شنبه 05 اسفند 1402 - 24 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/05 01:37
رپرتاژ اگهی
کد خبر: 13023

ماکان آریا پارسا مدیر خوش فکر و خلاق

ماکان آریا پارسا متولد ۲۹ فرودین سال ۱۳۶۵ خورشیدی به عنوان یکی از کارآفرینان و مدیران مطرح و بنام ایرانی شناخته شده است. ماکان آریا پارسا با تکیه بر دانش و علمی که در دانشگاه های مطرح ایران و جهان آموخته در عرصه های گوناگون که در ادامه این مطلب هریک را معرفی می کنیم به موفقیت های قابل توجهی دست یافته است.

شاید برای تان سوال پیش بیاید که ماکان آریا پارسا چگونه توانسته است به این حجم از موفقیت های پی در پی برسد.  رزومه ماکان آریا پارسا نشان می دهد که این فرد بدون هیچ رابطه و دادن بودجه ای موفق شده مدیریت چندین بیزنس و شرکت مهم در ایران را برعهده بگیرد و در این راه موفقیت های بی شماری را کسب کند. در ادامه این مطلب ضمن آشنا شدن با رزومه ماکان آریا پارسا برخی از دستاوردها و کارهای مهم این کارآفرین موفق ایرانی را به شما معرفی می کنیم.

 

ماکان آریا پارسا کیست؟

دکتر ماکان آریا پارسا جوان ۳۶ ساله ای است که با یک فکر و ایده ی ناب قدم در میدان تجارت گذاشت. ماکان آریا پارسا بیش از ۱۰ سال پیش وارد میدان آموزش کشور شد. او با فکری که در سر داشت توانست جور دیگری نام آموزش مجازی را در میان مردم پررنگ کند و در راستای رفاه و آسایش بیشتر مردم قدم بردارد. ماکان آریا پارسا فارغ التحصیل دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران و کارشناسی مهندسی صنایع می باشد. همچنین وی این روزها  به عنوان یکی از کارآفرینان جوان و نمونه کشور و سخنرانان انگیزشی شناخته می شود. آریا پارسا با کسب دانش و مهارت های ضروری به یکی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه ی مدیریت، ارتباطات، بازاریابی و منابع انسانی تبدیل شده. وی با تاسیس یک مرکز آموزش بزرگ کار خود را در بستر آموزشی کشور آغاز کرد تا به تمام علاقه مندان به کسب مهارت کمک کند تا با دستی پر وارد بازار کار شوند. آریا پارسا پس از آن و بعد از گذشت مدتی کوتاه مجموعه ای دیگر را تاسیس و کار خود را روز به روز در تمام زمینه های آموزش های کسب و کار، مهاجرت، آموزش زبان و ... گسترش داد. او نه تنها تا به امروز توانسته در حوزه آموزش خود را به یک مدیر موفق تبدیل کند بلکه توانسته با گسترده کردن کسب و کارش فضایی را برای اشتغال صدها نفر محیا کند. نیروهایی که هریک با هزاران امید و آرزو قدم در این هولدینگ بزرگ می گذارند و در آینده ای نi چندان دور به جایگاه بسیار خوبی می رسند.

 

دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا درباره موسسات آموزشی مجازی و حضوری کلاهبردار

ecbf4d9a-8345-4efa-99d3-6daa05dc32d9

دکتر ماکان آریا پارسا که در حوزه آموزش مجازی و حضوری سوابق ارزشمند و طولانی دارد، انتقادات بسیاری راجع به ویدیوها و محتواهای غیر اصولی و غیر حرفه ای در فضای مجازی دارد. او معتقد است که موسساتی که محتواهای آموزشی بی کیفیتی تولید می کنند، در تبلیغات بسیار حرفه ای هستند. آن ها فهمیده اند که با کمک تبلیغات می توانند دوره های آموزشی خود را به فروش برسانند. فردی که چنین آموزش هایی را تهیه می کند بعد از مدتی متوجه می شود که خرید وی هیچ سودی برای او نداشته است و وی مهارت چندانی را برای ورود به فضای کار کسب نکرده است. این موضوع سبب می شود که اشتیاق افراد برای یادگیری و آموزش گرفته شود. از دست رفتن انگیزه و اشتیاق برای پیشرفت، ناامیدی را در فرد تقویت می کند. در چنین فضای غبارآلودی وی تصور می کند که همه موسسات فعال در حوزه آموزش کلاهبردار هستند و محتواهای تولیدی توسط آن ها بدون کیفیت بوده و همگی کلاهبرداری می باشند. در صورتیکه واقعیت چیز دیگری است و فقط بعضی از موسسات آموزشی هستند که قصد فریب افراد را دارند.  توصیه ایشان به افرادی که تازه در ابتدای مسیر آموزش و پژوهش قرار دارند و تمایل دارند که مهارت های شغلی خود را ارتقا دهند این است که قبل از ثبت نام یا شرکت در یک دوره مجازی یا حضوری حتما از وجود مجوزهای لازم اطمینان حاصل کنند. این بررسی و تحقیق راجع به مجموعه آموزشی و کیفیت آموزش های آن، به اعتقاد ماکان آریا پارسا سبب می شود که مدارک جعلی موسسات کلاهبردار شناسایی شده و افراد در دام آموزش های بی کیفیت گرفتار نشوند. برای آشنایی بیشتر با نظرات دکتر ماکان آریا پارسا در رابطه با موسسات آموزشی کلاهبردار، ویدیو زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 

سوابق تحصیلی و آموزشی ماکان آریا پارسا

ماکان آریا پارسا دارای سوابق تحصیلی و آموزشی متعدد است که در زیر آنها را معرفی کردیم. دکتری کارآفرینی، گرایش آموزش عالی ، دانشگاه آزاد اسلامی کارشناسی ارشد، رشته مدیریت MBA ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر کارشناسی ارشد، رشته مدیریت MBA ، دانشگاه Steinbeis Berlin آلمان کارشناسی مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی  دارنده گواهینامه مدیریت کسب و کارMBA مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دارنده گواهینامه دوره آموزش عالی حقوق تجارت و داوری

ماکان آریا پارسا چطور به افتخار کارآفرین برتر نائل شد؟

ریشه موفقیت ماکان آریا پارسا را می توان در استعداد و خلاقیت او پیدا کرد. ما باید بتوانیم نیازها را به درستی شناسایی کنیم و برای رفع آن ها به دنبال روش های خلاقانه ای باشیم که تا به حال به فکر هیچ کس نرسیده است. درست مانند ماکان آریا پارسا که با شم خلاقانه خود روش های رفع نیاز های خود و جامعه اش را پیدا کرد. او در این مسیر سختی های زیادی کشید پس کارآفرینی و خلاقیت نیازمند تحمل سختی ها و دشواری ها هم می باشد. ماکان آریا پارسا کار خود را با بررسی نیاز های خود و البته جامعه اش شروع کرد. آنچه نظر او به خود جلب کرد، نیاز جامعه به آموزش بود. او به این اندیشید که اگر بتواند بستری را برای آموزش جوانان فراهم کند، زمینه های اشتغال برای آن ها ساده تر فراهم می شود. از همین روی تمام هم و غم خود را روی راه اندازی موسسات آموزشی و ارائه آموزش استاندارد و جامع به جوانان گذاشت.

سه عادت از کارآفرینان برتر جهان

 به نظر شما، کارآفرینان موفق دنیا چه می کنند که دیگران نمی توانند آن را تکرار کنند؟ چرا برخی افراد از دیگران موفق ترند؟ بیایید با هم دیدگاه ماکان آریا پارسا در مورد عادت های موفق کارآفرینان جهان را بخوانیم. اول: کارآفرینان موفق، بر خلاف دیدگاه عموم، چند کاره نیستند. آنها با اینکه به حوزه های مختلف وارد می شوند، ولی در هر برهه زمانی، تمرکزشان روی یک موضوع متمرکز است. دوم: باز هم بر خلاف دیدگاه عموم، انها همواره مشغول کار نیستند. چون به این ترتیب، دیگر زمانی برای آزاد سازی ذهن و تفکر و ایده پردازی نخواهند داشت. پس در نظر داشته باشید که بعضی وقت ها لازم است هیچ کاری انجام ندهید و اجازه بدهید ذهنتان آزاد و رها باشد. سوم: جسارت خروج از منطقه امن خودشان را دارند. مغز ما می خواهد همواره ما را در منطقه آسایش و راحتی نگه دارد. تا جرات خروج از این ناحیه و کسب تجربیات دشوار را نکنید، موفق نخواهید شد.

 

ماکان آریا پارسا چگونه اشتغال زایی کرد؟

ماکان آریا پارسا از سال ۱۳۸۸ با تاسیس مرکز آموزشی که پیش تر به آن اشاره شد و  گسترش آن به خوبی در راستای پیشرفت و همچنین اشتغال بیشتر جامعه قدم گذاشته است. ایشان ضرورت اشتغال زایی را برای ایجاد یک جامعه پویا، سرزنده و سالم به خوبی درک کرده است و به عنوان کارآفرین برتر کشور که دو بار به این عنوان دست پیدا کرده است، بر این باور است که با اشتغال زایی می توان از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد. به همین دلیل وی بخش اعظمی از فعالیت های حرفه ایش را روی مساله کارآفرینی و اشتغال زایی معطوف کردند و از آن به عنوان راه کاری برای حل مشکلات ناشی از بیکاری و آسیب های اجتماعی در میان جوانان استفاده می کند. دکتر آریا پارسا نیز مانند هر مدیر و کارآفرین موفقی می داند، درصورتی که جامعه ای بخواهید به سوی پیشرفت و موفقیت حرکت کند، باید برای جوانان و افراد متخصص خود برنامه اشتغال داشته باشد. خب، چه کسی می خواهد ایران را به موفقیت برساند؟!؟ خود ما.

b9bd1248-04f7-4c41-bb0e-900291d5861b

افرادی که به اصطلاح دستی بر آتش دارند مانند کارآفرینان، این بستر برایشان فراهم است. پس باید تمام تلاش خود را بکنند که برای جوانان اشتغال زایی بکنند. فراموش نکنید که چرخه اقتصاد یک کشور بدون اشتغال زایی امکان پذیر نیست. برای موفقیت در این مسیر نیز باید تمام سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی در کنار یکدیگر و دوشادوش هم برای آن تلاش کنند. نمی توان تمام انتظارات را از مسئولین دولتی داشت و یا تنها بر واحد های خصوصی تکیه کرد. این دو می توانند مکمل خوبی برای یکدیگر باشند و به کمک هم جامعه ای برای جوانان ایجاد کنند که آن ها امکان کار و کسب درآمد در آن را داشته باشند. به عنوان مثال خود ماکان آریا پارسا با تلاش های شبانه روزی در طی سال ها و همکاری بسیاری که با دانشگاه های دولتی و آزاد کشور داشته و از به استفاده از بستری که آن ها فراهم می کنند، توانسته خدمات ارزنده آموزشی را به جوانان ارائه کند. برای مثال دکتر ماکان آریا پارسا تمامی مدارکی که به دانش پذیران خود اعطا می کند را به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران رسانیده است که این اعتبار آموزش های این دانش پذیران را نیز بیشتر می کند و می توانند به واسطه این گواهینامه هایی که دریافت می کنند، زود تر در کسب و کار های مختلف دولتی و خصوصی کاری پیدا کنند. از افتخارات ماکان آریا پارسا همین بس که هزاران جوان آموزش دیده و متخصص را وارد چرخه کار کرده است. ایشان همچنین مدل‌های تحلیل کسب و کار ارائه کرده است که به افراد و سازمان‌های زیادی کمک کرده تا کسب وکارشان را بهتر بشناسند.

 

منبع: پارسیان دانش پندار علم گستر

 

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری ستاره پارسی مسولیتی بابت آن ندارد ...


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3zgda2