کد خبر : 9356

مهسا امینی| علت فوت مهسا امینی | خاکسپاری مهسا امینی

​اگر پلیس و دولت معتقد هستند که گشت ارشادشان موفق است، با آمار این موفقیت را به مردم ثابت کنند. بگویند این کلاس‌های آموزشی که مهسا امینی در آن به زمین افتاد، چقدر به با حجاب شدن دختران کمک کرده است.

مصطفی داننده نوشت: درگذشت مهسا امینی در مقر گشت ارشاد در خیابان وزرای تهران، باعث شد تا بازهم این سوال در ذهن جامعه ایجاد شود که آیا زمان به پایان رسیدن این گشت ارشاد با آن ون‌های معروف به پایان نرسیده است؟ نمی‌شد که اقدامی با چنین موج انتقادی روبرو شود و همچنان مثل گذشته گشت ارشاد به فعالیت خود ادامه دهد؟ بالاخره افکار عمومی هم در حکمرانی نقش دارند و نمی‌توان بدون توجه به نظر آنها در مورد گشت ارشاد   تصمیم گرفت.

گشت ارشاد و آمار؛ چند درصد با حجاب شدند؟

چه اشکالی دارد رئیس پلیس و دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر، روبروی مردم بنشینند و از عملکرد خود بگویند؟ مثلا بگویند ما تا امروز این تعداد خانم را ارشاد کردیم و از این تعداد این درصد بعد از رفتن از خیابان وزرا، به حجاب مطلوب حکومت رسیده‌اند.

گزارش عملکرد، یک امر معمول در جهان است. عملکردهاست که نشان می‌دهد کدام نهاد و سازمان موفق بوده یا شکست را تجربه کرده است.

مگر هدف گشت ارشاد، رسیدن به حجاب مطلوب حکومت نیست؟ خوب به صورت واضح از عملکرد خود دفاع کند و با آمار با مردم سخن بگوید.

نمی‌شود که مربی یک تیم فوتبال از موفقیت‌ها خود بگوید اما آخر فصل شاهد سقوط تیم او به لیگ پایین‌تر باشیم.

در اقتصاد هم همین است. مدیرعامل یک سازمان اقتصادی مدام از سود حرف می‌زند اما آخر سال خبر ورشکستگی آن پخش می‌شود.

از یک دو دوتای ساده سخن می‌گویم. اصلا نمی‌خواهم به فلسفه گشت ارشاد بپردازم .

اگر پلیس و دولت معتقد هستند که گشت ارشادشان موفق است، با آمار این موفقیت را به مردم ثابت کنند. بگویند این کلاس‌های آموزشی که مهسا امینی در آن به زمین افتاد و مرد، چقدر به با حجاب شدن دختران کمک کرده است.

چند درصد دختران بعد از رفتن از خیابان وزرا، دست‌ها خود را گاز گرفته‌اند که اِاِاِ ما تا به حال چقدر در زندگی‌مان اشتباه می‌کردیم و از فردا پوششی را که آموزش داده‌اند می‌پوشم و به دانشگاه یا محل کار می‌روم!

اصلا اگر این آموزش‌ها تاثیر گذار است چرا آن را رسانه‌های عمومی مثل تلویزیون پخش نمی‌کنند. چه فرقی می‌کند که این آموزش در خیابان وزرا باشد یا شبکه سه و افق؟!

امیدوارم نمایندگان مجلس که البته خیلی به آنها امید نیست که این چنین سوال‌هایی را از مسئولان بپرسند به وظیفه خود عمل کنند و از مسئولان گشت ارشاد آمار عملکرد شان را بخواهند.

اصلا پلیس بگوید از زمان آغاز طرح تا به امروز چند دختر را ارشاد کرده است و چند نفر برای بار دوم یا سوم ارشاد شدند؟

بازهم می‌گویم به فلسفه گشت ارشاد کاری ندارم که این روزها و بعد از این داغ عظیم، در مورد آن زیاد نوشته شده، من از آمار و عملکرد حرف می‌زنم از پاسخگویی ساده.

منبع: عصر ایران

 

ارسال نظر