پنج‌شنبه 28 تیر 1403 - 18 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1399/09/02 20:33
کد خبر: 6897

پیش بینی قیمت سکه و طلا در(3 آذر 99)/فعلا سکه نخرید!

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا فردا روند با ثباتی داشته باشد. توصیه ما به مردم این است فعلا طلا نخرند تا بازار به روال عادی باز گردد.

 قیمت انس جهانی طلا همچنان روند ثابتی دارد و در بازارهای جهانی با قیمت یک هزار و 871 دلار معامله می‌شود. با تداوم ثبات قیمت انس جهانی قیمت دلار در مقایسه با دیروز 775 تومان کاهش یافت و با قیمت 25 هزار و 445 تومان معامله شد که همین عامل، باعث کاهش قیمت طلا در بازار داخل شد.


خبرداغ:ریحانه پارسا در لایو کشف لباس کرد+فیلم نامتعارف


به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با توجه به تعطیلات دو هفته‌ای تهران، قیمت طلا امروز مجددا افت کرد. علت ارزان شدن قیمت طلا به روند کاهشی قیمت دلار ارتباط دارد. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا فردا روند با ثباتی داشته باشد. البته ممکن است قیمت طلا تا پایان هفته نوسان جزئی را تجربه کند.

هر چند که بازار طلای تهران به دلیل رعایت بهداشت و محدودیت‌های کرونایی تعطیل شده اما معاملات طلا در فضای مجازی برقرار است. ابراهیم محمدولی در این باره به تجارت‌نیوز گفت: در این شرایط ممکن است برخی همکاران طلا خرید و فروش کنند که به عقیده ما این نوع معاملات ایرادی ندارد اما به مردم توصیه می‌کنیم از فضای مجازی طلا نخرند.

او اظهار کرد: مردم ممکن است با خرید طلا از فضای مجازی ضرر کنند؛ چرا که عملا وزن فروش طلا از سوی کاربران فضای مجازی واقعی نیست. توصیه ما به مردم این است فعلا طلا نخرند تا بازار به روال عادی باز گردد.


خبرجنجالی:اصفهان رکورد کرونا را زد!/مرگ فاجعه بار ۱۰ زن باردار


سکه چقدر کاهش یافت؟

محمدولی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار با افت پنج هزار تومان با نرخ یک میلیون و 117 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید نیز با کاهش 140 هزار تومانی نسبت به دیروز با قیمت 11 میلیون و 800 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با افزایش 200 هزار تومانی با قیمت شش میلیون و 200 هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه و سکه گرمی هم روند با ثباتی داشت و با قیمت چهار میلیون و 300 هزار تومان و دو میلیون و 500 هزار تومان معامله شد. حباب سکه 800 هزار تومان است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/36rp93