کد خبر : 9689

عکس های باورنکردنی

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

مجموعه‌ای از عکس‌هایی که لحظات مهمی را در تاریخ آمریکا نشان می‌دهند، با یادداشت‌هایی از افرادی که آن‌ها را گرفته‌اند را برای شما آورده‌ایم.این مجموعه را یک پزشک جمع‌آوری کرده

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

 

این عکس‌ها شامل عکس نیل آرمستونگ از باز آلدرین روی ماه، پرتره‌ای از رزا پارکس در اتوبوس، و تصاویر نیک اوت از فرار کیم فوک از ناپالم در ویتنام است.

یکی از نمادین‌ترین عکس‌های قرن بیستم، بوسه میدان تایمز است که توسط آلفرد آیزنشتاد گرفته شده است و واکنش شادی‌بخش به پایان جنگ جهانی دوم را نشان می‌دهد. عکس توسط زوج فتوژنیک، ملوان نیروی دریایی جورج مندونسا و پرستار گرتا زیمر امضا شده است.

عکس زیر عکس اتاق موقعیت اضطراری است که توسط جو بایدن امضا شده است . لحظات پرتنش عملیات نپتون نیزه را نشان می‌دهد که نیرو‌های دریایی ایالات متحده به محوطه اسامه بن لادن یورش بردند. امضا کرد: ایمان را حفظ کن!

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

 

حادثه پرتاب کفش در سال ۲۰۰۸ زمانی که منتضار الزیدی، روزنامه‌نگار عراقی، کفش‌های خود را به سمت رئیس‌جمهور بوش پرتاب کرد. زیدی توضیح می‌دهد که چرا با رهبر آمریکا برخورد کرد،  «همه ادعای جورج دبلیو بوش را تکرار می‌کردند که ما از او با گل رز استقبال کردیم، و جهان. متأسفانه این دروغ را باور کرد به همین دلیل ایده من یافتن راه حلی مطابق با قانون سوم نیوتن بود که “برای هر عمل، واکنشی برابر و مخالف وجود دارد. ” جورج دبلیو بوش را همه جا تعقیب کردم تا بتوانم با پرتاب کفش‌هایم به سوی او اعتراض خود را به جهانیان نشان دهم. انتظار داشتم به خاطر آن کشته شوم.»

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

 

عکسی که توسط رزا پارکس امضا شده است نماد حقوق مدنی را نشان می‌دهد که در اتوبوس نشسته است، اقدام ساده‌ای که منجر به دستگیری او در سال ۱۹۵۵ شد.

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

عکس‌ها و داستان‌های پشت آن‌ها بر تأثیر عکاسی بر تاریخ، به‌ویژه در قرن بیستم تأکید می‌کنند.

اینکه نیک اوت در موقعیت مناسب بود تا تصویر هولناک یک دختر ویتنامی که از انفجار ناپالم در حال فرار است را ثبت کند، یک فریم واحد که به شکل‌گیری افکار عمومی در مورد جنگ ویتنام در ایالات متحده کمک کرد، به خودی خود یک موفقیت باورنکردنی عکاسی است.

توضیح سوژه عکس: «در ۸ ژوئن ۱۹۷۲، به ما اجازه داده شد در معبدی در نزدیکی پناهگاه بمب مستقر شویم. یادم هست بعد از ناهار صدای سوختن در بیرون شنیدیم و ناگهان سرباز از بچه‌ها خواست که از معبد فرار کنند. دیدم هواپیما‌ها خیلی سریع هستند، خیلی صدا دارند. از بچگی چیزی نمی‌دانستم. و سرم را برگرداندم. دیدم چهار بمب فرود آمد، ناگهان آتش همه جا اطرافم را فرا گرفت. من کس دیگری را ندیدم و سپس آتش لباسم را سوزاند و آتش را در بازوی چپم دیدم. از دست راستم برای پیچیدن آن استفاده کردم. برای همین دست راستم هم سوخت. با دستم آتش را خاموش کردم. من وحشت‌زده بودم. سپس، به دویدن و دویدن و دویدن ادامه دادم، تا اینکه خیلی خسته شدم و دیگر نمی‌توانستم بدوم. و بعد یک سرباز آب روی پوستم ریخت. در آن لحظه از حال رفتم.»

مقالات استیضاح توسط رئیس جمهور دونالد جی ترامپ امضا شد. امضای بزرگ او نیمی از صفحه قطعنامه ۷۵۵ مجلس نمایندگان را پر می‌کند، «استیضاح دونالد جان ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، برای جنایات و جنایات سنگین».

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

 

الیزابت اکفورد در اولین روز مدرسه خود در دبیرستان مرکزی لیتل راک در آرکانزاس شرکت می‌کند. گزیده‌ای از دست‌نویس او چنین است: «من یکی از اعضای گروهی از نوجوانان آفریقایی-آمریکایی هستم که در سال ۱۹۵۷، اولین دانش‌آموز سیاهپوستی بودند که در کلاس‌های دبیرستان مرکزی لیتل راک که قبلاً تماماً سفید رنگ بود، شرکت کردند. …] همانطور که به سمت مدرسه می‌رفتم، سربازان گارد ملی آرکانزاس را دیدم که محوطه را احاطه کرده بودند. […] وقتی نزدیک شدم، سربازان شانه به شانه ایستادند تا مانع آزار من‌شوند. جلوتر رفتم و در جایی ایستادم که می‌توانستم پیاده‌روی دیگری را ببینم که به مدرسه منتهی می‌شود.وقتی به خیابان رفتم، یک گروه خشمگین شروع به تعقیب کردند و فریاد ناسزا گفتند. عکاس‌ها جلوی من بودند و به سمت عقب راه می‌رفتند. یک نفر فریاد زد: «یک طناب بگیر. او را به سمت درخت بکشید! بیایید او را دار بزنیم! » صدا‌های دیگر نفرین و تهدید کردند. دنبال کمک گشتم. وقتی به پیرزنی که چهره مهربانی داشت نزدیک شدم، آب دهانم را انداخت. جمعیت به دنبال من تا ایستگاه اتوبوس رفتند، جایی که دو خبرنگار میانسال سفیدپوست سعی کردند مرا دلداری دهند. وقتی یکی از خبرنگاران من را روی شانه‌ام در آغوش گرفت، خشم جمعیت افزایش یافت.»

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

آتش‌نشان باب بک‌ویث به همراه رئیس‌جمهور جورج دبلیو بوش در زمین صفر در ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۱.

بکویث می‌نویسد: «به امید داشتن یک منظره خوب از رئیس‌جمهور، به یک موتور سرپوشیده روبروی پست فرماندهی رسیدم. یکی از اعضای سرویس مخفی به من نزدیک شد و پرسید “اینجا امن است؟ ” گفتم هنوز ماشین آتش نشانی است. گفت بپر روی آن. من هم همین کار را کردم. گفت: یکی داره میاد اینجا. وقتی [او] این کار را می‌کند، به او کمک می‌کنید تا بلند شود و سپس پایین بیایید. من هم همین کار را کردم. بعد رئیس جمهور را دیدم. داشت به سمت مقر فرماندهی می‌رفت که ناگهان برگشت و از جلوی من رفت. او دستش را به من می‌دهد و من کمکش می‌کنم بلند شود، او را برگرداندم و گفتم: “خوبی آقای رئیس؟ ” او پاسخ داد “بله”. شروع کردم به پایین آمدن کرد.

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

اسامه

پوستر تحت تعقیب اسامه بن لادن FBI با امضای “باراک اوباما”. در سال ۲۰۱۱ پرزیدنت اوباما دستور عملیات نپتون نیزه را صادر کرد، ماموریت موفقیت‌آمیز برای کشتن رهبر القاعده.

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

جی اف کی

عکسی از پرزیدنت جان اف کندی در حال ایراد سخنرانی معروف خود در ۱۲ سپتامبر ۱۹۶۲ در مورد فرود روی ماه قبل از سال ۱۹۷۰. این تصویر توسط فضانورد آپولو ۱۶، چارلی دوک امضا شده است که سخنان JFK را نقل می‌کند، “ما انتخاب می‌کنیم به ماه برویم. ” ما تصمیم می‌گیریم در این دهه به ماه برویم و کار‌های دیگر را انجام دهیم، نه به این دلیل که آسان هستند، بلکه به این دلیل که سخت هستند.

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

شناسنامه

یک فتوکپی از شناسنامه باراک اوباما که چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده با جسارت نام خود را در سند تأیید محل تولد او به عنوان هونولولو، هاوایی، در ۴ اوت ۱۹۶۱ امضا می‌کند.

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

زبان

یک اثر هنری اصلی از لوگوی Tongue and Lips Rolling Stones، طراحی و نقاشی دستی توسط John Pasche، که این لوگو را در سال ۱۹۷۰ به عنوان یک دانشجوی جوان طراحی کرد، بدون اینکه متوجه شود که یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار هنری پاپ را خلق خواهد کرد.

 

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

ماه

عکس کمیاب آپولو ۱۱ با امضای باز آلدرین. این تصویر یک نما است که نیل آرمسترانگ از آلدرین در ماه عکس گرفته و تصویر آرمسترانگ در گیره منعکس شده است.

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند.

دَه عکس باورنکردنی تاریخی که حاشیه‌نویسی دارند

/منبع:برترین‌ها

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ