کد خبر : 13903

آسیب های ورزشی

بخاطر استخوان ها و مفاصلت، اینطوری ورزش نکن! | نوعی ورزش کردن که به ضرر مفاصل شماست!

ورزش کردن یکی از روش های رفع مشکلات مفاصل است اما برخی اشتباهات ورزشی تاثیر منفی بر آن ها دارند. آگاهی از این اشتباهات مانع آسیب به مفصل هایتان میشود.

بخاطر استخوان ها و مفاصلت، اینطوری ورزش نکن! | نوعی ورزش کردن که به ضرر مفاصل شماست!

به گزارش ستاره پارسی: آیا شما هم با درد مفاصل مواجه هستید؟‌ احتمالاً در چنین حالتی تصمیم می گیرید که ورزش کنید تا مفاصل قوی تری داشته باشید. فعالیت بدنی فواید زیادی برای کل بدن از جمله مفاصل دارد. در واقع ورزش می‌ تواند جریان خون را در مفصل ها افزایش دهد و باعث رساندن مواد مغذی به آن ها شود.

تمرین ورزشی منظم باعث می شود که شما وزن سالمی داشته باشید و فشار به ماهیچه و مفصل کم‌تر شود که این فشار از ناحیه زانو و لگن برداشته خواهد شد و افراد کم‌تر در معرض مشکلاتی مانند پوکی استخوان قرار می گیرند؛ اما اگر قرار است ورزش کنید، بهتر است که اشتباهات ورزشی را که باعث آسیب به مفاصل تان می شود مرتکب نشوید که در این قسمت این اشتباهات را به شما معرفی می کنیم.

 

نادیده گرفتن تمرینات قدرتی

تمرینات ورزشی هوازی مانند دویدن یا دوچرخه سواری را به روتین ورزشی خود اضافه کنید اما اگر در کنارش تمرینات ورزشی مربوط به کار با وزنه را نادیده بگیرید و انجام ندهید، به مفاصل تان آسیب وارد می کنید. ‌تمرینات قدرتی نه تنها از لحاظ زیبایی شناسی اهمیت دارد، بلکه به سلامت و طول عمر شما هم کمک می کند.

شما با انجام این تمرینات بدن قوی تری دارید و احتمال ابتلا به آسیب و درد کم‌تر می‌ شود و مفاصل تان تقویت خواهد شد. همه ماهیچه ها و عضلاتی که در اطراف یک مفصل هستند، به حرکت در می آیند، تقویت می‌ شوند و آسیب و درد کاهش پیدا می‌ کند. این تمرینات قدرتی باعث می شود که توده بدنی سالم تری داشته باشید و هنگام استراحت کالری بیشتری بسوزانید.

 

آسیب های ورزشی

 

انجام دادن حرکات کششی

علاوه بر تمرینات هوازی و قدرتی باید تمرینات کششی را هم انجام دهید. در واقع حرکات کششی باعث افزایش انعطاف پذیری می شود که بهتر است در باشگاه و یا در منزل این اقدامات را انجام دهید که باعث می شود مفاصل شما پوزیشن صحیحی داشته باشند و به ماهیچه ها و مفاصل تان آسیب وارد نشود.

به عنوان مثال زمانی که می‌ خواهید حرکت اسکات را انجام دهید، بدن تان نیاز به یک نوع انعطاف پذیری خاص دارد که این انعطاف پذیری باعث تقویت مفاصل خواهد شد.

 

صرفاً انجام تمرینات با شدت زیاد

قطعاً برای سلامت ماهیچه باید سعی کنید که روتین ورزشی ترکیبی داشته باشید؛ یعنی ورزش هایی با شدت بالا و ورزش‌ هایی با شدت پایین را در کنار یکدیگر انجام دهید اما این که بخواهید 5 روز هفته به صورت پشت سر هم تمرینات اینتروال با قدرت بالا انجام دهید یا این که هر روز بخواهید بدوید، نه تنها به مفاصل تان آسیب وارد می‌ کند، بلکه فایده آن ورزش را نیز از بین می برد؛ پس مراقب باشید که صرفاً ورزش با شدت بالا انجام ندهید، زیرا باعث آسیب به مفاصل تان خواهد شد.

 

آسیب های ورزشی

 

نادیده گرفتن روز های استراحت

روز های استراحت به اندازه روزهای ورزش اهمیت دارند. در واقع اگر روز های استراحت را نادیده بگیرید، به مفاصل تان آسیب وارد می‌ شود؛ پس بسیار مهم است که یک روز را استراحت کنید تا ریکاوری شوید و استرس و فشار بیش از حد به سیستم عصبی را بردارید. در غیر این صورت اگر استراحت نکنید، به مفاصل تان آسیب وارد شده و همین باعث می شود که ماهیچه ها خودشان را ترمیم نکنند و وضعیت مفاصل از حالت نرمال و طبیعی خارج شود.

 

استفاده از کفش های نامناسب

همه چیز بستگی به نوع ورزش و شکل پای تان دارد که تعیین می کند باید چه نوع کفشی استفاده کنید. در هر صورت اگر کفش مناسبی نداشته باشید، به مفاصل تان آسیب وارد می‌ شود. پس بسیار مهم است کفشی را انتخاب کنید که هم با کیفیت باشد و هم توانایی ورزشی شما را افزایش دهد که با پوشیدن آن بتوانید تمرینات قدرتی را نیز به انجام برسانید.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ