کد خبر : 13678

نماز مخصوص ماه رجب

نماز مخصوص ماه رجب که پیامبر سفارش کردند + ذکر

ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهی در حرمت و فضیلت به آن نمی‌رسد. از جمله اعمال این ماه نماز مستحبی است که پیامبر اکرم (ص) آن را سفارش کردند.

نماز مخصوص ماه رجب که پیامبر سفارش کردند + ذکر

یه گزارش ساره پارسی: ماه رجب یکی از بهترین ماههای سال قمری است که در توصیف ارزش و مقام این ماه، هرچه بگوییم کم گفته ایم و در مطلب " فضیلت ماه رجب " کامل در این باره توضیح دادیم.

اعمال ماه رجب را بطور کامل در مطلب " تقویم و اعمال کامل ماه رجب " بطور کلی و جزئی، شرح دادیم اما در میان این اعمال نمازی سفارش شده است که لازم است نحوه خواندن آن را با همراه ما در ادامه این بخش از نمناک، به شکلی دقیق تر بیاموزید.

 

نماز مخصوص ماه رجب

 

نماز مخصوص ماه رجب بین نماز مغرب و عشا

رسول خدا صل الله علیه و آله فرموده اند:

اگر کسی در تمام ماه مبارک رجب 60 رکعت نماز به این طریق بخواند که در هر شب دو رکعت و در هر رکعت حمد یک مرتبه و قل یا ایها الکافرون سه مرتبه و قل هو الله احد یک مرتبه باشد و پس از سلام نماز دست ها را بلند کند و بگوید:

لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ یُحْیِی وَ یُمِیتُ وَ هُوَ حَیٌّ لا یَمُوتُ بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلَی کُلِّ شَیْ‌ءٍ قَدِیرٌ وَ إِلَیْهِ الْمَصِیرُ وَ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الْأُمِّیِّ وَ آلِهِ

و سپس دست ها را به صورت بکشد خداوند سبحان دعای او را به اجابت برساند و ثواب شصت حج و شصت عمره را به او عطا فرماید. (مفاتیح الجنان حاشیه ص 286)

 

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ