کد خبر : 13618

آلزایمر و درمان آن

کدام ویتامین ضد آلزایمر است؟ | ویتامین ضد آلزایمر را بشناسید

آلزایمر نوعی بیماری است و زمانی رخ می دهد که مقدار غیرطبیعی از پروتئین که پلاک نام دارد در مغز شکل می گیرد.

کدام ویتامین ضد آلزایمر است؟ | ویتامین ضد آلزایمر را بشناسید

به گزارش ستاره پارسی: بیماری آلزایمر زمانی اتفاق می افتد که، مقداری غیرطبیعی از پروتئین ها که پلاک نام دارند، در مغز شکل گرفته و سلول های اندام ها را تحت تاثیر قرار می دهد. برای درمان  بیماری آلزایمر مصرف مواد غذایی سالم همیشه بهتر از مصرف داروهای شیمیایی هستند.

بیماری فراموشی یا همان آلزایمر به اختلالی در عملکرد مغز گفته می شود که یکی از آشناترین نام هایی که این روزها می توان درباره بیماری ها و ناهنجاری های ذهنی شنید . این بیماری در سنین معمولا پیری بیشتر خود را نشان می دهد. تمامی ویتامین ها چه به صورت خوراکی یا به صورت دارویی در بهبود سلامتی انسان مفید هستند.

ویتامین ضد آلزایمر

آلزایمر یک بیماری عصبی پیشرونده همراه با زوال تدریجی عقل و از دست دادن حافظه بوده و درمان قطعی ندارد.مطالعات انجام شده در دانشگاه کلمبیا نشان داد که اسید فولیک از بیماری آلزایمر پیشگیری می کند.برای انجام این تحقیق ۹۶۵ فرد میانسال سالم به مدت ۷ سال مورد بررسی قرار گرفته و رژیم غذایی آنهابه ویژه میزان دریافت ویتامین های گروه B ثبت گردید. در پایان پژوهش ۱۹۲ نفر به آلزایمر مبتلا شده بودند.

 آلزایمر

آلزیمر

پیشگیری از آلزایمر

 

نتایج نشان داد در افرادی که به میزان کافی ویتامین های گروه B به ویژه اسید فولیک دریافت می کردند،خطر ابتلا به بیماری آلزایمر ۵۰ درصد کمتر است.متخصصان معتقدند مکانیسم این ویتامین در پیشگیری از آلزایمر ناشی از اثر آن در کاهش هموسیستئین خون و جلوگیری ازتخریب سلول های عصبی است.اسید فولیک یا فولات (B9) یکی از ویتامین های گروه B است و در جگر، گوشت ها، شیر، پرتقال، حبوبات،سویا، غلات و سبزیجات با برگ های سبز تیره مانند کلم بروکلی یافت می شود.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ