یک‌شنبه 03 تیر 1403 - 23 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/18 07:45
بازنشستگان | وام بازنشستگان | پرداخت وام به بازنشستگان
کد خبر: 12503

پرداخت وام به بازنشستگان | 170 هزار فقره وام به بازنشستگان تعلق دارد

رئیس کانون بازنشستگان از پرداخت 170 هزار فقره وام به بازنشستگان تامین اجتماعی از ابتدای سال 1401 تاکنون خبر داد و گفت و گو با دولت برای افزایش میزان مبلغ وام ها در سال آینده خبر داد.

علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در خصوص با آمار پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به گزارشات موجود از کانون بازنشستگان در کل کشور 170 هزار نفر در کل کشور و بلغ بر 30 هزار نفر در تهران وام بازنشستگان را پرداخت کرده اند.

پرداخت وام به بازنشستگان

وی تصریح کرد: رقم وام پرداختی ۱۲ میلیون تومان بوده و ثبت نام و پرداخت به سایر بازنشستگان و متقاضیان تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که میزان وام قرض‌الحسنه بازنشستگان سال آتی افزایش پیدا خواهد کرد گفت: در این بخش صحبتی نشده ولی ما انتظار داریم که این رقم در سال آینده افزایش پیدا کند اما به طور کلی هنوز در بحث رقم جلسه و مبحثی نداشته‌ایم.

وی در ارتباط با رقم و زمان پرداخت عیدی به بازنشستگان تأمین اجتماعی تصریح کرد: آنچه را که سازمان تأمین اجتماعی تاکید دارد این است که میزان عیدی به بازنشستگان بر مبنای رقمی است که در زمان شاغل بودن فرد پرداخت می‌شده است البته ما انتظار داریم در این زمینه میزان عیدی بیشتر باشد اما به هر ترتیب احساس می‌شود که میزان عیدی همانند فرمول سنوات گذشته به بازنشستگان پرداخت شود.

دهقان‌کیا گفت: در خصوص رقم آن هنوز جلسه‌ای برگزار نشده است همچنین در خصوص زمان آن نیز باید منتظر اعلام سازمان تأمین اجتماعی باشیم اما پیش‌بینی می‌شود که طبق سنوات گذشته در بازه زمانی سال‌های قبل پرداخت شود.

وی در ارتباط با افزایش مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز گفت: در این خصوص از هفته‌های آتی جلسات برگزار می‌شود و انتظار ما از رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که عنایت ویژه‌ای را به شرایط اقتصادی و زندگی بازنشستگان داشته باشد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/48ydw3