کد خبر : 9964

سام فاتحی

مرگ نابغه ورزش ایران در یک حادثه دلخراش | عکس

سام فاتحی به عنوان اولین خلبان پاراگلایدر ایرانی در رویداد بین‌المللی مالدیو پرواز کرد.

مرگ نابغه ورزش ایران در یک حادثه دلخراش | عکس

سام فاتحی که از پیشگامان پاراگلایدرسواری در ایران بود در یک حادثه دلخراش در ترکیه درگذشت.

"او یکی از بهترین و با اخلاق‌ترین خلبان‌های پاراگلایدر و اسپیدفلایینگ در ایران... نه نه... یکی نه... او بهترین و دوست‌داشتنی‌ترین خلبان پاراگلایدر ایران بود..."

بعد از اینکه خبر تلخ درگذشت یکی از خلبان‌های پاراگلایدر ایرانی در ترکیه را شنیدیم، در جستجوی اطلاعات پیرامون این خبر تلخ، یکی از دوستان صمیمی سام فاتحی، خلبان پاراگلایدر ایرانی که دچار حادثه شده را پیدا کردیم و از او خواستیم در مورد سام صحبت کند و او پیش از هرچیز جملات بالا را بر زبان آورد.

 

سام فاتحی

 

ورزش‌های هوانوردی و پروازی در ایران با وجود جذابیت‌های بسیار زیاد اما آنچنان که باید و شاید در کشور فراگیر نشده اما مطابق تمام زمینه‌ها، نبوغ بالا و استعدادهای ویژه همیشه خودشان را با دنیا همراه می‌کنند.

سام فاتحی، خلبان پاراگلایدر و اسپیدفلایر ۳۴ ساله ایرانی که نزدیک به پانزده سال سابقه پرواز در تمامی زمینه‌های پروازی پاراگلایدر اعم از دونفره و مسافت را داشت، نخستین خلبان واقعی اسپیدفلایینگ در ایران محسوب می‌شد.

 

سام فاتحی

 

او به عنوان اولین خلبان پاراگلایدر ایرانی در رویداد بین‌المللی مالدیو پرواز کرد و چندین سال از پروازهایش در فستیوال‌های نمایشی اولودنیز فتحیه در ترکیه می‌گذشت.

 

این خلبان پاراگلایدر که در بین سایر ورزشکاران این رشته از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بود، روز سه‌شنبه در حال پرواز با اسپیدفلای بر فراز منطقه اولودونیز در شرایطی که می‌خواست از برخورد با یک پروازکننده‌ی دیگر جلوگیری کند، مسیرش را به سمت دیگر تغییر می‌دهد و در لحظه‌ای که می‌خواهد از بین دو درخت عبور کند، درحالی که با سرعتی بالغ بر یکصد کیلومتر بر ساعت در حال پرواز بود، گوشواره اسپیدفلای‌اش به درخت گیر می‌کند و با همان سرعت به سمت یک تخته‌سنگ سرنگون می‌شود. برخورد شدید سام با این تخته سنگ با چنان شدتی رخ داد که او بلافاصله پس از این اتفاق از هوش رفت و با وجود انتقال سریع به بیمارستان، نزدیک به نیم ساعت بعد در اثر ضربه‌مغزی درگذشت./منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ