دوشنبه 04 تیر 1403 - 24 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1403/02/08 20:30
رپورتاژ آگهی
کد خبر: 133115

بهترین جراح شانه ایران معرفی شد

هر ساله و در ابتدای هر سال، لیست‌های مختلفی از بهترین پزشکان و جراحان در زمینه‌های مختلف منتشر شده و در این جا می‌خواهیم در مورد بهترین جراح شانه ایران در سال 1403 صحبت کرده و وی را به شما معرفی کنیم.

بیماری‌ها و آسیب‌های شانه از جمله متداول‌ترین آسیب‌های اندام فوقانی هستند که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. یک زمین خوردن ساده بر روی پهلو و یا فشار بیش از حد به شانه ممکن است که فرد را دچار پارگی تاندون شانه و یا نیمه پارگی تاندون‌های روتاتور کاف کرده و تنها راه درمان آن جراحی شانه است.

آقای دکتر روزبه تقوی با داشتن فوق تخصص شانه و دست از کشور آلمان در حال حاضر بهترین جراح شانه در ایران محسوب شده و با داشتن بیش از 1000 عمل موفق توانسته‌اند به بیماران زیادی کمک کنند تا به روند عادی زندگی برگردند.

آسیب‌های شانه شامل چه بیماری‌هایی هستند؟

شانه با توجه به آناتومی خود و انعطاف پذیری بالایی که دارد، مستعد آسیب‌های مختلفی است و از جمله آسیب‌هایی که ممکن است در طول زندگی با آن برخورد کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آسیب تاندون عضله دوسر بازو (تاندونیت): تاندونیت دوسر بازویی (درد تاندونی دوسر)  التهاب و تحریک  در سر بلند تاندون دوسر بازویی است.
  • خارهای استخوانی: خارهای استخوانی یا  (استئوفیت) برجستگی‌های صاف استخوانی هستند که معمولاً نزدیک به مفصل‌ها ایجاد می‌شوند.
  • شانه یخ‌زده: شانه یخ‌زده که به آن کپسولیت چسبنده نیز گفته می‌شود، وضعیتی است که با درد و خشکی مفصل شانه همراه است.
  • پارگی لابروم، آسیب به بافت اطراف حفره مفصل شانه: پارگی‌های SLAP (superior labrum anterior to posterior) زمانی رخ می‌دهد که غضروف قسمت داخلی مفصل شانه شما دچار پارگی شود. این آسیب با عمل لابروم شانه درمان می‌شود.
  • آرتروز: آرتروز استخوانی (استئوآرتریت) شایع‌ترین نوع آرتروز است و زمانی رخ می‌دهد که غضروف‌ها ساییده، و استخوان‌ها نیز بر روی‌هم ساییده شوند. آرتروز شانه یکی از آسیب‌های نسبتا شایع بعد از آسیب به شانه است.
  • پارگی روتاتور کاف: پارگی کامل یا جزئی تاندون‌های چرخاننده (روتاتور کاف) باعث می‌شود بلندکردن و حرکت‌دادن بازو دشوار شود. جراحی تاندون روتاتور کاف برای این آسیب به عنوان روش درمانی انتخاب می‌شود.
  • دررفتگی شانه: دررفتگی زمانی اتفاق می‌افتد که استخوان‌های مفصل شانه، به دلایلی مانند آسیب‌های ورزشی از جای طبیعی خود خارج شوند. در صورتی که دررفتگی بیش از 1 بار اتفاق بیافتد، بیمار مستعد دررفتگی مکرر شانه است و تنها راه درمان آن، جراحی دررفتگی شانه خواهد بود.
  • تاندونیت روتاتور کاف: کشیدگی و پارگی تاندون شانه بر اثر عوامل مختلفی روی می‌دهد که در صورتی که پارگی به صورت تمام ضخامت باشد، تنها راه درمانی ممکن، جراحی آرتروسکوپی شانه و دوختن تاندون پاره شده است.
  • سندرم ایمپینجمنت شانه: سندروم گیر افتادگی شانه به حالتی گفته می‌شود که در آن تاندون‌های روتاتور کاف شانه به صورت مداوم با استخوان آکرومیون برخورد کرده و این برخوردها باعث التهاب در به وجود آمدن پارگی در این تاندون می‌شود.

جراحی آرتروسکوپی شانه چیست؟

جراحی آرتروسکوپی شانه یک روش جراحی است که برای تشخیص و درمان مشکلات شانه استفاده می‌شود و نسبت به رویکردهای دیگر جراحی، کمتر تهاجمی است. عمل جراحی آرتروسکوپی شانه ممکن است برای شرایطی مانند پارگی‌های روتاتور کاف یا گیر افتادگی شانه انجام شود. در روش‌های جراحی کم تهاجمی مانند آرتروسکوپی، برش‌های کوچک‌تری نسبت به جراحی سنتی ایجاد می‌شود. اندازه هر برش تقریباً به اندازه سوراخ کلید است.

در طول این عمل، جراح یک دوربین کوچک به نام آرتروسکوپ را از طریق یک برش کوچک، وارد پوست می‌کند. این دوربین تصاویر مفصل شانه را بر روی یک مانیتور نمایش می‌دهد. پزشک شما برای یافتن علت آسیب‌دیدگی شانه به این تصاویر نگاه می‌کند. در صورت نیاز به ترمیم شانه، پزشک از ابزارهای جراحی مینیاتوری برای بازگرداندن تحرک شانه استفاده می‌کند.

بهترین جراح شانه ایران کیست؟

وقتی صحبت از جراحی شانه می‌شود باید در نظر داشته باشید که هر پزشکی که تخصص خود را در رشته ارتوپدی گرفته باشد، می‌توان جراحی شانه را برای شما انجام دهد. ولی جراحی‌های پیچیده شانه مانند جراحی تاندون‌های روتاتور کاف شانه، جراحی تعویض مفصل شانه، جراحی لابروم شانه و ... فقط و فقط باید توسط یک فوق تخصص ارتوپدی که در زمینه جراحی شانه تحصیل کرده و تجربه دارد انجام شود.

در حال حاضر تعداد معدودی از پزشکان فوق تخصص ارتوپدی در ایران وجود دارند که توانسته‌اند فلوشیپ جراحی شانه و دست را کسب کنند و دکتر تقوی بر اساس نظرسنجی‌ها، بهترین دکتر شانه و جراح شانه در ایران هستند.

دکتر روزبه تقوی تخصص خود را در ایران و جراحی شانه و دست را در آلمان گذرانده و بهترین جراح فوق تخصص شانه و دست در ایران هستند که با داشتن 2 مطب در شهرهای کرج و تهران می‌توانند پذیرای شما باشند.

برای دریافت وقت از ایشان کافیست از طریق سایت‌های نوبت دهی اقدام کرده و یا با شماره تلفن 09367777557 تماس گرفته و وقت خود را به صورت تلفنی ثبت نمایید.

منبع: https://roozbehtaghavi.com/best-shoulder-surgeon-tehran/


اين مطلب، يک خبر آگهي بوده و اين پايگاه خبري در محتواي آن هيچ نظري ندارد


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2omvzd