شنبه 05 اسفند 1402 - 24 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/26 15:54
تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس سه شنبه | تعطیلی مدارس استان فارس
کد خبر: 12784

تعطیلی مدارس استان فارس فردا سه شنبه 27 دی | مدارس استان فارس غیر حضوری شد

صدور هشدار قرمز سیل در شیراز تعطیلی مدارس فارس را رقم زد.

برنامه تعطیلی مدارس در روز سه شنبه در استان های مختلف سوال مهمی است که والدین و دانش آموزان به دنبال پاسخ آن هستند. تا این لحظه خبر قطعی از تعطیلی مدارس در روز سه شنبه از منابع رسمی منتشر شده و درباره اینکه مدارس کدام استان ها تعطیل است اعلام شده است. اخبار تعطیلی مدارس را با ستاره پارسی دنبال کنید.

تعطیلی مدارس استان فارس فردا سه شنبه 27 دی

به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدملات ایمنی شهرداری شیراز  محمد هادی قانع اظهار داشت: با توجه به اینکه فعالیت سامانه بارشی از امروز 26 تا چهارشنبه 28 دی ماه در شهر شدت گرفته و هشدار سطح قرمز به عنوان بالاترین سطح هشدار صادر شده است، ایستگاه‌های آتش نشانی با تمامی ظرفیت برای امداد رسانی سریع و به موقع در حالت آماده باش قرار گرفته اند. 

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود از عصر امروز تا چهارشنبه 28 دی فعالیت سامانه بارشی  شدت یابد بنابراین هشدار سطح قرمز به عنوان بالاترین سطح هشدار صادر شده است، ایستگاه‌های آتش نشانی با تمامی ظرفیت برای  امدادرسانی سریع و به موقع در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز همچنین به شهروندان هشدار داد که نکات ایمنی را در خصوص شرایط وقوع بارندگی شدید، رعایت کنند.

قانع خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود که شهروندان به طور مکرر نسبت به پاکسازی و بررسی پشت‌بام و ناودان‌های خانه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شهروندانی که در منازل دارای شیروانی سکونت دارند، حتما از سلامت پشت بام اطمینان کسب کنند، از شهروندان خواست که هنگام بارندگی شدید، حتی‌الامکان خود و اعضای خانواده به ویژه کودکان، از منزل خارج نشوند و در صورتیکه مجبور به ترک منزل هستند، شیرهای گاز، آب و کنتور برق را قطع کنند.

قانع گفت: اگر هنگام بارندگی شدید، شهروندی در حال تردد به شکل پیاده در نقاط دارای آب گرفتگی است، به هیچ عنوان از مسیرهایی که آبگرفتگی تا بالای زانو می‌رسد، عبور نکند.

وی با بیان اینکه در موارد زیادی مصالح ساختمانی سبب تجمع آب پشت و جلوی ساختمان‌ها می‌شود، لزوم پرهیز از این اقدام را یادآور شد و گفت: در ساختمان‌هایی که سطح حیاط از کف ساختمان بالاتر است، برای جلوگیری از ورود آب به درون ساختمان حتما باید کیسه شن در منزل وجود داشته اشد.

قانع به شهروندان هشدار داد که هنگام بارندگی از رفتن به کنار رودخانه‌ها، جوی‌های آب با فشار زیاد، مناطقی که سطح آب بالا می‌آید و مسیل‌ها، جدا خودداری کنند و هنگام رانندگی از محل‌هایی که توسط نیروهای امدادی مسدود شده، عبور نکنند.

رئیس آتش‌نشانی شیراز با بیان اینکه شهروندان نباید خودروی خود را در مسیر سیلاب متوقف کنند، گفت: اگر ماشین شما در آب‌هایی که به سرعت سطح آن بالا می‌آید گیر کرده است، فوراً آن را رها و محل را ترک کرده به نقطه مرتفع بروید.

قانع همچنین با اشاره به کاهش دما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی همچون بخاری‌های گازی، نفتی، شومینه، پکیج، آبگرمکن و موتورخانه، از افزایش احتمال وقوع مسمومیت با گاز منواکسید کربن گفت و اضافه کرد: اگر از این وسایل استفاده می‌کنید، حتما یک راه برای گردش هوا باید در نظر گرفته شود.

رئیس آتش‌نشانی شیراز با بیان اینکه بی احتیاطی و نا آگاهی در راه‌اندازی وسایل گرمایشی موجب می‌شود که این وسایل به درستی کار نکند و عدم کارکرد صحیح آن بسیار خطرساز است، گفت: در شرایط کولاک، کوهنوردی حتی برای کوهنوردان حرفه‌ای نیز ممنوع است.

قانع همچنین از شهروندان در خواست کرد که از پوشاندن تمام درزهای در، پنجره‌ها و دریچه‌های تأمین هوای تازه، به دلیل گرمترشدن خانه خودداری کرده و در صورت مواجهه با هر حادثه‌ای، ضمن حفظ خونسردی کامل، با سامانه 125 تماس بگیرند.

مدیریت بحران استانداری فارس نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که توجه به اعلام سازمان هواشناسی در خصوص احتمال وقوع بارندگی شدید طی روز سه‌شنبه 27 دی، بنابر آخرین مصوبه ستاد مدیربت بحران استان فارس، مدارس در دو شیفت صبح و بعدازظهر به شکل غیرحضوری برپا خواهد شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2lqrk4