کد خبر : 9997

الناز رکابی| بیوگرافی الناز رکابی

بیوگرافی الناز رکابی سنگ نورد| از درخشش تا جنجال الناز رکابی

بیوگرافی الناز رکابی دختر سنگ نورد و همسرش کیست با عکس و ناگفته های حضورش در مسابقات بدون حجاب را می خوانید

بیوگرافی الناز رکابی سنگ نورد|  از درخشش تا جنجال الناز رکابی

الناز رکابی متولد 29 تیر 1368 الناز رکابی در زنجان متولد شد.الناز رکابی قهرمان سنگ نوردی است الناز رکابی فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته فیزیولوژی تغذیه می باشد الناز رکابی در کنار برادرش وارد این رشته شد و حالا الناز رکابی از قهرمانان ملی و آسیایی و از مربیان این رشته می باشد.

الناز رکابی

خانواده و اصالت الناز رکابی

الناز رکابی (Elnaz Rekabi) در یک خانواده علاقمند به ورزش در شهر زنجان بعنوان یک دختر تورک زبان به دنیا آمده است و سه خواهر و یک برادر دیگر دارد.

زمانی که برادر بزرگتر داوود وارد رشته سنگنوردی شد او هم به ورزش علاقمند شد و از همان کودکی از دیوار راست بالا می رود.

الناز رکابی

شروع از 12 سالگی الناز رکابی

زمانی که تمرینات برادرم را می دیدم جذب این رشته شدم و سال 1380 در  12 سالگی علاقه ام را با خانواده در میان گذاشتم و جالب اینکه پدر و مادرم مانع من نشدند.

الناز رکابی

اولین مقام تا تیم ملی الناز رکابی

در سال 1381 یکسال بعد از ورود به این رشته مقام دوم کشور را بدست آورد و تا الان در مسابقات کشوری همیشه سکوی اول در اختیار او بوده است.

یکسال بعد از اولین مقام در حالی که 14 ساله بود به عضویت تیم ملی درآمد.

الناز رکابی

از سرطناب تا پارکور الناز رکابی

در سال های اولیه در رشته سرطناب و سرعت نیز مقام اول را داشت سپس با فعال شدن رشته (بولدرینگ) سنگ نوردی فعالیت اش در ورزش را با این رشته ادامه داد.

می گوید از سال 1395 هم شروع به انجام حرکات ورزشی پارکور کرده ام، به من ثابت شده که پارکور به پیشرفت سنگنوردی کمک بسزایی می کند.

الناز رکابی

الناز رکابی بدون مربی در آسیا 

در ایران مربی سنگنوردی نیست و از همان ابتدا بدون مربی و با الگو برداری از روش های تمرینات مردان شروع کردم، تابحال دو مدال برنز و یک نفره در مسابقات آسیایی و دو مقام اولی را در مسابقات مستر کاپ را دارم.

الناز رکابی

از زمین شناسی تا فیزیولوژی الناز رکابی

بجز ورزشکار بودن در گرایش فیزیولوژی تغذیه فوق لیسانس گرفتم که فکر می کنم تاثیر خوبی در ورزشم داشته باشد، در دانشگاه زنجام هم لیسانس زمین شناسی خواندم.

مربیگری الناز رکابی

کنار تمرینات شخصی در عرصه مربیگیری هم فعال هستم و شاگردان خوبی در زنجان و تهران دارم که یکی از آنها در زنجان مدال برنز آسیایی را بدست آورده است.

الناز رکابی

ازدواج الناز رکابی

الناز رکابی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

آرزوی قهرمانی با حجاب الناز رکابی

بزرگترین آرزوی این قهرمان آسیا و جهان اینست که می گوید؛ می خواهم به قهرمانان جهان ثابت کنم که با شما تفاوتی ندارم مگر در حجاب و وضع ظاهرم.

شیطنت های کودکی الناز رکابی

بچه بودم بله با برادرم همیشه شیطنت می کردیم و اصلی ترین آن، بالا رفتن از دیوارهای آجری خانه بود.

یادم است خودمان مسیر هایی را روی دیوار باز کرده بودیم که راحت تر به پشت بام برسیم و تمام وقتمان، مخصوصا در تابستان که مدرسه نمی رفتیم، روی پشت بام می گذشت.

الناز رکابی، اگر به گذشته برگردم !

اگر به گذشته بازگردم بازهم همین مسیر را انتخاب می کنم، سنگ نوردی رشته کاملی است و تمام ابعاد زندگی را چه در هنر و چه در ورزش فرا گرفته است.

الناز رکابی

الناز رکابی بدون حجاب در مسابقات آسیایی

الناز رکابی مهر ماه 1401 همزمان با فضای ملتهب جامعه نسبت به مرگ مهسا امینی در مسابقات قهرمانی سنگ نوردی آسیا در کره جنوبی بدون حجاب شرکت کرد.

او با اینکه به مقام چهارم رسید و از رسیدن به مدال بازماند اما به سرعت حضور بی حجاب او در مسابقه به تیتر اول رسانه های خبری جهان تبدیل شد.

توضیحات الناز رکابی و استقبال مردمی

او در واکنش به حضور بی حجاب خود در اینستاگرام نوشت؛ به دلیل زمانبندی نامناسب و فراخوانی غیرقابل پیش بینی برای صعود، سهوا پوشش بنده دچار مشکل شد.

در نهایت ساعت 3 بامداد 27 مهر ماه 1401 در میان تشویق انبوه جمعیتی که به استقبال او در فرودگاه امام خمینی رفته بودند به ایران بازگشت.

عکس جنجالی الناز رکابی با وزیر ورزش

پس از بازگشت خانم رکابی از مسابقات، بلافاصله او را به دیدار حمید سجادی وزیر ورزش جوانان بردند و عکس دسته جمعی گرفتند.

این دیدار باعث حمله «احمد علم الهدی» امام جمعه مشهد به وزیر شد چرا که در این دیدار رکابی بدون مانتو و روسری و صرفا با پوشاندن موهایش با کلاه حاضر شده بود.

ارسال نظر

آراد برندینگ
راک ایران
آی پوتِیتو
سیر آنلاین
محیا کابل
تیکُل موتور اُیل
ونداد روفرشی
مای ریمل
آی زالو
باربری تاپ