سه‌شنبه 29 خرداد 1403 - 18 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/31 07:35
یارانه | یارانه ماه رمضان | یارانه نقدی | یارانه معیشتی | یارانه عید فطر
کد خبر: 15398

چه کسانی یارانه عید فطر دریافت میکنند؟ | یارانه عید فطر برای چه کسانی واریز می‌شود؟

چند روز گذشته رئیس بنیاد مستضعفان از پرداخت یارانه ۶۰۰ هزار تومانی خبر داده و گفته بود مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به حساب تمامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور واریز شده است.

در ماه اردیبهشت سال ۱۴۰۱، دولت رئیسی یک بسته یارانه معیشتی جدید را به منظور افزایش رفاه خانوارها به ویژه خانوارهای فقیر به ارمغان آورد. این بسته یارانه با توجه به افزایش قیمت‌ها و خسارات اقتصادی، در دوره سیزدهم دولت به افزایش مقدار پرداختی یارانه معیشتی تصمیم گرفت تا به خانوارهای کم درآمد کمک کند و خسارات اقتصادی را جبران کند. طبق این بسته یارانه، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به هر نفر در سه دهک پایین درآمدی پرداخت می‌شود. با افزایش این یارانه، قدرت خرید مردم در دهک اول درآمدی روستاییان (که فقیرترین دهک است) حدود ۲.۵ برابر شده است. این تصمیم دولت باعث شده که شرایط اقتصادی خانوارهای کم درآمد و به ویژه در دهک اول بهبود یابد.

 

ستور پرداخت یارانه عید فطر صادر شده است. اما این یارانه تنها شامل معلولانی می‌شود که تحت پوشش بهزیستی هستند.

به گزارش اقتصاد ۱۰۰، خبر واریز یارانه عید فطر را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد و از پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به معلولین و مددجویان مستمری‌بگیر تحت پوشش سازمان بهزیستی به مناسبت عید سعید فطر خبر داد.

اما این تنها خبری است که صولت مرتضوی درباره عیدی رئیسی علام کرده و نه زمان واریز یارانه عید فطر را اعلام کرده و نه مبلغ این یارانه را.

اما به نظر می‌رسد این یارانه تا قبل از سوم اردیبهشت ماه واریز شود.

چند روز گذشته هم رئیس بنیاد مستضعفان از پرداخت یارانه ۶۰۰ هزار تومانی خبر داده و گفته بود مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به حساب تمامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور واریز شده است.

 

عیدی رئیسی برای عید فطر

پیش از این برخی از رسانه‌ها از واریز عیدی رئیسی برای عید فطر خبر داده و این گمانه را مطرح کرده بودند که همه مردم مشمول یارانه جدید می‌شوند. اما پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد واریز یارانه عید فطر برای مردم در دستور کار دولت نیست و هیچ کدام از مقامات مسئول در این باره خبری را اعلام نکرده‌اند.

تنها گروهی که قرار است یارانه بگیرند، معلولان تحت پوشش بهزیستی هستند.

 

/منبع: فرارو


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/27qd8v