کد خبر : 9455

تیم ملی کشتی | کشتی

درحالی که جمعیت انتظار ویژه‌ای برای حضور حسن می‌کشید، بلافاصله پس از دیدن او روی پله برقی به طرز غیرقابل‌توصیفی به سمت او روانه شدند تا جایی که برقرار‌کنندگان نظم و امنیت فرودگاه تصمیم گرفتند بار دیگر یزدانی را به بالا برگردانند.

در شرایطی که تیم ملی کشتی آزاد سه فینال ایران - امریکایی را تجربه کرده بود و بعد از شکست حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور، تمام نگاه‌ها به طلای کامران قاسمپور و رحمان عموزاد دوخته شده بود، در نهایت کاروان ایران در این مسابقات با دو مدال طلا، سه نقره و دو برنز و کسب عنوان نایب‌قهرمانی تیمی به کارش خاتمه داد.

اما جدای از صحنه‌های ماندگار این تورنمنت برای کشتی‌گیران و کشتی‌دوستان می‌توان با قاطعیت گفت بخش فراموش‌نشدنی این دوره از رقابت‌ها، بازگشت ملی‌پوشان به کشور است.

جایی که استقبال چندهزارنفری کشتی‌دوستان ایرانی از قهرمان‌های تیم ملی صحنه‌های باشکوهی در فرودگاه بین‌المللی تهران رقم زد.

کشتی8

در شرایطی که ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی با توجه به انبوه بی‌سابقه جمعیت احتمال خروج کشتی گیران از جایی دیگر را هم محتمل دانسته بود، در نهایت بعد از معطلی چند دقیقه‌ای ملی‌پوشان و مربیان تیم کشتی آزاد در میان استقبال باورنکردنی علاقه‌مندان در سالن انتظار حاضر شدند.

در حالی که جمعیت حاضر در سالن به شدت مدال‌آوران و قهرمانان تیم را تشویق می‌کردند، کشتی‌گیران منتظر فراهم‌شدن شرایطی بهتر برای پایین‌آمدن از پله‌های برقی معروف و حضور در طبقه همکف فرودگاه بودند، بعضی از طرفداران کشتی‌گیران به زحمت خودشان را به آن‌ها رسانده بودند و یک دل سیر با ملی‌پوشان عکس یادگاری گرفتند.

حتی با وجود کسب مدال نقره مسابقات هم قابل پیش‌بینی بود که حسن یزدانی به عنوان گل‌سرسبد کشتی‌گیران تیم ملی با استقبال قابل توجهی از سوی حاضرین در فرودگاه مواجه شود.

درحالی که جمعیت انتظار ویژه‌ای برای حضور حسن می‌کشید، بلافاصله پس از دیدن او روی پله برقی به طرز غیرقابل‌توصیفی به سمت او روانه شدند تا جایی که برقرار‌کنندگان نظم و امنیت فرودگاه تصمیم گرفتند بار دیگر یزدانی را به بالا برگردانند.

در نهایت حسن یزدانی که مسابقه به مسابقه بی‌توجه به رنگ مدال، مرز‌های جدیدی از محبوبیت بین علاقه‌مندان به کشتی و ورزش کشور پیدا می‌کند، در میان خیل عظیم دوستدارانش از پله‌ها پایین آمد و از همان ابتدا روی دوش هوادارانش تا در خروجی سالن به طوری‌که برای لحظاتی در میان جمعیت غیرقابل تشخیص شده بود، مشایعت شد.

بعد از یزدانی نوبت به کامران قاسمپور و رحمان عموزاد، دو کشتی‌گیر طلایی ایران در مسابقات رسید که روی دوش علاقه‌مندان به کشتی در فرودگاه از آن‌ها استقبال شود.

کشتی9

در هرصورت کار تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی با وجود مطرح‌بودن انتقاداتی نسبت به ضعف در آنالیز رقبا با عنوان نایب‌قهرمانی و ظهور پدیده‌ای، چون عموزاد و تثبیت جایگاه قهرمانی مانند قاسمپور به پایان رسید. نتیجه‌ای که شاید با حضور امیرمحمد یزدانی در مسابقات درخشان‌تر هم می‌شد، اما استقبال فوق‌العاده مردم از کاروان ایران در این مسابقات، نمایانگر رضایت کشتی‌دوستان از نتایج به‌دست‌آمده دارد. هرچند نمی‌توان منکر این قضیه شد که حضور حسن یزدانی به عنوان محبوب‌ترین ورزشکار ایران در سال‌های اخیر، نقش بسزایی در هرچه باشکوه‌تر‌شدن این استقبال داشت

 

ارسال نظر