کد خبر : 13921

سریال The Last of Us | The Last of Us

مریضی جوئل در سریال The Last of Us چیست؟ | آیا مریضی جوئل در روند داستان تاثیر دارد؟

قسمت ششم سریال The Last of Us، نکته‌ای را به ما نشان داد که تا به حال در دنیای این فرنچایز ندیده بودیم. جوئل در سریال The Last of Us با حملاتی در بدن خود رو به رو شد که برای همه تازگی داشت! اما به واقع مشکل جوئل در سریال چیست و هدف سازندگان از افزودن آن به شخصیت جوئل چیست؟

مریضی جوئل در سریال The Last of Us چیست؟ | آیا مریضی جوئل در روند داستان تاثیر دارد؟

به گزارش ستاره پارسی: پس از پایان قسمت ششم سریال The Last of Us، کارگردانان این سریال یعنی کریگ مزین (Craig Mazin) و نیل دراکمن (Neil Druckmann) از تغییری بزرگ در شخصیت جوئل (Joel) در سریال نسبت به سری بازی و اهمیت آن در این شخصیت و کل سریال گفتند که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

جوئل با بازیگری پدرو پاسکال (Pedro Pascal) وظیفه خطیر جابجایی دختری مصون به بیماری با نام الی (Ellie) با بازیگری بلا رمزی (Bella Ramsey) را بر عهده دارد. در قسمت ششم سریال، ما شاهد گیج شدن و تنگی نفس لحظه‌ای جوئل بودیم که معمولا به دلیل وحشت زدگی یا همان Panic Attack رخ می‌دهد. کارگردانان این سریال طی پادکست مربوط به این قسمت، توضیحاتی را درباره این حملات جوئل ارائه دادند و اشاره داشتند که چرا این تغییر نسبت به سری بازی بر این شخصیت مهم از دنیای د لست آف آس اعمال شده است.

کریگ مزین به خوبی درباره این حملات جوئل توضیح داد و همانطور که اشاره شد، این گونه حملات Panic Attack خوانده شده و معمولا بر اثر اضطراب شدید در فرد بروز می‌دهند. به عبارت دیگر، جوئل تمام مدت استرس نا امید کردن الی را داشته و این موضوع به نحوی سبب مریض شدن او شده است. در ادامه دراکمن اشاره داشت که آن‌ها با این روش، فشار وارد شده به جوئل در سریال را به تصویر کشیده‌اند. در ادامه متن کامل گفتگوی مزین را در این رابطه مطالعه می‌کنیم:

اتفاقی که برای جوئل در حال رخ دادن است، حملات پانیکی بوده و او دلیل این موضوع را نمی‌داند. حملات پانیکی در حقیقت نشانه‌هایی از سوی بدن شما هستند که شما را متوجه خطرات بزرگ می‌کنند، اما دلیلشان را نمی‌دانید. بخش بسیار زیادی از این قسمت در سریال به این موضوع اشاره داشت که جوئل تا چه حد ترسیده و او تمام مدت اضطراب این موضوع را داشته که الی کشته شود و مرگش تقصیر جوئل باشد. اگر شما توجه کرده باشید، به حدی که جوئل به الی کمک کرده، به همان حد نیز او را نا امید کرده است و این شکست‌ها و نا امید کردن الی، همان چیزهایی هستند که جوئل را آزار می‌دهند. مانند بسیاری از ما، جوئل خاطرات و تراماهای بدی از گذشته دارد. حال شما اگر از این شکست‌ها فاصله بگیرید، آن‌ها را به مرور زمان به فراموشی می‌سپارید، اما زمانی که با مشکلات تازه دست و پنجه نرم کنید،‌ فشار تمام خاطرات بد گذشته به شما هجوم می‌آورند.

نیل دراکمن در ادامه سخنان مزین گفت:

او (جوئل) قانع شده که بهترین کار برای الی این بوده که او را رها کند و به فکر خود باشد. در بازی، دوربین فاصله زیادی با ما دارد. شما می‌توانید آن را بچرخانید، اما نمی‌دانید صورت آن‌ها نشان از چه چیزی دارد و ما باید همه چیز را با دیالوگ به مخاطب برسانیم. ما جوئل را دور کردیم، مثال اینکه رابطه آن‌ها سرد شده است. در اینجا (سریال) می‌توانیم صحنه‌ها را بهتر به شما با دوربین نشان دهیم. عکس العمل الی مانند عکس العمل پدر و مادری است که برای همیشه از شما نگه داری کرده‌اند، شما نمی‌خواهید بپذیرید که آن‌ها ضعف دارند.

 

سریال The Last of Us

 

وضعیت جسمی و روحی جوئل چه تاثیری بر الی خواهد داشت؟

همانطور که در قسمت ششم دیده شد، مریضی جوئل ضربه مهلکی به روابط او و الی وارد کرد و او را به حدی رساند که تصمیم گرفت الی را به تامی (Tommy) بسپارد. در نهایت اما به همراه الی رفت و در مسیر یافتن کمپ فایر فلایز، با راه زنانی رو به رو شد که او را به شدت مجروح کردند. این موضوع باعث شد ترس او برای نا امید کردن الی بیش از پیش شده و بیش از پیش به او شوک وارد کند!

خوشبختانه هنوز چند قسمت تا پایان فصل اول سریال The Last of Us باقی مانده و فصل دوم این سریال نیز چراغ سبز دریافت کرده است و احتمال زنده ماندن جوئل تقریبا حتمی است! با توجه به شرایط او، باید دید در آینده او تا چه حد بر الی تکیه می‌کند. آیا بار دیگر الی را پس زده یا الی را تبدیل به بخشی مهم از زندگی خود می‌کند؟ همانطور که جوئل در برابر تامی اعتراف کرد، درگیری او در کانزاس و نجات دادن جانش توسط الی، باعث شده او به ضعف خود ایمان آورده و خود را شخصی مستحکم نداند و حال باید جراحت تازه او را نمک بر زخم‌های پیشین او دانست.

بدون شک جراحت وارد شده به او در کنار ضربه جسمی، ضربه روحی محکمی به این شخصیت وارد می‌کند. از روی دیگر باید این واقعیت را در نظر گرفت که این جراحت می‌تواند سبب قوی‌تر شدن رابطه میان الی و جوئل شود. ما می‌دانیم که در قسمت بعدی، الی پا جای پای جوئل گذاشته و باید دید در ادامه چه خطراتی در کمین آن‌ها نشسته است. نظر شما درباره مریضی جوئل در سریال The Last of Us و جراحت اخیر او در قسمت ششم سریال چیست؟ منتظر نظرات شما هستیم.

 

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ