پنج‌شنبه 23 فروردین 1403 - 11 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/30 11:45
قیمت مرغ | کاهش قیمت مرغ | افزایش قیمت مرغ
کد خبر: 12904

قیمت مرغ در بازار امروز جمعه 30 دی ۱۴۰۱ | قیمت مرغ از تخم افتاد

بررسی میدانی بازار مرغ حاکی از کمترین نوسان قیمتی در این بازار است به طوریکه افت تقاضا و مازاد تولید، قیمت مرغ را در فروشگاه حتی به مبلغ کمتر از ۴۷ هزار تومان رسانده است.

یکی از نرخ هایی که برای مردم دارای اهمیت بوده، قیمت مرغ است. قیمت مرغ و تخم مرغ به طرز باورنکردنی افزایش پیدا کرد.اتاق اصناف ایران در اطلاعیه قیمت مرغ و تخم مرغ را اعلام کرد. درحالی‌که قیمت مرغ تازه در میادین به ۱۱هزار تومان زیر نرخ مصوب رسیده، تخم‌مرغ هر روز با قیمت بالاتری عرضه می‌شود. کاهش قیمت مرغ در بازار و میادین همچنان ادامه دارد. 

بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران و میادین تره بار قیمت هر کیلو مرغ گرم تازه ۴۹ تا ۵۶ هزار تومان است. این در حالیست که حدود دو هفته پیش قیمت هر کیلو از این کالای پروتیئنی ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان بود. قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در تشریح آخرین وضعیت بازار مرغ گفت: حدودا دو هفته‌ای می شود که قیمت مرغ ثابت و کمتر از نرخ مصوب (هر کیلو ۶۳ هزار تومان) است.

مهدی یوسف خانی ادامه داد: قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی‌ها در حال حاضر ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی علت کاهش قیمت را کاهش تقاضا دانست و گفت: تقاضا کم و عرضه زیاد است و همین امر قیمت مرغ را کاهش داده است که البته تولیدکنندگان نیز در ضرر هستند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/39jde4