چهارشنبه 29 فروردین 1403 - 17 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/03 11:53
تعطیلی | تعطیلی مدارس | فعالیت غیر حضوری مدارس
کد خبر: 11981

تعطیلی مدارس با بارش برف و باران | مدارس این استانها را برف و باران تعطیل کرد

بارش برف و باران باعث تعطیلی و غیر حضوری شدن مدارس برخی از استان ها شد.

بارش برف و باران باعث تعطیلی و غیر حضوری شدن  مدارس در تعدادی از استان ها شده است در این استان ها بارش برف و باران سبب شد نوبت صبح و عصر مدارس تعطیل وغیر حضوری شود. همچنین بارش برف و باران در بعضی استان ها نیز سبب شد فعالیت ادارات با یک ساعت تاخیر آغاز شود.در ادامه با ستاره پارسی با اطلاعات درباره تعطیلی مدارس و ادارات استان ها همراه ما باشید.

 به دنبال پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به کشور و آغاز بارش‌ها چهره اکثر استان‌های کشور زمستانی شد. بارش باران و برف از روز گذشته در استان‌های مختلف آغاز و موجب آب‌گرفتگی معابر و حتی مسدود شدن برخی راه‌های روستایی شد.

در پی بارش باران و برف و همچنین برودت هوا و آب‌گرفتگی معابر بر اساس اعلام ادارات کل آموزش‌وپرورش برخی استان‌ها فعالیت مدارس در نوبت‌های صبح و عصر در برخی شهرها تعطیل و آموزش‌ها غیرحضوری شده است.همچنین در برخی از استان‌ها نیز با اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری‌ها فعالیت ادارات نیز به دلیل بارش برف و برودت هوا با یک ساعت تأخیر آغازشده است.

جزئیات تعطیلی مدارس در تعدادی از استان‌های کشور در زیر می‌آید.

بارش برف مدارس ۵ شهر استان اصفهان را تعطیل کرد

تعطیلی مدارس

اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد به علت بارش سنگین برف تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین میاندشت و سمیرم فردا شنبه سوم دی ماه تعطیل است.امتحانات نهایی در این شهرستان نیز بر اساس اعلام قبلی برگزار خواهد شد.

مدارس نوبت صبح در بوشهر و گناوه به دلیل بارش باران تعطیل شد.

بارش باران از بامداد شنبه در استان بوشهر آغاز شد و بارش‌ها همچنان ادامه دارد.بر اساس اعلام آموزش و پرورش بوشهر، مدارس شهرستان بوشهر در نوبت صبح تعطیل خواهد بود.همچنین با تصمیم شورای آموزش و پرورش گناوه، مدارس گناوه و بندرریگ نیز در نوبت صبح تعطیل اعلام شد.

غیرحضوری شدن فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری در پی بارش برف

تعطیلی مدارس

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در ارتباط با خبر ۲۳ جهانبین اعلام کرد با توجه به بارش برف و باران در سطح استان، فعالیت آموزشی مدارس استان به جز امتحانات نهایی به صورت مجازی خواهد بود.شاهقلیان افزود کلیه مدارس شهرستان‌های شهرکرد، بن، سامان، کوهرنگ، اردل، فارسان، کیار و بروجن در همه مقاطع تحصیلی فعالیت آموزشی خود را از طریق فضای مجازی انجام خواهند داد.وی افزود: مدارس لردگان، فلارد و خانمیرزا فعالیت خود را از ساعت ۹ صبح آغاز خواهند کرد.وی تاکید کرد حوزه‌های امتحان نهایی رأس ساعت مقرر امتحانات خود را برگزار خواهند کرد و دانش آموزان توجه کنند رأس ساعت برنامه ریزی شده در حوزه امتحانی حضور یابند.

بارش برف مدارس مقطع ابتدایی و پیش دبستانی زنجان را غیر حضوری کرد

تعطیلی مدارس

علی اسماعیلی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امروز، کلاس‌های مقطع ابتدایی شیفت صبح همه شهرستان‌ها به جز طارم، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: به اطلاع می‌رساند به علت بارش برف و نامساعد بودن هوا، فعالیت آموزشی مراکز پیش دبستانی در تمامی شهرستان‌های استان به جز شهرستان طارم تعطیل می‌باشد.مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: فعالیت مدارس مقطع ابتدایی در تمامی شهرستان‌های استان به جز شهرستان طارم در شیفت صبح به صورت مجازی پیگیری می‌شود.اسماعیلی تاکید کرد: مدارس شیفت صبح مقطع متوسطه اول مناطق بزینه رود، سجاس رود و افشار نیز به صورت مجازی پیگیری خواهد شد.وی گفت: مدارس سایر نواحی و مناطق استان به روال عادی خود دایر هستند.

تعطیل برخی مدارس فارس به دلیل بارش برف

تعطیلی مدارس

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس اعلام کرد: با توجه به بارش رحمت الهی و باران و برف در برخی مناطق استان فارس، آموزش و کلاس‌های درس حضوری در روز شنبه سوم دیماه ۱۴۰۱ در نوبت صبح در تمامی مدارس شهرستان سپیدان و بخش‌های ارژن، کامفیروز و خسرو و شیرین تعطیل و آموزش و کلاس‌های درس به شکل غیرحضوری و از طریق سامانه شاد و دیگر سامانه‌ها برگزار خواهد شد.بنا بر این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم (ویژه بزرگسالان) در این مناطق به قوت خود باقیست وراس ساعت مقرر برگزار خواهد شد.همچنین سایر امتحانات داخلی با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

مدارس در برخی بخش‌های استان قم تعطیل شد

مدارس استان قم در بخش‌های سلفچگان، قاهان و خلجستان به دلیل بارش برف امروز شنبه تعطیل اعلام شد.اداره کل آموزش و پرورش اعلام کرد: با توجه به بارش نزولات آسمانی و بخصوص برف در بخش‌های سلفچگان، قاهان و خلجستان امروز شنبه سومین روز از دی ماه ۱۴۰۱ تمامی مدارس در دوره‌های تحصیلی در این بخش‌ها تعطیل است و فقط مدارسی که امتحانات نهایی دارند دانش آموزان در حوزه‌های امتحانی حضور می‌یابند.

مدارس نوبت صبح شهرستان‌های کردستان غیرحضوری شد

در پی بارش برف و کولاک فرمانداری‌های قروه، دهگلان، دیواندره و بیجار اقدام به تعطیلی مدارس در نوبت صبح و غیر حضوری کردن مدارس کردند.بنا بر این اطلاعیه، فعالیت کلیه مدارس در دوره‌های مختلف تحصیلی سطح شهر و روستا در نوبت صبح به صورت غیرحضوری می‌باشد.ضمناً لازم به ذکراست امتحانات نهایی پایه دوازدهم دی ماه امروز شنبه سوم دی ماه رأس ساعت مقرر در حوزه‌های تعیین شده برگزار خواهد شد.

غیرحضوری شدن مدارس برخی شهرستان‌ها و بخش‌های کهگیلویه و بویراحمد

روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در پی بارش برف و باران که از دیروز آغاز شده است مدارس ابتدایی در شیفت صبح در شهرستان مارگون و بخش لوداب در شهرستان بویراحمد تعطیل شد.همچنین در این اطلاعیه آمده است همه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی شهرستان لنده در شیفت صبح با دو ساعت تأخیر برگزار می‌شود.

برف مدارس نوبت صبح و عصر در برخی از شهرهای لرستان را تعطیل کرد

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به بارش برف و تعطیلی برخی مدارس لرستان برای فردا شنبه، اظهار داشت: با توجه به بارش برف، نوبت صبح و عصر مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول شهرستان الیگودرز در همه بخش‌ها از سوی فرمانداری تعطیل اعلام شده است.

وی، عنوان کرد: همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدایی نوبت صبح شهر الیگودرز تعطیل اعلام شده است.مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت‌های صبح و عصر شهرستان‌های بروجرد و ازنا تعطیل اعلام شده است، گفت: در شهرستان دلفان نیز مدارس پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شده است.

فعالیت مدارس ۴ شهرستان استان مرکزی غیر حضوری شد

ستاد مدیریت بحران استانداری مرکزی نحوه فعالیت مدارس و ادارات امروز (شنبه سوم دی ماه) اعلام کرد.بر اساس این اطلاعیه‌ای به علت بارش برف، برودت هوا، یخبندان، لغزندگی معابر و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی مبنی بر ادامه بارش‌ها، مدارس شهرستان‌های اراک، شازند، خنداب و خمین در همه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح به صورت غیر حضوری است.

شهرستان‌های آشتیان، کمیجان و فراهان در مقطع ابتدایی در نوبت صبح به صورت غیرحضوری و مقطع متوسطه اول و دوم با یک و نیم ساعت تأخیر فعالیت خواهند داشت.همچنین ادارات شهرستان‌های اراک، شازند، آشتیان، خمین، خنداب، کمیجان و فراهان با یک ساعت تأخیر آغاز به کار خواهند کرد.

مدارس استان همدان به دلیل بارش برف غیرحضوری شد

تعطیلی مدارس

با توجه به اعلام ستاد بحران استان و به علت بارش برف و برودت هوا، کلیه مقاطع تحصیلی در تمام شهرهای استان، امروز شنبه در نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل و آموزش‌ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می‌گیرد.بدیهی است امتحانات نهایی پایه دوازدهم به قوت خود باقی است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3g8694