شنبه 01 اردیبهشت 1403 - 20 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/12/04 14:30
جن | اذیت اجنه | جن ها بیشتر سراغ چه کسانی میرون
کد خبر: 13928

این مطلب رو بخون تا اجنه سراغت نیان | جن ها بیشتر سراغ چه کسانی میروند؟

جن‌ها موجوداتی هستند که مانند انسان‌ها و حیوانات غذا می‌خورند و دارای جنسیت نر و ماده هستند و قابلیت تولید مثل هم دارند.

به گزارش ستاره پارسی: در زندگی ما افراد موضوعات مختلفی وجود دارد که با شنیدن آن‌ها ناخودآگاه وحشت و هیجانی دلهره آور در وجودمان ایجاد می‌شود جن یکی از همین موضوعاتی است که هر زمان صحبت از آن به میان می‌آید افکار بسیار عجیب و ترسناکی به ذهنمان می‌آید با وجود اینکه شاید فقط در فیلم‌های ترسناک جن و ارواح دیده باشیم.

 

باید بدانید اگر بخواهیم یک دیدگاه وسیع و گسترده به جن و ارواح داشته باشیم بایستی بگوییم هر موجود ماوراء الطبیعه‌ای همچون فرشته‌ها و شیاطین که از دید انسان پوشیده باشد جن نام می گیرد.

اکثر مردم بر این باورند اجنه گروهی از موجودات زنده هستند که با وجود نامرئی بودن دارای تفکرات و احساسات هستند که خلقتشان به هزار سال قبل از بشر بر می‌گردد و از آتش خلق شده اند. اما باید دید حقیقت پنهان و راز آلود این موجودات چه هست؟

از دیرباز تا به امروز کنجکاوی و تحقیقات بسیار زیادی در مورد «جن» توسط انسان‌ها وجود داشته که طبق همین کنجکاوی‌ها باور‌هایی متفاوت و همچنین متناقض در باب این موضوع در ذهن آن‌ها شکل گرفته است که می‌توان گفت هیچکدام از آن‌ها مستند و قابل اعتماد نمی‌باشند.

قبل از هر چیزی به معنای لغوی واژه جن می‌پردازیم، به معنای نامرئی، دور از نظر و پنهان می‌باشد. در حقیقت این واژه ناظر به ماهیت جن است به همین خاطر بچه‌ای که هنوز متولد نشده و در بطن مادر حضور دارد و دیده نمی‌شود جنین نامیده شده است. «جن» یک عنوان از طرف خداوند متعال می‌باشد که برای معرفی این مخلوقات در قرآن کریم در نظر گرفته شده است.

 

تفاوت بین جن با فرشته در چیست؟

هر جایی که عطر خوش و پاکیزگی و طهارت و غسل وجود داشته باشد ملائکه طالب آنجا هستند و از تعفن و ظلمت بیزارند، اما برعکس محل مورد علاقه اجنه مکان‌های تاریک و متعفن است و بیشتر طالب جا‌های کثیف و ناپاک میباشند.

فرشته‌ها جایی که در آن گناه و معصیت حضور داشته باشد وارد نمی‌شوند، اما اجنه بیشتر در مکان‌هایی حاضر هستند که گناه در آن فراوان باشد.

در محیطی که شخص حائض و جنب وجود دارد فرشته وجود ندارد، اما به قرائت قرآن و لباس سفید علاقه‌مند هستند.

سخن چینی جن‌ها را خوشحال و شادمان می‌کند.

زن‌های با حجاب باعث خوشحالی فرشتگان می‌گردند و چنانچه هر خانه‌ای از این زن‌ها داشته باشد جن می‌تواند وارد آن شود.

جن‌ها از موجودات عالم پایین می‌باشند، اما ملائکه از موجودات عالم ملکوت محسوب می‌شوند.

ملائکه اهل گناه و معصیت در برابر خداوند نیستند، اما اجنه گناه و از امر الهی سرپیچی می‌کنند.

شرک، مرگ و جهنم شامل حال فرشتگان می‌شود، اما اجنه مرگ را تجربه کرده و جهنمی برای ستمکارانش وجود دارد.

ملائکه با وجود اینکه دوستدار انسان‌ها هستند در آموزش گناهان آن‌ها نیز نقش دارند و از درگاه الهی برایشان طلب بخشش و آمرزش می‌کنند، اما اجنه و شیاطین دشمن بشر و انسان بوده و هستند.

 

جن ها بیشتر سراغ چه کسانی میرون

 

چند مورد از شباهت‌ها و تفاوت‌های بین جن و انسان

- جن‌ها موجوداتی هستند که دارای شعور و فیزیکی غیر ارگانیک می‌باشند و از دیدگاه ادیان از لحاظ شآن وجودی در مرتبه پایین‌تر از انسان و بالاتر از حیوان قرار دارند. در فرهنگستان فارسی معنی دیو به جن داده اند و در فرهنگستان عرب، جن به آن گفته می‌شود و همچنین در فرهنگ لاتین demon یا jinn معرفی شده است در کل معنای واحدی که بر جن داده شده است پوشیده و مخفی بودن آن از حواس ما است.

- قابلیت زندگی کردن را دارند و به خاطر همین است که جن به خانه و مسکن هیچ احتیاجی ندارد چراکه سرما و گرما، و همچنین بوران بر جن تاثیری ندارد، وسایل حمل و نقل برای اجنه نیاز نیست بنابراین از این موضوع می‌توان دریافت که نیاز به شهر و کاشانه‌ای نداشته و دارای تکنولوژی و صنعت نمی‌باشند.

- مثل همه جانداران دیگر اجنه هم غذا می‌خورند، اما مقدار آن بسیار کمتر از مقداری است که انسان‌ها مصرف می‌کنند.

- جن‌ها همانند انسان‌ها دارای جنسیت نر و ماده می‌باشند و قابلیت تولید مثل داشته و همچنین می‌توانند تشکیل خانواده بدهند و به صورت یک جماعت زندگی کنند، اما جامعه‌ای ندارند.

- از دیدگاه انسان‌ها خصوصیت فیزیکی اجنه بسیار عجیب است، به دلیل نداشتن عنصر خاک، عنصر اصلی وجودی جن آتش می‌باشد و با این حال به هر شکل و اندازه‌ای که بخواهند تبدیل می‌شوند آن‌ها قدرت جابجایی هر چیزی را در یک لحظه دارند و همچنین سرعت نقل مکان آن‌ها بسیار سریع است.

- با وجود این که جن دارای عقل و شعور است، اما نمی‌توان گفت عقل فلسفی یا هنری و یا ابزار ساز. به طور کلی می‌توان گفت عقل جن فقط خلاصه شده است در این که بتواند امور روزمره و یا همان عقل معاش را ارزیابی کند و همچنین هوش و قوه تشخیص برای یافتن گذشته و آینده و خواندن فکر دارند.

- ابلیس یا همان شیطان معروف‌ترین جن می‌باشد که بسیار از آن شنیده اید و، چون تلاش زیادی برای نزدیکی به حق کرد به جایگاه فرشته‌های مقرب دست یافت، ولی به خاطر سجده نکردن بر انسان و شریک قرار دادن خود بر خدا از درگاه پروردگار رانده شد.

- همچون انسان‌ها برای جن‌ها نیز نامگذاری وجود دارد و آن‌ها دارای اسم، فامیلی و زبان و رسم خاص میباشند و قادر به فهمیدن زبان آدمیان بوده و قدرت تکلم دارند.

- در شرایطی انسان قادر به تسخیر جن می‌باشد و در شرایط خاص دیگری توانایی تسخیر انسان را دارد. انسانی که مسخر شده دیوانه، مجنون و دیوزده معرفی می‌شود، اما جن تسخیر شده را موکل معرفی می‌کنند. اجنه بر صفر قسمت تقسیم شده اند ۱- دیو ۲- جن ۳- پری، که از لحاظ مکانی زیر دست فرشته‌ها هستند.

- عمر جن‌ها نسبت به انسان‌ها زیاد است و حدود هزار سال به بالا تخمین زده شده است همان جن‌هایی که در سوره جن از آن‌ها یاد شده و با شنیدن اولین آیات قرآن بر سر هم خراب شدند شاید هنوز هم که هنوز است زنده اند. جن‌ها نیز همچون انسان‌ها دارای فرمانده و فرمانبردار، کافر و متدین، دانا و نادان، ارباب و بنده هستند. زمانی که اجنه می‌میرند و از بین میروند دیگر هیچ احتیاجی به گورستان و قبر نخواهند داشت.

- با وجود اینکه جنیان به چشم دیده نمیشوند، اما مانند امواج ماهواره‌ای و رادیویی همیشه با ما حاضر هستند برخی از آن‌ها به واسطه بدن شخصیت‌های ضعیف در خانه‌ها در حال رفت و آمد هستند برای دور کردن این جن‌های مزاحم کافیست ۴ آیه از قرآن را که با قل آغاز می‌شود خوانده و در خانه آویزان کنید.

- بعضی از ما در دیدگاه جن‌ها به شکل همزاد به نظر می‌رسیم و آن‌ها به ما علاقه دارند و کمک زیادی به ما می‌کنند و علاقه بسیار زیادی به جواهرات ما مخصوص انگشتر‌های نگین دار عقیق که روی آن‌ها آیاتی از قرآن حک شده است دارند، آن‌ها اگر سخنی با ما داشته باشند دلسوزی خود را بیشتر در حاضر شدن در خواب‌های ما نشان می‌دهند. بیشتر جن‌ها خدمتگزار ارواح اولیا بوده و کمک حال انسان‌ها هستند، اما خیلی دیگر از آن‌ها مثل دیگر آدمیان اهل شیطنت هستند و اکثر آن‌ها ضرری به دیگری نمی‌رساند و همچون ما درگیر این دنیا و تقدیر خود هستند.

 

چه چیزی جن‌ها را می‌ترساند؟

ترس از خروس سفید و کبوتر

بعضی از حیوانات همچون خروس سفید، کبوتر و اسب اصیل موجب هراس اجنه می‌شوند و چنانچه در خانه‌ای اسب اصیل وجود داشته باشد جن‌ها جرات وارد شدن به آن خانه را ندارند.

همانطور که اشاره شد اجنه بسیار زیادی از کبوتر دارند بالاخص اگر این کبوتر به رنگ‌های سفید و دورنگ باشند. در روایتی از امام صادق علیه السلام آمده است: «هر منزلی که کبوتر داشته باشد جنی نمیتواند به آن خانه آفتی برساند»

خروس سفید از دیگر حیواناتی است که جنیان هراس بسیار زیادی از آن‌ها دارند چنانچه خانه‌ای از این حیوان داشته باشد اجنه نمی‌توانند به آن خانه ورود کنند. همانطور که در حدیثی از امام صادق علیه السلام آمده است: «اگر در خانه‌ای خروس بال گشاده سفید وجود داشته باشد هم خود آن خانه و هم هفت خانه اطراف آن از بلا به دور می‌ماند و یک بال زدن کبوتر دورنگ خیلی بهتر از هفت خروس سفید است»

گفتن بسم الله

اجنه و شیاطین با شنیدن کلمه مقدس «بسم الله» از محلی که در آن حضور دارند فرار می‌کند به خاطر همین است توصیه شده پیش از غذا خوردن و همچنین پیش از اینکه آب جوش روی زمین بریزید حتماً «بسم الله» بگویید تا شریک غذای شما نشده و برکت غذایتان کم نکند.

در این باب از پیامبر اکرم صلی الله پرسشی شد:که آیا شیطان می‌تواند با انسان هم غذا شود؟ حضرت فرمودند: «آری، بسم الله زمزمه نشود افراد آن سفره با شیطان هم غذا شده و برکت از طعامشان گرفته می‌شود.»

 

جن ها بیشتر سراغ چه کسانی میرون

 

اجنه به دنبال چه مکان‌ها و افرادی هستند؟

مکان‌هایی که در آن واجبات به جا آورده نمی‌شوند.

مکان‌هایی که هیچ وقت صدای قرآن از آن‌ها شنیده می‌شود.

مکان‌هایی که صدای موسیقی در آن به شدت بالاست.

مکان‌هایی که بساط لهو و لعب در آنجا به پاست.

جایی که هیچ وقت بهداشت اصولی در آن رعایت نمی‌شود.

مکان‌هایی که در آنجا قمار بازی می‌شود.

آن دسته مکان‌هایی که در آنجا مواد مخدر استعمال و شرب خمر انجام می‌شود.

مکان‌هایی که در مجاورت عوارض طبیعی همچون کوه، جنگل، چشمه، باغ و بیابان هستند.

مکان‌های واقع در نزدیکی درختان مرکب بالاخص درخت نارنج.

شخصی که از انجام غسل واجب سر باز می‌زند.

شخصی که اهل زنا است.

افرادی که اقدام به دست زدن به اعمال ختومات و علوم غریبه است.

شخصی که در انجام امور واجبات خود تنبل است.

فردی که با حیواناتی همچون گربه و سگ انس گرفته است.

 

در چه صورتی جن‌ها مزاحم انسان می‌شوند؟

درباره این موضوع که در چه صورت جن‌ها برای انسان‌ها مزاحمت ایجاد می کنند راه حل‌های بسیار زیادی وجود دارد که که خرافات بودن آن‌ها و کاربردشان اثبات نشده است.

در آیه ٢٧٥ از سوره بقره از طرف خداوند آمده است:آن دسته از افرادی که ربا میخورند در قیامت نمی توانند برخیزند مگر مثل کسی که در نتیجه تماس با شیطان دیوانه شده و تعادل خود را از دست داده است.

در تفسیر این آیه توسط علامه طباطبایی آمده است:هر چند آیه به هر گونه دیوانگی و جنون ناشی از تماس با شیطان اشاره ندارد، اما بر آن است که برخی از جنون‌ها می‌تواند از ناحیه شیطان باشد.

نتیجه اینکه جنیان و شیاطین به هیچ وجه سلطه قهری و غیر ارادی و تصرف بر انسان نداشته و هر گونه انحرافی که از سوی آن‌ها درباره انسان صورت می‌پذیرد همراه با اختیار و اراده انسان می‌باشد، ولی در اینکه برخی از سختی‌های زندگی انسان از طرف شیاطین است شکی نیست که جملگی برای امتحان و آزمایش ما است؛ بنابراین باید گفت بین سختی و انحراف تفاوت بسیاری وجود دارد. انحراف مختص مومنین نمی‌باشد، اما سختی‌ها برای آن‌ها مقدر شده است.

 

راه‌های درمان و علاج

تغییر مکان و محل زندگی هر چند به صورت موقت.

پرهیز از تنهایی.

تلاوت سوره‌هایی از قرآن مانند «چهار قل» و «و ان یکاد».

صدقه در آوردن.

مراجعه به نزد افرادی که آزار جنینان را مهار می کنند.

جن‌ها چگونه عاشق می‌شوند؟

به جنی که پس از همنشینی با انسان نسبت به او علاقه پیدا میکند و حس تملک در اون ایجاد می‌شود جن عاشق گفته می‌شود و فرقی هم ندارد که این جن از چه راهی وارد بدن انسان شده است جادو یا دیگر راه ها!

البته ناگفته نماند در اینجا منظور از عشق همان عشق معروف انسان‌ها به همدیگر یا سایر موجودات نیست. عشق موجود در میان اجنه‌ها بسیار متفاوت می‌باشد و بیشتر همین عشق‌ها در میان انسان مونث و اجنه‌های مذکر اتفاق می‌افتد و اکنون شاهد آن هستیم که زن‌ها به نسبت بیشتر از مرد‌ها درگیر این معضل هستند.

جالب است بدانید جن‌ها هم عاشق جسم انسان‌ها و هم عاشق روح آن‌ها می‌شوند چنانچه جنی به روح انسان علاقه‌مند شود میتوان نتیجه گرفت که پیگیر لذت جویی جنسی و جسمی از شخص نیست و علاقه اش بیشتر معطوف فعل و انفعالات روحی او می‌باشد.

جایگاه و منزل این نوع اجنه در ناحیه قفسه سینه و سر می‌باشد و بیشتر علاقه مندند بر افکار و احساسات انسان مسلط باشند تا جسمش.

اما بر عکس جنی که به جسم فرد علاقه‌مند شده است تنها هدفی که از دوست داشتنش دارد این است که لذت جویی جسمی و جنسی از او داشته باشد که جایگاهش در زیر قفسه سینه و انتهای دستگاه تناسلی می‌باشد و هیچ تمایلی به مسلط شدن بر احساسات و روحیات او ندارد.

در بعضی از مواقع همزاد شیطانی خود شخص علاقه‌مند و عاشق او می شود و گاهی اوقات جنی دیگر، ولی در هر حال باید در اسرع وقت درمان شروع شود تا فرد درگیر مشکلات روحی و جسمی بیشتری نشود.

بر اساس احادیث اهل بیت علیه السلام و آنچه در قرآن کریم آمده جن‌ها یکی از مخلوقات روی زمین هستند.

«وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُون» (ذاریات:۵۶)

و من جنّ و انس را نیافریدم جز برای اینکه عبادتم کنند (و از این راه تکامل یابند و به من نزدیک شوند).

«سَنَفْرُغُ لَکُمْ آیُّهَ الثَّقَلانِ» (الرحمن:۳۱)

بنابراین از اینکه بعضی از افراد احساس می‌کنند جن موجود توهمی و خیالی است سخت در اشتباه است چرا که جن‌ها موجودات خارجی و واقعی محسوب می‌شوند، اما به علت کیفیت خلقتی از دیده‌ها پنهان هستند.

یکی از عادات مردم مصر که برای بیرون راندن اجنه و شیاطین از خانه خود انجام می‌دهند این است که به مدت دو هفته منزل خود را ترک کرده و صدای قرآن را در خانه بلند کرده و با این تفکرات بر این باورند که اجنه را از از خانه خود دور کردند، اما محمود عابدین به این باور ان‌ها انتقادی وارد کرد و گفت این طرز تفکر یک تفکر کاملا اشتباهی است چرا که با این کار برخلاف تصور شان جن‌های مومن به آن خانه جذب می‌شوند و علاقه مند می‌شود تا صدای قرآن را گوش فرا دهند.

 

جن ها بیشتر سراغ چه کسانی میرون

 

احضار روح و تسخیر جن

درباره احضار جن و روح باید بدانید که خداوند آن را از گناهان کبیره تلقی کرده و به شدت تحریم کرده است چرا که این کار انسان‌ها را از مسیر حقیقت فاصله داده و به عبادت کردن شیطان سوق می‌دهد و در نهایت او را به تباهی می‌کشاند. قران کریم در مورد تسخیر جن و شیطان فقط از حضرت سلیمان در سوره‌ی انبیا آیه ۸۲ یاد می‌کند.

 

ضرر جن‌ها به انسان

چنانچه یاد خدا و چهارده معصوم همیشه همراه انسان باشد و هیچ وقت از حد و حدود شرعی خود فراتر نرود هیچ ضرری از طرف هیچ اجنه‌ای به او وارد نخواهد شد.

در شرایط عادی هیچ ضرری از طرف جن‌ها به انسان‌ها نمی‌رسد مگر اینکه انسان‌ها اقدام به آسیب زدن به جن‌ها بکنند و آن‌ها را در صدد انتقام جویی برآورند.

برای اینکه هیچ ضرری از سوی انسان‌ها متوجه جنیان نشود بایستی در آغاز بعضی از کار‌ها بسم الله الرحمن الرحیم را زمزمه کنند همچون ریختن آب داغ به آستانه یا چاه و یا هم چنین روی آتش و نیز زمانیکه به آستانه در می‌رسند و به هنگام حمام رفتن و دیگر موارد که در شرع به آن‌ها تاکید شده است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/399w7o