دوشنبه 10 مهر 1402 - 02 Oct 2023
کریم بنزما | ساعت لاکچری
کد خبر: 9971

ساعت 16 میلیارد تومانی و لاکچری یک بازیکن فوتبال | تصاویر

عکس منتشر شده از کریم بنزما در حالی که یک ساعت 500,000 یورویی در دس دلاشت

در این روز ها بعد ار مراسم توپ طلا و دریافت این جایزه توسط کریم بنزما حاشیه ها و عکس های زیادی از این مراسم منتشر شد که یک از آن ها عکس کریم بنزمل بود که سعت چندین میلیارد تومانی در دست داشت.

 

ساعتی که کریم بنزما در مراسم توپ طلا به دست کرده بود ۵۰۰,۰۰۰ یوروی ارزش داشت و یکی از گران‌قیمت‌ترین ساعت‌های مچی است.

 

کریم بنزما

 

 

بیوگرافی کریم بنزما (زندگینامه ورزشکاران)

کریم بنزما فوتبالیست با سابقه و توانمند اهل فرانسه است که اکنون عضو باشگاه رئال مادرید می باشد. وی در پست مهاجم یکی از بهترین بازیکن ها بوده و برای تیم رئال مادرید گل های خوبی به ثمر رسانده است. 

 

دوران کودکی

در شرح زندگینامه کریم بنزما این گونه آمده است: کریم مصطفی بنزما در تاریخ ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ در شهر لیون، سومین شهر بزرگ فرانسه به دنیا آمد. پدر و مادر وی اصالتا اهل الجزایر هستند و مسلمان اهل سنت منطقه ی کبیلیای الزایر می باشند. کریم بنزما ششمین فرزند خانواده است و هشت تا خواهر و برادر دارد. پدرش کارمند مجلس و مادرش خانه دار است.

کریم بنزما که از کودکی به فوتبال علاقه داشت در تیم فوتبال مدرسه ی ژان لورگت بازی می کرد. در این مسابقات توانست به ترایون بارون ملحق شود و توجه چند استعداد یاب را به خود جلب نماید. بنزما در همان جا نخستین قرارداد خود را با المپیک امضا کرد. پس از شش سال به مدرسه ی ژان مولین رفت و به عضویت تیم ژرلاند ولاژ تولا درآمد. در این میان خانواده ی کریم دائما او را مورد تشویق قرار می دادند.

گیامه تورا، مربی تیم تولا ولاژ که بازیکنان مشهوری از جمله بن عرفا، مالودا و برونو انگوتی را به دنیای فوتبال معرفی کرده بود، حال وظیفه داشت کریم بنزما این مروارید درخشان و با استعداد فرانسوی را رشد و جلا دهد. مربی در طول این شش سال کریم را مخصوصا از لحاظ بدنی، با برنامه های سرعتی و قدرتی خود به خوبی آماده کرده بود؛ به گونه ای که در نوامبر سال ۲۰۰۳ در هر بازی دو تا سه گل درون دروازه رقیب کاشت و بیشتر از قبل توجه همگان را به خود جلب کرد.

 

کریم بنزما

 

آغاز فعالیت حرفه ای

کریم بنزما به صورت حرفه ای فوتبال خود را از باشگاه المپیک لیون شروع کرد و در سال ۲۰۰۴ میلادی به تیم بزرگ سالان همین باشگاه ملحق شد.

پس از سپری شدن پنج سال از حضور وی در باشگاه لیون، کریم بنزما در فصل دهم سال ۲۰۰۹ به باشگاه رئال مادرید ملحق شد. رقم انتقال قرارداد او از باشگاه لیون به رئال مادرید ۳۵ میلیون یورو اعلام شد، اما با در نظر گرفتن عملکرد فوق العاده مثبت و نحوه ی بازی او مبلغ قرارداد تا سقف ۴۱ میلیون یورو نیز افزایش پیدا می کرد.

کریم بنزما زمانی با باشگاه رئال مادرید قرارداد بست که ستارگان معروف فوتبال مانند کریستیانو رونالدو و کاکا نیز در همان سال با همین باشگاه قرارداد منعقد کردند.

 

حضور در باشگاه رئال مادرید

نخستین باری که کریم بنزما برای تیم رئال مادرید بازی کرد، یک بازی دوستانه در شهر دوبلین در مقابل شامروک روورز جمهوری ایرلند بود، که کریم در نیمه دوم وارد زمین بازی شد و تک گل این مسابقه را در دقیقه ۸۷ بازی در دروازه حریف کاشت.

 

کریم بنزما

 

میزان درآمد

در سال ۲۰۱۲ به کریم بنزما این مهاجم تیم رئال مادرید لقب پردرآمدترین ورزشکار فرانسوی داده شد. او در مجموع از تیم رئال مادرید و قرارداد با برند آدیداس ۱۳ میلیون یورو دستمزد دریافت کرده است. بنزما سالیانه حدود ۸.۵ میلیون یورو از باشگاه رئال مادرید دستمزد دریافت می کند.

 

سریع ترین گل تاریخ ال کلاسیکو

کریم بنزما در تاریخ دهم دسامبر ۲۰۱۱ میلادی موفق شد سریع ترین گل تاریخ بازی های ال کلاسیکو را در ثانیه ۲۱ بازی به ثمر برساند.

کریم بنزما بهترین گل زن فرانسوی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا با به ثمر رساندن ۵۵ گل می باشد.

و جالب تر از همه این که کمتر پیش می آید بازیکنی را به زین الدین زیدان نسبت بدهند ولی با ظهور و پیدایش کریم بنزما این بازیکن خوب و توانمند، اغلب افراد به او لقب «زیزو جدید» را داده اند. زیزو لقب زین الدین زیدان است.

 

کریم بنزما

 

کریم بنزما شیعه است یا سنی

کریم بنزما یک مسلمان سنی مذهب است که در کنار ورزش حرفه ای خود از نماز و روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان غافل نمی شود.

 

کریم بنزما

 

کریم بنزما و همسر و فرزندانش

کریم بنزما از دو نامزد سابق خود صاحب دو فرزند است . دخترش میلیا در سال ۲۰۱۴ و پسرش ابراهیم در سال ۲۰۱۷ بدنیا آمده است./منبع: اقتصاد نیوز


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3zwjz3