دوشنبه 04 تیر 1403 - 24 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1403/02/28 20:30
کد خبر: 133158

افران بزرگترین صندوق ETF درآمد ثابت ایران شد

صندوق درآمد‌‌ثابت افران رکورد جدیدی در حجم‌ دارایی تحت مدیریت و جذب سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گذار حقیقی ثبت کرد.

صندوق‌ افران با ۱۶ همت دارایی تحت مدیریت و جذب ۸۰ هزار سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذار حقیقی،‌ بزرگترین صندوق ETF درآمد‌ثابت بازار‌سرمایه از حیث دارایی تحت مدیریت و تعداد سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذار حقیقی شد. 

مهم‌ترین مزیت «صندوق درآمد‌ثابت افران» که باعث استقبال سرمایه‌گذاران شده، بالاترین بازدهی هموار در مطمئن‌ترین حالت ممکن بوده است.

بازدهی‌ هموار صندوق درآمد ثابت افران

منظور از بازدهی هموار این است که مدیریت صندوق‌ افران طوری بوده که این صندوق در کوتاه‌مدت و بلند‌مدت همواره بالاترین بازدهی ممکن را کسب کرده است، به عبارتی افراد چه یک ‌هفته چه سه سال در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند مطمئن هستند که از سود یا بازدهی اعلامی صندوق که هم‌اکنون ۳۱ درصد است بهره‌مند می‌شوند و اینطور نیست که این بازدهی در مقاطع زمانی مختلف دچار نوسان شود.

صندوق درآمد ثابت افران در بازه‌های زمانی ۲ و ۳ ساله گذشته در رتبه نخست بازدهی صندوق‌‌های درآمد‌ثابت بازار‌سرمایه بوده است، صندوق افران هرگز برای اهداف رقابتی سود خود را مقطعی افزایش یا کاهش نداده است.

چرا صندوق افران مطمئن‌ترین صندوق درآمد‌ثابت است؟

مطمئن بودن صندوق درآمد‌ثابت از چند جهت حائز اهمیت است؛ از آنجا که صندوق‌های درآمد‌ثابت حدود ۴۰ درصد از منابع خود را در بانک‌ها سپرده‌گذاری می‌کنند، انتخاب بانک‌های مطمئن که قدرت پرداخت سود و نقد‌شوندگی بالا داشته باشند، حائز اهمیت است. 

حدود ۵۰ درصد دیگر از دارایی‌های صندوق درآمد‌ثابت نیز به خرید اوراق اختصاص پیدا می‌کند که صندوق افران در خرید اوراق نیز ملاک بازدهی و اطمینان از بازپرداخت را مدنظر قرار می‌دهد(بخش مهمی از اوراق مربوط به دولت است).

صندوق‌های درآمد ثابت می‌توانند تا ۱۰ درصد از دارایی خود را در سهام سرمایه‌گذاری کنند، صندوق افران ریسک پرتفوی ۱۰ درصدی سهام خود را با ابزارهای پوشش ریسک کنترل می‌کند، جالب اینجاست که بازدهی که صندوق افران از بخش سهام صندوق کسب کرده از صندوق‌های سهامی بالاتر بوده که این بازدهی در بازدهی کل صندوق تاثیر‌گذار است.

 

بازدهی یا سود صندوق درآمد ثابت افران

بازدهی یا حداقل سود سالانه صندوق درآمد‌ثابت افران هم‌اکنون معادل ۳۱ درصد موثر سالانه است، که در صورت بالا رفتن نرخ بهره این سود افزایش پیدا خواهد کرد. صندوق درآمد ثابت افران به واسطه بازارگردانی فعال نقدشوندگی بالایی دارد، افران همواره ۶ هزار میلیارد ریال سفارش خرید انباشته دارد که این میزان همیشه توسط بازارگردان حفظ می‌شود. به زبان ساده در این صندوق صف فروش شکل نمی‌گیرد و در لحظه نقد می‌شود.

 

این صندوق از صندوق‌های مجموعه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج است که ۸ صندوق سرمایه‌گذاری در انواع مختلف: سهامی، مختلط، درآمد ثابت، جسورانه، بازارگردانی و صندوق در صندوق را در بازارسرمایه ایران مدیریت می‌کند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری می‌توانند به صفحه «صندوق درآمد‌ثابت افران» مراجعه کنند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4jjvxp