کد خبر : 13649

دلار| قیمت دلار

خبر مهم از قیمت دلار امروز 27 بهمن| سرنوشت دلار به دست دلالان

قیمت دلار دیروز یک پله صعود کرد. این اسکناس آمریکایی در بازار توافقی نیز دو پله رشد داشت. تحلیلگران بازار معتقدند دلار به خبردرمانی بی‌تفاوت است و بازار به قیمت دلار مسیر می‌دهد.

خبر مهم از قیمت دلار امروز 27 بهمن| سرنوشت دلار به دست دلالان

قیمت دلار دیروز یک پله صعود کرد. این اسکناس آمریکایی در بازار معاملات آزاد تهران در پله ۶ کانال ۴۰ هزار تومانی قرار گرفت.

از روز یکشنبه که بازارهای مالی شروع به کار کردند قیمت دلار افزایشی بود. این روند صعودی با صحبت‌های فرزین و وعده خبرهای خوب از سفر رئیسی به چین نیز، نه تنها کاهش نداشت حتی در روند با ثبات نیز طی نشد.

 

شب یکشنبه ۲۳ بهمن، فرزین که برای سومین بار در تلویزیون حاضر شده بود به جریانی اشاره کرد که تلاش می‌کند قیمت‌های بالایی ایجاد کند. او از مردم خواست به این جریانات توجه نکنند.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین از خبرنگاران خواست به سبزه میدان و صرافی‌ها مراجعه کنند تا نرخ‌سازی این جریان‌های به دور از واقعیت را متوجه شوند.

اکنون با گذشت سه روز از وعده‌های فرزین، به نظر می‌رسد جریانات بازار واقعی است و وعده‌های رئیس کل غیرواقعی!

امروز صرافی ملی نیز قیمت دلار را از ۴۲ هزار تومان به ۴۴ هزار و ۵۸۷ تومان افزایش داد. این رشد بیش‌ از دو هزار تومانی قیمت در یک روز حکایت از تن دادن بازارساز به بازار به زعم او غیرواقعی ارز دارد.

افزایش قیمت دلار توافقی در حالی صورت گرفت که رئیس کل بانک مرکزی یکشنبه شب تاکید کرده بود:«با اقداماتی که انجام می‌دهیم، نرخ ارز رو به کاهش خواهد بود و قیمت فعلی همچنان نرخ مورد نظر ما نیست.»

طی ماه‌های گذشته، زمانی که قیمت دلار رشد شارپی یا حتی پلکانی داشت معامله‌گران سقفی برای این اسکناس آمریکایی در نظر می‌گرفتند؛ اما به نظر می‌رسد در روزهای اخیر سقف قیمت دلار چندان برای فعالان بازار مفهوم ندارد و این بازار است که قیمت را تعیین‌ می‌کند.

امروز بازارهای موازی نیز سیگنال افزایش قیمت به تهران می‌دادند و درهم نیز وارد کانال جدید شد. این ارز امروز با قیمت ۱۳ هزار تومان باز شد اما در ادامه به پله سوم کانال مذکور صعود کرد. در لحظه نگارش این گزارش این ارز با قیمت ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان معامله شد.

دلار سلیمانیه ۴۶ هزار و ۷۰۰ تومان شد و بازار هرات هم که امروز تعطیل بود در معاملات فردایی، با قیمت ۴۶ هزار و ۳۸۰ تومان معامله می‌شد.

در همین راستا جواد فلاحیان کارشناس بازارهای مالی درباره روند فعلی قیمت دلار به تجارت‌نیوز گفت:«تورم، افزایش پایه پولی و کسری بودجه،‌ انتظارات تورمی را به شدت افزایش داده است. عوامل یاد شده در میان‌مدت و کوتاه مدت ادامه خواهد داشت و قیمت دلار را تا کانال‌‌های قیمتی بالاتر نیز خواهد کشاند.»

او افزود:«ممکن است که در مسیر رشد قیمت دلار فراز و نشیب‌هایی نیز وجود داشته باشد. با توجه به افزایش تقاضایی که در بازار دلار و خودرو به وجود آمده به نظر می‌رسد در روند نسبتا صعودی با شیب ملایم باشیم.»

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ