس در فوریه سال گذشته میلادی به 32 میلیارد دلار می‌رسید.

 علاوه‌بر بیت کوین، اتر به‌عنوان دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار هم سال جاری میلادی را با 0.5 درصد کاهش قیمت آغاز کرد و به 1195 دلار و 6 سنت رسید. ارزش این ارز مجازی 2.1 درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته است.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ