شنبه 23 تیر 1403 - 13 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1403/03/29 20:30
کد خبر: 133247

آغاز پذیرنویسی جدیدترین صندوق اهرمی بازار سرمایه/ صندوق اهرمی نارنج با حباب صفردرصد به زودی متولد می شود

پذیرنویسی صندوق اهرمی نارنج با حباب صفر درصد از روز شنبه 2 تیرماه به مدت یک هفته آغاز می شود.

 رضا درخشان فر مدیرعامل گروه مشاوره سرمایه گذاری ترنج امروز چهارشنبه 30 خرداد 1402 در نشست خبری با اصحاب رسانه از جدیدترین صندوق سرمایه گذاری این گروه به نام صندوق اهرمی نارنج رونمایی کرد و گفت : گروه سرمایه گذاری ترنج خدمات متنوعی را در ذیل بازار سرمایه به دو گروه سرمایه گذاران و شرکت های بورسی با تیم قوی تحلیل بازار و اقتصاد کلان کشور ارائه می دهد و معتقد است که هر فرد حقیقی و حقوقی بایستی در زمینه حرفه ای خود فعالیت کرده و کار سرمایه گذاری را به صورت غیر مستقیم و از طریق شرکت های سرمایه گذاری انجام دهد.

وی با اشاره به سابقه این مجموعه در طراحی و اجرای صندوق های مختلف سرمایه گذاری با تحقیق و نیازسنجی سرمایه گذاران ادامه داد: ترنج سالی یک تا دو صندوق جدید روانه بازار کرده است و توانسته سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی قابل قبولی را جذب کند و روند رو به رشد مناسبی را در تمامی این صندوق ها تجربه کند.

درخشان فر اظهارداشت : صندوق اهرمی نارنج جدیدترین صندوق سرمایه گذاری برای 2 گروه سرمایه گذاران ریسک پذیر و ریسک گریز طراحی شده و به عنوان ششمین صندوق سرمایه گذاری اهری وارد بازار سرمایه گذاری خواهد شد.

وی با اشاره به چشم انداز و مدیریت راهبردی صندوق نارنج گفت : عملکرد موفق سرمایه گذاری ترنج در صندوق های سرمایه گذاری قبل اعم از درآمد ثابت، سهامی ، سبد گرانی ، جسورانه و ..... این مجموعه را با اقبال مناسبی جهت پذیره نویسی و جذب سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی روبرو کرده است . 

درخشان فر مهم‌ترین مزیت صندوق نارنج برای سرمایه‌گذاران را در پذیره‌نویسی بدون حباب این صندوق مطرح کرد و ادامه داد:  پذیره‌نویسی این صندوق حدود ۱۰ درصد پایین‌تر از صندوق‌های اهرمی است که از واحد‌های ممتاز و عادی تشکیل می‌شود که هم سرمایه‌گذاران کم‌ریسک و هم پر‌‌ریسک می‌توانند در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند. 

واحدهای ممتاز یا پرریسک هم به صورت قابل معامله ETF و به طور مستقیم از طریق سامانه معاملاتی تمامی کارگزاری‌های بورسی قابل خریداری هستند، واحد‌های ممتاز در شرایط مساعد بازار بازدهی بالایی نسبت به صندوق‌های عادی سهامی بازار‌سرمایه دارند.

واحدهای عادی یا کم‌ریسک صندوق‌های اهرمی از طریق سازوکار صدور و ابطال معامله می‌شوند و دارای سود مشخص سالانه هستند که بالاتر از سپرده بانکی و صندوق درآمد ثابت است.

 

 

منبع: شمانیوز 


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3z5ajn