کد خبر : 13562

زلزله تهران

زلزله در تهران فجیع تر از ترکیه !

پس از زلزله بزرگ ترکیه شاهد اظهارنظر برخی از مسوولان درباره احتمال وقوع زلزله تهران و ابعاد خسارت آن هستیم. اتفاقی که به یقین می‌تواند تبعات منفی گسترده‌ای را به دنبال داشته باشد.

زلزله در تهران فجیع تر از ترکیه !

به گزارش رصدورزشی : زلزله تهران بسیاری را نگران کرده است در ادامه جزئیاتی از پیش بینی اتفاقات بعد از زلزله تهران را می خوانید .

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم مقاوم سازی ساختمان‌ها در شهرها و روستاهای کشور، گفت: در صورت وقوع زلزله در تهران در بافت‌های فرسوده خرابی‌های فراوانی خواهیم داشت.

مهدی چمران با اشاره به زلزله‌ای که در کشورهای ترکیه، سوریه و لبنان رخ داده است و آنچه که باید در کشور در مقابله با زلزله انجام شود، گفت: این موضوع یک حرکت جمعی و عمومی را می‌طلبد. در کشورمان روستاهایی که زلزله به وقوع پیوسته پس از بازسازی که توسط بنیاد مسکن و یا توسط خود مردم براساس یک طرح مقاوم سازی صحیح انجام شده قطعا در زلزله‌های بعدی خرابی‌های آنها بسیار کمتر خواهد بود چرا که بازسازی و نوسازی صحیح انجام شده بود.

به گفته وی، اگر در شهری مثل تهران زلزله‌ای به وقوع بپیوندد در بافت‌های فرسوده خرابی‌های فراوانی خواهیم داشت و در این خصوص هشدارهای مرتب و پشت سرهم داده می‌شود هشدارهایی به مردم و مسئولین که این مقاوم‌سازی‌ها انجام شود.

 

 حناچی: زمین‌لرزه از آنچه فکر می‌کنیم به ما نزدیک‌تر است

مجموعه داده‌های اطلاعاتی یک واقعیت عریان را برای کشورهایی که به نوعی با این پدیده طبیعی دست به گریبانند، یادآور می‌شود و آن اینکه زلزله از آنچه که فکر می‌کنیم به ما نزدیک‌تر است. مدیران ایرانی هم باید بدانند این خطری است که امکان وقوع آن، هر لحظه ممکن است.

 

تهران و تبریز مستعد زلزله امروز ترکیه هستند‌ ‌

متخصص ژئومورفولوژی گفت: با توجه به اینکه پوسته عربی در حال حرکت و بالا آمدن است پیش بینی می شد در ترکیه شاهد وقوع زمین لرزه‌ای با قدرت زیاد باشیم.

علی اصغر هدایی، متخصص ژئومورفولوژی اظهار کرد: هشت سال قبل نیز در دریای سرخ زمین لرزه پر قدرتی رخ داد که باعث ایجاد آتشفشان در دریا شد. در حال حاضر در منطقه اوراسیا به علت این حرکت پوسته،رشته کوههای ترکیه تحت فشار قرار دارند.

براساس سوابق زلزله های قدرتمند ایران، شهرهای تهران و تبریز مستعد رخ داد زلزله ۷.۸ ریشتری مانند زلزله امروز ترکیه را دارند.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ