دوشنبه 04 تیر 1403 - 24 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/29 10:33
سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت | واریز سود سهام عدالت | مبلغ و زمان دقیق سود سهام عدالت
کد خبر: 15333

واریز مرحله جدید سود سهام عدالت بحساب مردم | واریز 100 هزار تومان بحساب سهام عدالتی ها

شاخص کل بورس امروز روند صعودی به خود گرفت؛ با این‌ حال ارزش سهام عدالت روز دوشنبه چقدر شد؟

سود سهام عدالت به صورت سالیانه پرداخت می‌شود و پس از برگزاری مجامع عمومی ۴۹ شرکت سرمایه‌گذاری، سود سهام عدالت از شرکت‌ها دریافت می‌شود و مشخص می‌شود که این سود به چه اندازه بین مشمولین تقسیم خواهد شد. جزئیات بیشتر در مورد آخرین خبرهای مربوط به سود سهام عدالت را می‌توانید در سایت ما مطالعه کنید.

 

شاخص کل بورس امروز روند صعودی به خود گرفت؛ با این‌ حال ارزش سهام عدالت روز دوشنبه چقدر شد؟

شاخص کل بورس امروز دوشنبه 27 فروردین روند صعودی داشت و با افزایش 0.62 درصدی به محدوده دو میلیون و 289 هزار واحدی رسید و شاخص هم وزن نیز با رشد بیش از 9هزار واحدی در محدوده 731 هزار واحدی ایستاد.

امروز دوشنبه سهام عدالت امروز همسو با شاخص کل حرکت کرد و روند مثبتی را تجربه کرد. ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی هم با افزایش 0.05 درصدی به 18 میلیون و 115 هزار تومان رسید.

ارزش روز سهام عدالت یک میلیون تومانی هم با افزایش 100 هزار تومانی به 33 میلیون و 150 هزار تومان رسید.

 

سهام عدالت

 

این افراد در مرحله بعدی بیشتر سود می گیرند

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه گفت: سود سهامدارانی که مشکل شبای معتبر بانکی خود را برطرف کنند، در مراحل بعدی به حساب آنها واریز خواهد شد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

 محمد باغستانی در مورد سهامداران عدالت که سود مرحله دوم خود در سال قبل را دریافت نکردند، گفت: ۱۵۰ هزار سهامدار عدالت به دلیل مشکل شماره شبای معتبر بانکی، نتوانستند سود سهام عدالت مرحله دوم عملکرد ۱۴۰۰ را دریافت کنند.

وی گفت: سود سهامدارانی که مشکل شبای معتبر بانکی خود را برطرف کنند، در مراحل بعدی به حساب آنها واریز خواهد شد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم سود عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت روز ۲۵ اسفندماه سال ۱۴۰۱ به حساب ۴۳ میلیون و ۸۶۴ هزار سهامدار واریز شد، افزود: بر اساس گزارش های دریافتی از بانک‌ها، سود حدود ۱۵۰ هزار سهامدار عدالت به حساب آنها واریز نشده است.

وی ادامه داد: شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت از مهم‌ترین دلایلی است که سود به حساب این تعداد از سهامداران سهام عدالت واریز نشده است.

مدیرعامل سمات اظهار داشت: سهامدارانی که با مشکل شبای معتبر بانکی روبرو هستند، می‌توانند با ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) و یا درج شماره شبای معتبر خود در سایت sahamedalat.ir در فرایند دریافت سود سهام قرار بگیرند.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سال گذشته سود عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت را در دو مرحله و در روزهای ۳۰ آذرماه و ۲۵ اسفندماه به حساب بیش از ۴۳ میلیون سهامدار واریز کرد.

واریز مرحله جدید سود سهام عدالت بحساب مردم 

 احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی در نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و وزارت اقتصاد گفت: امیدواریم که نتیجه و ثمره تلاش ها و نشست ها برای مردم ایران خیر به همراه داشته باشد.

وی افزود: امسال آخرین سال مجلس یازدهم و مهمترین سال کاری دولت و همچنین سال آینده سال خاتمه فعالیت‌های دولت است و باید هر آنچه در توان داریم برای تحول در شرایط اقتصادی و تحقق انتظارات و توقعات مردم و جامعه به کار گیریم تا طبق سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سال مردم شاهد تحول در اقتصاد و معیشت خود باشند.

خاندوزی بیان کرد: به جز چند اقدام تقنینی مانند مالیات بر عایدی سرمایه و تحول در بانک مرکزی که در کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شده است، موضوع برنامه هفتم در چند ماه اول سال در دستور کار مجلس قرار می گیرد چرا که باید تا پایان اردیبهشت، دولت لایحه برنامه هفتم را تقدیم مجلس کند و اکنون در شرایط حساسی هستیم.

سخنگوی اقتصادی دولت همچنین در خصوص همکاری دولت و مجلس برای تدوین و تصویب برنامه هفتم توسعه نیز تاکید کرد: با توجه به رفع اختلاف نظرهایی که در خصوص برنامه هفتم بود، در سال جدید با رفع این مسائل بسیار خوشبین هستیم که برای وزارت اقتصاد سال موثرتری در پیشبرد سیاست‌های اقتصادی دولت باشد.

وی در ادامه در خصوص برنامه هفتم توسعه نیز گفت: ما برنامه هفتم توسعه را در دستور کار داریم که این مهم می تواند با همکاری موثر دولت و مجلس به خصوص کمیسیون اقتصادی از طریق تصویب بندها و احکام مفید به یک سند راهبردی و اثر گذار تبدیل شود. چنانچه این همکاری اتفاق نیفتد این سند مانند سایر برنامه های گذشته به یک برنامه بدون استفاده که اجرا نمی شد، تبدیل می شود.

 

سخنگوی اقتصادی دولت همچنین در خصوص بورس نیز گفت: بر اساس اجماع کارشناسان ، با گذشت دو سال و نیم از شرایط حباب بورس در سال 99 و با توجه به تغییر تمام شاخص های قیمتی و مقداری دربسیاری از بخش های واقعی اقتصاد، اکنون شرایط ریسکی و مخاطره آمیزی در بازار سرمایه و بورس وجود ندارد و به عبارتی بورس حباب ندارد.

خاندوزی در خصوص واگذاری سهام عدالت بیان کرد: در خصوص سهام عدالت ما  مصوبه هیات دولت را برای سه و نیم نفر از اعضای تحت پوشش نهاد های حمایتی گرفتیم، در آذرماه هیات مصوبات مجلس اعلام کرد که این مصوبه باید اول در شورای عالی اصل 44 تصویب شود و سپس به دست دولت برسد که ما مجدد در انتهای سال در شورای عالی اصل 44 این مساله را مطرح کردیم و در نهایت مصوب شد و برای بار دوم که به هیات دولت ارجاع دادیم که دولت آن را با جزییات تایید کند متاسفانه از آنجایی که برخی از وزارتخانه ها حاضر به واگذاری برخی از شرکت های زیرمجموعه خود نبودند، این سهام تا انتهای سال بلاتکلیف ماند.

 

/منبع: فردا


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3gdk7n