کد خبر : 12717

تعطیلی | تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

تعطیلی فردا یکشنبه 25 دی | ادارات و مدارس این استان‌ها روز یکشنبه ۲۵ دی‌ تعطیل شدند

به دنبال افزایش سرما و کنترل مصرف سوخت ادارات برخی استان‌ها تعطیل شد.

تعطیلی فردا یکشنبه 25 دی |  ادارات و مدارس این استان‌ها روز یکشنبه ۲۵ دی‌ تعطیل شدند

تعطیلی مدارس و ادارات برای خانواده ها بسیار اهمیت دارد. تعطیلی مدارس و ادارات در فصل سرد بیشتر رخ می دهد. تصمیم برای تعطیلی مدارس و ادارات بر عهده ریاست آموزش و پرورش همان استان و فرمانداری است چون هر استان با توجه به شرایطی مانند بارش شدید برف و باران، سیل، زلزله، آلودگی هوا و غیره باعث تعطیلی شود. بر این اساس در صورت نیاز به تعطیلی مدارس و ادارات در هر استان ، رئیس آموزش و پرورش آن استان و فرمانداری اخبار تعطیلی مدارس را اعلام می نمایند.

به نقل از رسانه‌ها ادارات و مدارس برخی استان‌ها فردا 25 دی تعطیل و دورکار شدند.

استان آذربایجان غربی:

مهدی محمدپور، رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: مدارس و آموزشگاه های علمی آزاد و مراکز آموزشی وابسته به این نهاد، روز یکشنبه ۲۵ دی ماه جاری هم غیرحضوری خواهد بود و امتحانات داخلی برگزار نمی‌شود.

استان سیستان و بلوچستان:

مجید محبی، مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: آموزش مقاطع تحصیلی پیش‌دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول در شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز و بخش نصرت آباد فردا یکشنبه به صورت غیرحضوری است.

استان خراسان رضوی:

محسن داوری، فرماندار مشهد گفت: مدارس، مهدکودکها و دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تا پایان هفته جاری به صورت مجازی فعالیت خواهند کرد. همچنین طبق تصمیمات گرفته شده فعالیت ادارات در شهرستان مشهد برای فردا، یکشنبه ۲۵ دی ماه به صورت دورکاری خواهد بود.

استان سمنان:

محمد حمیدی، جانشین رییس ستاد مدیریت بحران استان سمنان گفت: تمامی ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی این استان فردا (یکشنبه) به صورت دورکار فعالیت می‌کنند. با توجه به اطلاع‌رسانی قبلی، فعالیت مراکز آموزشی (مدارس) در روز یکشنبه (۲۵ دی) به صورت غیر حضوری و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز بر پایه برنامه قبلی به قوت خود باقی است و در زمان‌های اعلام شده برگزار خواهد شد. فعالیت تمامی مراکز ستادی دانشگاههای استان سمنان به صورت دورکار و تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری امتحانات پایان ترم نیز بر عهده رییسان دانشگاه‌های استان است.

استان مرکزی:

مجتبی آل‌یاسین، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مرکزی گفت: ادارات این استان فردا (یکشنبه) بیست و پنجم دی‌ماه جاری به دلیل برودت هوا و ضرورت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف بهینه انرژی، بویژه گاز و برق و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی دورکار شدند. با توجه به فصل امتحانات، فعالیت مراکز دانشگاهی با نظر ریاست دانشگاه ذیربط است و تمام دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند امروز (شنبه) قبل از اتمام ساعات کار، تمهیدات و نظارت لازم در مراکز اداری، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، عمومی و بخش خصوصی را به عمل آورند.

مدارس استان بوشهر فردا غیر حضوری است

رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر:

به دلیل تداوم بارش‌ها و احتمال وقوع بارش‌های رگباری و آبگرفتگی معابر؛ مدارس این استان در نوبت صبح روز یکشنبه غیر حضوری برگزار می‌شوند.

البته امتحانات نهایی پایه دوازدهم در تاریخ و ساعت مقرر برگزار می‌شود.

کرمانشاه هم فردا تعطیل شد 

به منظور تامین پایدار گاز شبکه سراسری گاز کشور، ادارات و مدارس استان کرمانشاه، فردا(یکشنبه، ۲۵ دی) تعطیل است.

برخی مدارس شهرستان‌های استان لرستان هم تعطیل شد

مدارس نوبت ابتدایی شهرستان‌های ازنا، الیگودرز، سلسله، دلفان و بروجرد فردا در نوبت صبح تعطیل است.

در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی بارش برف و کولاک را داریم، لذا شهروندان از تردد غیرضروری خودداری کنند. 

تردد در راه‌های مواصلاتی دلفان مانند گردنه گاماسیاب و بخش فیروزآباد و محورهای کوهستانی الیگودرز با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ