کد خبر : 12570

یارانه | یارانه نقدی | واریز یارانه نقدی

آخرین اخبار یارانه نقدی دی ماه | جزئیات زمان واریز یارانه نقدی دی ماه1401

یارانه نقدی دی ماه 1401 هنوز به حساب سرپرستان واریز نشده است در ادامه اطلاعات مهم درباره زمان واریز یارانه را بخوانید.

آخرین اخبار یارانه نقدی دی ماه | جزئیات زمان واریز یارانه نقدی دی ماه1401

اکثر افراد جامعه این سوال را می پرسند که یارانه نقدی دی ماه چه زمانی واریز می شوداگر قرار بر این باشد یارانه نقدی طبق روال قبل در هفته سوم ماه یعنی در تاریخ بیستم واریز شود.امشب یارانه نقدی باید در حساب سرپرستان خانوار بنشیند.آخرین جزئیات در خصوص یارانه را در ادامه بخوانید.

واریز یارانه  10 میلیونی جاماندگان | آخرین خبرهای یارانه نقدی

علی بهادری جهرمی- سخنگوی دولت به تشریح آخرین وضعیت اختصاص کالابرگ الکترونیکی پرداخته است. وی با اشاره به اینکه نباید خودمان را درگیر این موضوع که «یارانه نقدی بهتر است یا کالابرگ؟» کنیم، خبر داده که هر کدام از مدل یارانه نقدی و کالابرگ که در تست‌ها موفق باشند، پیاده‌سازی شده و دولت هم در همان مسیر پیش خواهد رفت.

اما آنچه در روزهای اخیر بیشتر از سوی افکار عمومی مورد پرسش قرار می‌گیرد؛ زمان واریز یارانه دی‌ ماه ۱۴۰۱ است. اگر قرار باشد مرحله ۱۴۳ یارانه نقدی طبق روال ماه‌های قبل پرداخت شود، انتظار می‌رود در هفته سوم و احتمالا از بیستم دی ماه یارانه به دست سرپرستان خانوار برسد.

آنطور که پیشتر سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده بود؛ در صورتی‌که سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم باشند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی‌که جزو دهک‌های چهارم تا نهم باشند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز می‌شود.

از کسر مبلغ تا قطع یارانه نقدی برخی از سرپرستان

در حالی در آذرماه سازمان هدفمندی یارانه‌ها حامل یک خبر خوش برای یارانه‌بگیران مبنی بر پایان یافتن یکی از اقساط وام کرونای یک میلیون تومانی بود که حواشی هم در این ماه کم نبوده است. یکی از این حواشی مربوط به کسر مقداری از مبلغ یارانه نقدی بود.

جریان از این قرار بود که تعدادی از سرپرستان خانوار اعلام کردند که در شرایطی که در ماه‌ها قبل مبلغ ۴۰۰ هزار تومان بابت یارانه نقدی دریافت می‌کردند که در آذرماه این رقم به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. عده‌ای این کاهش را ناشی از خطای دولت اعلام کردند اما سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها به این موضوع واکنش نشان داده و علت را شناور بودن دهک‌بندی خانوارها دانسته است.

شناور بودن پرداخت یارانه این احتمال را تقویت کرده که در هر بررسی مشمولان یارانه نقدی، دهک درآمدی خانوارها جابه‌جا شود. در ضمن، مبلغ یارانه نقدی نیز متناسب با تغییر دهک، دچار تغییر خواهد شد. البته، آنچه مبهم است این است که آیا شناور بودن دهک‌بندی خانوار به صورت ماهانه انجام می‌شود یا این امر هر چند ماه یک‌بار اتفاق می‌‌افتد؟ با اینحال، قرار شده مبلغ یارانه ثابت نباشد و بسته به دهک خانوار تغییر کند.

حاشیه بعدی نیز مربوط به قطع یارانه تعدادی از سرپرستان خانوار است. اما، طیبه حسینی- سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها به این ماجرا هم واکنش نشان داد و طی سخنانی اعلام کرد که سازمان هدفمندی هیچ‌گونه پیامکی مبنی بر قطع یارانه خانوار ارسال نکرده است.آنطور که سخنگو گفته این اخبار جعلی بوده و با هدف کلاهبرداری منتشر شده‌اند.

تصمیم جنجالی دولت؛ رقم یارانه نقدی تغییر می‌کند؟

براساس لایحه ۱۴۰۲، میزان یارانه نقدی تغییری نخواهد داشت و همان روال قبل ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی ادامه دارد.

براساس لایحه مصوب دولت، میزان یارانه نقدی تغییری نسبت به سال جاری نداشته و یارانه‌های ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

براساس گزارش منتشرشده، در بودجه ۱۴۰۱ بیش از ۷۳ هزار میلیارد تومان به یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و یارانه معیشتی بنزین اختصاص داده شد. اما گفتنی است که دولت تصمیم گرفت یارانه‌ها را به ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومان افزایش دهد.

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    یارانه هرکسی باید ب شماره حساب همان فرد واریز بشه ...وقتی کل مبلغ یارانه ب حساب سرپرست می ره ....برای یک سری افراد محاله که ب این پول دست پیدا کنن ....پدر معتاد ....شوهر خسیس ....همه جوره دیدیم ....کاش دولت سهم هرکسی رو ب حساب شخصی افراد واریز می کرد ...خانواده ای دیدم که پول یارانه کل خانواده پول مواد مخدر سرپرست خانواده می شه ....ب جاش فقط مواد خوراکی بدن .....

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ