کد خبر : 13840

اعمال روز آخر ماه رجب

اعمال روز آخر ماه رجب چیست | روز آخر ماه رجب چه اعمالی دارد؟

در ادامه این مطلب مبپردازیم به آعمال روز آخر ماه رجب. تا انتها همراه ما باشید.

اعمال روز آخر ماه رجب چیست | روز آخر ماه رجب چه اعمالی دارد؟

به گزارش ستاره پارسی: غسل کردن و روزه گرفتن از اعمال بسیار توصیه شده در روز آخر ماه رجب است که سبب آمرزش گناهان می‌شود.

غسل کردن از اعمال بسیار توصیه و تأکید شده در روز آخر ماه رجب است. روزه‌داری این روز نیز بسیار توصیه شده که سبب آمرزش گناهان گذشته و آینده می‌شود.

از دیگر اعمال روز آخر ماه رجب اقامه نماز حضرت سلمان است. حضرت محمد (ص) در خصوص ثواب این نماز به سلمان فرموده است: هیچ مؤمنی این نماز را اقامه نمی‌کند مگر اینکه همه گناهان صغیره و کبیره‌اش محو می‌شود، اجر کسی که همه ماه رجب را روزه گرفته می‌برد، تا سال پیش رو در نزد خدا از نمازگزاران نوشته می‌شود و هر روز برایش عمل شهیدی از شهدای بدر نوشته می‌شود.

پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: هر کس در آخر ماه رجب ۱۰ رکعت نماز بخواند که در هر رکعت سوره حمد را یک مرتبه و سوره توحید را سه مرتبه و سوره کافرون را سه مرتبه بخواند و پس از سلام نماز دست‌هایش را به سوی آسمان بلند کند و بگوید: لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لاشَرِیکَ لَهُ، لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ یُحْیِی وَ یُمِیتُ وَ هُوَ حَیٌّ لا یَمُوتُ، بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلى‌ کُلِّ شَیْ‌ءٍ قَدِیرٌ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلى‌ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ، وَ لا حَوْلَ وَ لاقُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ و سپس دست‌هایش را به روی صورت بکشد و حاجتش را از خداوند بخواهد دعای او مستجاب شود.

 

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ