جمعه 22 تیر 1403 - 12 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1399/06/07 08:11
کد خبر: 4382

حکم ناعادلانه ی پدر رومینا اشرفی اعلام شد+فیلم

پدر رومینا اشرفی که او را با داس به قتل رسانده است به 9 سال زندان و بهمن خاوری هم به 2 سال زندان محکوم شدند.

رومینا اشرفی دختر سیزده ساله اهل روستای حویق در تالش بود.رومینا اشرفی مدتی پیش به دست پدرش کشته شد.پدر رومینا اشرفی می گوید به علت اینکه رومینا با پسری به نام(بهمن خاوری) رابطه ی پنهانی داشته است او را کشته تا آبرویش حفظ شود.در این بین حواشی و شایعاتی نیز در مورد این دختر و خانواده اش به وجود آمد.حال حکم پدر  دختر مظلوم و بی گناه صادر شده است که در ادامه آن را مشاهده می کنید.

 

مادر رومینا اشرفی نوجوان 13 ساله تالشی که خرداد ماه امسال توسط  پدرش به قتل  رسید ، گفت: رای دادگاه برای همسرم تنها 9 سال و برای بهمن خاوری ( پسری که  رومینا  با او فرار کرده بود) دوسال حبس اعلام شده است.

 

 

رعنا دشتی مادر رومینا اشرفی افزود: با وجود تاکیدات مقام‌های قضایی از "رسیدگی ویژه" به این پرونده، رای دادگاه ترس و وحشت به جان من و خانواده‌ام انداخته است. من به این رای اعتراض دارم و خواهان تجدیدنظر در دیوان عالی کشور هستم.

با وجود آنکه در روزهای ابتدایی نشر خبر قتل رومینا به عنوان "نمونه‌ای از نقض آشکار  حقوق کودک " نام برده و گفته می شد که به دلیل ماهیت جرم، دادستان "مطابق با ماده ۵ قانون حمایت از کودک و نوجوان به عنوان "مدعی‌العموم" در این پرونده وارد عمل می شود ؛ ولی رای دادگاه موجب برخی نگرانی ها برای مادر رومینا و تنها فرزند خردسالش شده است.

مادر رومینا اشرفی در ادامه و با تاکید بر اینکه خواهان تجدید نظر خواهی دراین پرونده و قصاص همسرش است،اضافه کرد: دیگر نمی‌خواهم شوهرم به روستا بازگردد.

خانم دشتی مادر  رومینا اشرفی  گفته بعد از ۱۵ سال زندگی مشترک ، هیچ علاقه و امیدی به ادامه زندگی با همسرش که این بلا را سر آنها آورده ، ندارد و نگران جان تنها پسر و خانواده‌اش است.

مادر رومینا اشرفی مدعی شد: در همین مدت کوتاه بارها خانواده همسرم، من و فرزند خردسالم را تهدید کرده اند و با وجود آن که صلاحیت لازم را ندارند؛ قصد گرفتن کودک خردسالم را دارند.

مادر  رومینا اشرفی   معتقد است: اگر همسرش قصاص نشود، باید زندانی یا تبعید شود، چرا که در غیر این صورت هیچ امنیتی برای او و اطرافیانش قابل تصور نیست.

بر اساس قانون مجازات اسلامی پدری که فرزندش را بکشد قصاص نمی‌شود و در صورت محکومیت در دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم می‌شود.

به گفته مادر  رومینا اشرفی  حکم دادگاه برای بهمن خاوری که فرزندش چند روز قبل از قتل با او فرار کرده بود، تحمل تنها دو سال حبس است.

رومینا اشرفی، دختر نوجوان ۱۳ ساله تالشی متولد ۱۳۸۵ بود که در اول خرداد ماه سال ۹۹ در روستای سفید سنگان لمیر، توسط پدرش به قتل رسید.

منبع: رکنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4jwzz2