شنبه 01 اردیبهشت 1403 - 20 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/26 14:49
بارش برف و باران
کد خبر: 13644

بارش برف و باران امروز در اغلب نقاط کشور

​رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران ز بارش برف و باران در غالب نقاط کشور و وزش باد و خیزش گرد و خاک خبر داد.

به گزارش ستاره پارسی: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در غالب نقاط کشور و وزش باد و خیزش گرد و خاک در برخی مناطق خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد:امروز (26 بهمن) در مناطقی از جنوب غرب، مرکز، شمال شرق، شمال فارس، مرکزی، قم، شمال یزد، برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل سمنان تهران و البرز بارش باران و برف، وزش باد و در برخی نقاط رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:امروز شدت بارش در شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، شرق لرستان و شمال خراسان رضوی است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:پنجشنبه (27 بهمن) در نوار شمالی کشور همچنین در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و بوشهر، جنوب اصفهان و یزد بارش رخ می‌دهد.

وی افزود:جمعه (28 بهمن) در برخی مناطق فارس، شمال کرمان، خراسان رضوی، مازندران، گلستان و شمال خراسان جنوبی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:شنبه و یکشنبه(29 و 30 بهمن) در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آرام خواهد بود

به گفته ضیاییان طی دو روز آینده در جنوب، شرق و جنوب شرق، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در البرز، تهران و سمنان در برخی ساعات وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با خیزش گردوخاک در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد:طی سه روز آینده خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد:آسمان تهران فردا (27 بهمن) کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد و روز جمعه ( 28 بهمن ) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت:طی امروز و فردا( 26 و 27 بهمن) بندرعباس با دمای 29 درجه سانتیگراد گرمترین و ارومیه با دمای 11- و 10- و زنجان با دمای 11- و 7- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3wer53