کد خبر : 9868

یوز ایرانی

تصاویری از آقا پیروز که حال‌تان را خوب می‌کند | فیلم جدید از پیروز

آخرین وضعیت پیروز، توله یوز ایرانی، گزارشی تهیه کرده‌ و خبر داده که پیروز، آماده حضور در حیات وحش است.

تصاویری از آقا پیروز که حال‌تان را خوب می‌کند | فیلم جدید از پیروز

 آخرین وضعیت پیروز، توله یوز ایرانی، گزارشی تهیه کرده‌ و خبر داده که پیروز، آماده حضور در حیات وحش است.

 

پیروز یک یوزپلنگ آسیایی و فرزند ایران و فیروز است که در ۱۰ اردیبهشتِ ۱۴۰۱ متولد شد و به نماد یوزپلنگ ایرانی تبدیل شده‌است. این یوز تنها توله باقی‌مانده از سه فرزند ایران است.

 

 پیروز

.

پیروز همان توله‌ یوزی است که اردیبهشت امسال در پارک ملی توران به دنیا آمد. او دیگر از آب و گل درآمده و به گفته یکی از دامپزشکان، این روزها مستقل غذاخوردن را تجربه می‌کند. به زودی سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره محل زندگی پیروز تصمیم‌گیری می‌کند. گزارشی درباره آخرین وضعیت پیروز، توله یوز ایرانی ببینید

 

تصاویری از آمادگی پیروز برای حضور در حیات وحش را ببینید:

 

 

تولد

پیروز ۱۰ اردیبهشت در پارک ملی توران واقع در استان سمنان به همراه ۲ توله دیگر به صورت تکثیر در اسارت متولد شدند. دو توله اول در روزهای اول تلف شدند و پیروز با تلاش متخصصین زنده ماند.چهار روز پس از تولد توله اول تلف شد، نگهداری توله دوم و سوم نیز از روز چهارم به مدت شش روز به علیرضا شهرداری سپرده شد. دلیل اصلی تلف شدن دو توله یوز دیگر سزارین و نخوردن شیر مادر بود. پیروز برای تکثیر در اسارت متولد شده‌است.

 

نگهداری

پیروز با کمک و پرستاری تیمارگر و امدادگر حیات وحش علیرضا شهرداری و علی عمارلویی در پارک حیات وحش پردیسان نگهداری می‌شود. پیتر کالدوِل دامپزشک آفریقایی و بابک باستانی نیز روزانه شرایط جسمانی پیروز را پایش و نیز در نگهداری پیروز همراهی می‌کنند. پس از تلف شدن توله دوم، سازمان حفاظت محیط زیست تصمیم گرفت که پیروز را به تهران که شرایط و امکانات مناسب‌تری نسبت به توران دارد منتقل کند تا شاید بتوان از این طریق از تلف شدن توله یوز سوم جلوگیری کرد.

برخلاف انتقاداتی که به دست‌آموز بار آمدن پیروز وارد است، پیروز به این نحوه بزرگ شدن نیاز دارد. این توله‌یوز از روز اول توسط انسان بزرگ شده و نگهداری آن نیاز به کمک انسان دارد، ضمن اینکه تحت هیچ شرایطی قرار نیست که به طبیعت بازگردد. پیروز شب‌ها به همراه مربی خود در فضای باز زیر آسمان می‌خوابد تا به فضای طبیعی عادت کند و به دلیل سرد شدن هوا فضای بسته را هم برای نگهداری آن فراهم کردیم تا سرما به آن‌ها آسیب نزند.

وزن پیروز در پنج ماهگی به ۴ کیلو و ۵۰۰ گرم رسیده‌است، گوشت مرغ و گوساله به‌همراه مکمل‌های مخصوص را تغذیه می‌کند و حال عمومی خوبی دارد./منبع:برترین ها

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ