جمعه 22 تیر 1403 - 12 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1399/09/27 18:08
کد خبر: 7545

یارانه جدید کرونا امشب واریز می شود + مبلغ

اولین مرحله یارانه 100 هزار تومانی کرونا امشب ساعت 24 روز 27 آذرماه 99 به حساب افراد مشمول واریز می‌شود.

یارانه کمک دولت برای معیشت مردم است . یارانه دو نوع نقدی و غیرنقدی دارد . دولت قبلی طرحی با عنوان هدفمندی یارانه را طراحی و اجرا کرد . هنوز در ایران هر ماه یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود .


خبرداغ:وقتی قلب دختر شیلا خدادا می شکند!+فیلم پربازدید


 سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی  کرونا  و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی و به دنبال تفاهم‌ حاصله مبنی بر حمایت از معیشت اقشار کم درآمد که در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا کسب در آمد آنها مختل شده است، مقرر شد از امشب به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان پرداخت شود.​


خبرداغ:رقص جالب شهاب حسینی در برنامه زنده جنجالی شد!+فیلم


مبلغ یارانه کرونا

بر این اساس به سایر افراد مشمول این یارانه، ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد. بر اساس تصمیم گیری‌های صورت گرفته این یارانه به خانوارهایی هیچ یک از اعضای آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند، تعلق می‌گیرد.

همچنین خانوارهایی که هیچ یک از اعضای آنها بیمه پرداز نباشند و خانوارهایی که اعضای آنها طبق شاخص‌های بانکی از درآمدحداقلی برخوردار نباشند، مشمول دریافت این یارانه خواهند شد.

 

کمک ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومانی معیشتی امشب واریز می‌شود

یارانه  100 هزار تومانی کرونا به افرادی که در گروه یارانه معیشت بگیر باشند، پرداخت می‌شود.به این ترتیب با توجه به پرداخت یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون نفر از جمعیت ایران، این یارانه به این تعداد از مردم تعلق خواهد گرفت .


خبرداغ:سحر تبر آزاد شد!/رونمایی از چهره واقعی دختر پرحاشیه+فیلم جنجالی

همه یارانه های دریافتی

در حال حاضر یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان، یارانه معیشتی برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است. به موجب اعلام سازمان برنامه و بودجه یارانه سوم برای یارانه بگیران معیشتی و خانوارهای هدف ۱۰۰ هزار تومان و برای خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی ۱۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است .

در این صورت اگر خانواری چهار نفره مشمول هر سه یارانه باشد ، در ماه مبلغی برابر با ۵۷۲ هزار تومان یارانه دریافت می کند. این خانواده در صورتی که تحت پوشش نهادهای حمایتی باشد، ۸۰ هزار تومان بیش از این مبلغ دریافت خواهد کرد.

یارانه سوم از ساعت ۱۲ شب امروز ۲۷ اذر در حسابهای سرپرستان خانوار قرار دارد.


خبرداغ:پلمپ باشگاه زنانه در اوج کرونا به تنش کشیده شد!+فیلم لورفته

اولین مرحله این حمایت معیشتی ساعت ۲۴ روز ۲۷ آذرماه ۱۳۹۹ به حساب افراد مشمول واریز می‌شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2xbop4