کد خبر : 12459

یارانه | یارانه نقدی | افزایش یارانه نقدی

افزایش میزان یارانه نقدی | افزایش یارانه و حقوق کارکنان

یکی از اعضای کمسیون اجتماعی مجلس در خصوص یارانه گفت بنا بر آنچه در لایحه بودجه سال آینده 1402 آمده در صورت تصویب در مجلس حقوق کارکنان 20% و یارانه 10% افزایش می یابد.

افزایش میزان یارانه نقدی | افزایش یارانه و حقوق کارکنان

اسماعیلی نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش یارانه گفت: امکان این وجود دارد که با توجه به لایحه بودجه دولت در سال 1402 یارانه و حقوق کارکنان افزایش پیدا کند.حقوق کارکنان به میزان 20% و یارانه به میزان 10% افزایش پیدا کند.در ادامه جرئیات را در خصوص یارانه بخوانید.

واریز یارانه  10 میلیونی جاماندگان | آخرین خبرهای یارانه نقدی

وی افزود: علاوه بر این پیش‌بینی شده است که ۱۰ درصد بر میزان یارانه‌ها به نسبت سال جاری اضافه شود. البته این اعداد و ارقام پیشنهادات دولت است و بودجه باید در مجلس نهایی شود. به همین دلیل با توجه به اینکه هنوز به شکل رسمی بودجه به مجلس ارسال نشده و متعاقب آن کمیسیون تلفیق برای بررسی بودجه نیز تشکیل نشده، نمی‌توان راجع به اعداد و ارقام دقیق بودجه اظهارنظر دقیقی کرد.  

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی همچنین درباره جلسات شورای حقوق و دستمزد کارگران گفت: آقای صالح‌آبادی در یکی از آخرین اظهارنظرات خود به عنوان رئیس کل بانک مرکزی گفته بود که افزایش حقوق ۵۷ درصدی که برای کارگران در سال جاری اعمال شد کفاف سال آینده کارگران را هم می‌دهد و بانک مرکزی به دلیل تبعات تورمی افزایش حقوق کارگران اجازه این کار در سال آینده را نمی‌دهد. البته بلافاصله ما پاسخ ایشان را دادیم و تصریح کردیم که بانک مرکزی اختیاری در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران ندارد و شورای حقوق و دستمزد است که باید در این رابطه تصمیم‌گیری کند.  

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در همین زمینه قرار است که در روز‌های آتی جلسات مقدماتی با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و نماینده دولت برگزار شود. اما کمیسیون اجتماعی به عنوان متولی پیگیری حقوق کارگران نسبت به افزایش حقوق ۲۰ درصدی که از سوی دولت پیشنهاد داده شده، بحث دارد و از نظر ما با توجه به تورم فعلی، این افزایش حقوق نمی‌تواند تامین کننده نیاز‌های جامعه کارگری کشور باشد. 

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • محمدحسن اسایش

    سلام بسیاری از کارگران درصنوف مختلف،مثل:عینک سازیوعینک فروش،سوپروخواربار فروشی،پیشخوان خوراکی ،لوازم خانگی ،نجاری، وفروشگاهای مختلف،کارهای خدماتی،روز ی ده ساعت کار می کنند وحقوقی ناچیز در حد یک میلیون ودویست هزارتومان درگاهی گیرند،صاحب کارگاهی فروشگاه،کارگر را بیمه هم.نمیکند وقرارداد رسمی هم نمی،بندد وهر زمان که اراده کند ،شاگرد یا کارگرش را بیرون میکند،در حالی که دست کارگر به هیچ حا نمیرسد وبینار میماند.چرا دوتای این جور کارگاه ها بازرسی نمی کند واز حقوق پایمالشده این نوع کارگران که افسرده لیسانس یا مهندس وحتیکارشناس ارشد هستند،دفاع نمی کند که انها حتی یک چهارمحد اقل حقوق کار گرگا هم دریافت نمیکنند.دوستداری مورد چاره ای،بیندیشدتا خق به مقداری برسد.

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ