پنج‌شنبه 30 فروردین 1403 - 18 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/02 08:30
یارانه | یارانه نقدی | افزایش یارانه نقدی
کد خبر: 12944

مبلغ یارانه در بهمن ماه افزایش می یابد ؟ | افزایش رقم یارانه صحت دارد ؟

یارانه نقدی هزینه کمک معیشتی دولت به مردم است که خبرهایی مبنی بر افزایش آن به گوش می رسد در ادامه بخوانید.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه: افزایش یارانه نقدی در سال آینده از محل فروش فرآورده‌های نفتی خواهد بود.مرتضوی در خصوص افرادی که هنوز یارانه دریافت نکرده اند، تصریح کرد: کسانی که یارانه نقدی خود را دریافت نکرده اند یا استحقاق دریافت دارند می‌توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه مراجعه کرده و اطلاعات خود برای گرفتن یارانه وارد کنند.

واریز یارانه  10 میلیونی جاماندگان | آخرین خبرهای یارانه نقدی

از اردیبهشت ماه تاکنون، مجلس تاکید دارد که دولت باید یارانه نقدی را حذف کند و به جای آن کالابرگ بدهد اما دولت به دلایل متعدد خواستار پرداخت یارانه نقدی است.حالا به نظر می‌رسد که برای سال جدید، دولت و مجلس به راه‌حل میانه‌ای رسیده‌اند. مشخص نیست چه زمانی مشکل یارانه نقدی حل خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری دی‌ماه جاری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در راستای اجرای بند ۵ قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور خبر داد.

علیرضا انجلاسی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری دی‌ماه جاری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در راستای اجرای بند ۵ قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور خبر داد و گفت:  بر این اساس برای خانوار یک‌ نفره ۵۴۶ هزار تومان، خانوار دو نفره ۷۸۰ هزار تومان، خانوار سه‌ نفره یک میلیون و ۹۲ هزار تومان واریز شد.

به گفته وی همچنین به خانواده چهار نفره یک میلیون و ۴۰۴ هزار  تومان، خانواده پنچ نفره و بیشتر یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان مستمری پرداخت شد.

سورپرایز یارانه ای دولت ؛ رقم یارانه نقدی زیاد شد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه: افزایش یارانه‌ها در سال آینده از محل فروش فرآورده‌های نفتی خواهد بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ گفت: افزایش یارانه‌ها در سال آینده با توجه به تبصره ۱۴ صورت خواهد. گرفت که اعتبار آن از محل فروش فرآورده‌های نفتی خواهد بود.

عبدالله ایزدپناه عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ ، در مورد افزایش یارانه نقدی اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ برای سال آینده افزایش میزان یارانه را پیشنهاد کرده است.

وی افزود: افزایش یارانه ها در سال آینده با توجه به تبصره ۱۴ صورت خواهد گرفت که از محل فروش فرآورده های نفتی خواهد بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲: دولت برای سال آینده ۸۰۰هزار میلیارد تومان یارانه پیش‌بینی کرده است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ گفت: دولت ۸۰۰ همت برای یارانه در سال آینده پیشنهاد کرده است اما اعتبار ۶۱۰ همت منطقی‌تر خواهد بود.

خلیل بهروزی‌فر عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که آیا در لایحه بودجه ۱۴۰۲ دولت یارانه نقدی افزایش داشته است، گفت: دولت یک درصد افزایشی را برای یارانه های نقدی در سال پیش رو در لایحه دیده است که باید بررسی شود.

وی با اشاره به میزان افزایش یارانه هادر سال آینده گفت: دولت ۸۰۰ همت برای یارانه در سال آینده پیشنهاد کرده است اما اعتبار ۶۱۰ همت منطقی‌تر خواهد بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ خاطر نشان کرد: بودجه ۱۴۰۲ باید طوری تنظیم شود که یارانه‌ها با افزایش تورم و افزایش قیمت‌ها و همچنین  با برنامه هفتم توسعه انطباق داشته باشد؛ آنچه که الان تصویب می‌شود بایدهمه این ملاحظات را مد نظر قرار دهد.

یارانه نقدی بهمن ماه ۵۰۰ هزار تومان شد

یارانه

علی بهادری جهرمی- سخنگوی دولت به تشریح آخرین وضعیت اختصاص کالابرگ الکترونیکی پرداخته است. وی با اشاره به اینکه نباید خودمان را درگیر این موضوع که «یارانه نقدی بهتر است یا کالابرگ؟» کنیم، خبر داده که هر کدام از مدل یارانه نقدی و کالابرگ که در تست‌ها موفق باشند، پیاده‌سازی شده و دولت هم در همان مسیر پیش خواهد رفت.

اما آنچه در روزهای اخیر بیشتر از سوی افکار عمومی مورد پرسش قرار می‌گیرد؛ زمان واریز یارانه دی‌ ماه ۱۴۰۱ است. اگر قرار باشد مرحله ۱۴۳ یارانه نقدی طبق روال ماه‌های قبل پرداخت شود، انتظار می‌رود در هفته سوم و احتمالا از بیستم دی ماه یارانه به دست سرپرستان خانوار برسد.

آنطور که پیشتر سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده بود؛ در صورتی‌که سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم باشند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی‌که جزو دهک‌های چهارم تا نهم باشند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز می‌شود.

در حالی در آذرماه سازمان هدفمندی یارانه‌ها حامل یک خبر خوش برای یارانه‌بگیران مبنی بر پایان یافتن یکی از اقساط وام کرونای یک میلیون تومانی بود که حواشی هم در این ماه کم نبوده است. یکی از این حواشی مربوط به کسر مقداری از مبلغ یارانه نقدی بود.

جریان از این قرار بود که تعدادی از سرپرستان خانوار اعلام کردند که در شرایطی که در ماه‌ها قبل مبلغ ۴۰۰ هزار تومان بابت یارانه نقدی دریافت می‌کردند که در آذرماه این رقم به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. عده‌ای این کاهش را ناشی از خطای دولت اعلام کردند اما سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها به این موضوع واکنش نشان داده و علت را شناور بودن دهک‌بندی خانوارها دانسته است.

شناور بودن پرداخت یارانه این احتمال را تقویت کرده که در هر بررسی مشمولان یارانه نقدی، دهک درآمدی خانوارها جابه‌جا شود. در ضمن، مبلغ یارانه نقدی نیز متناسب با تغییر دهک، دچار تغییر خواهد شد. البته، آنچه مبهم است این است که آیا شناور بودن دهک‌بندی خانوار به صورت ماهانه انجام می‌شود یا این امر هر چند ماه یک‌بار اتفاق می‌‌افتد؟ با اینحال، قرار شده مبلغ یارانه ثابت نباشد و بسته به دهک خانوار تغییر کند.

حاشیه بعدی نیز مربوط به قطع یارانه تعدادی از سرپرستان خانوار است. اما، طیبه حسینی- سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها به این ماجرا هم واکنش نشان داد و طی سخنانی اعلام کرد که سازمان هدفمندی هیچ‌گونه پیامکی مبنی بر قطع یارانه خانوار ارسال نکرده است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3wbnx3