کد خبر : 9630

زائران مشهد | بازگشت زائران | اقامت زائران

رکورد زائر به مشهد شکست | ورود ۴.۶ میلیون زائر به مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از سفر بیش از ۴.۶ میلیون زائر به مشهد در دهه پایانی صفر خبر داد.

رکورد زائر به مشهد شکست | ورود ۴.۶ میلیون  زائر به مشهد

 حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان ورود زائران به مشهد اظهار کرد: از روز اربعین تا پایان شب گذشته ۴ میلیون و ۶۷۶ هزار نفر وارد مشهد شده‌اند.

گنابادی‌نژاد در خصوص وضعیت اشغال واحدهای اقامتی در مشهد بیان کرد: به طور مجموع ۷۰ درصد ظرفیت اقامتی مشهد توسط زائران اشغال شده است که مراکز اقامتی رسمی بیش از ۹۵ درصد تکمیل شده‌اند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۸۷ درصد زائران با خودروهای شخصی وارد مشهد شده‌اند، بیان کرد: موج بازگشت زائران از روز گذشته آغاز شده و با اضافه شدن ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس به پایانه مسافربری امام رضا(ع) تمهیداتی برای بازگشت زائران سنجیده شده است.

گنابادی‌نژاد تصریح کرد: تمهیدات لازم برای بازگشت زائران انجام شده است. تقاضای ما از زائران خارج از استان این است که قبل از آغاز سفر بلیت بازگشت خود را نیز از همان شرکت اتوبوسرانی که با آن به مشهد سفر کرده‌اند تهیه کنند تا برای بازگشت با مشکل مواجه نشوند.

وی در خصوص میزان افزایش پروازهای فوق‌العاده از فرودگاه مشهد عنوان کرد: پروازهای فوق‌العاده به فرودگاه مشهد اضافه شده، اما فقط ۲ درصد زائران از این طریق وارد مشهد شده‌اند.

 

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ