جمعه 31 فروردین 1403 - 19 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/28 08:45
هواشناسی | سازمان هواشناسی | هشدار سازمان هواشناسی
کد خبر: 12834

سازمان هواشناسی تداوم بارش برف و باران | آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی

سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش برف و باران در برخی از استان ها و آلودگی هوا برای شهر های پرجمعیت و صنعتی پیش بینی کرده است.

سازمان هواشناسی بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی هواشناسی کشور تداوم بارش ها را در برخی مناطق پیش بینی کرد.سازمان هواشناسی در خصوص آلودگی هوا در شهر های پرجمعیت و صنعتی هشدار داد.در ادامه جزئیات پیش بینی سازمان هواشناسی را بخوانید.

هواشناسی

سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران در برخی مناطق کشور و تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد و برای استان‌های جنوبی هشدار صادر کرد.

بر اساس نقشه های همدیدی سازمان هواشناسی امروز در جنوب استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، کرمان و یزد باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود سامانه کشور خواهد شد.

فردا در جنوب شرق کشور ابرناکی، رگبار و پراکنده به همراه اول پیش بینی می شود. روز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در نوار شرقی کشور و مناطقی از مرکز و جنوب کشور به ویژه استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است. در این روز برای نوار غربی آرام همراه با افزایش دما پیش بینی شده است.

طی این مدت در سواحل گیلان، مازندران، اردبیل و  جنوب بوشهر ابرناکی و پراکنده می دهد تا فردا تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم داشت.

توصیف سامانه: افزایش ارتفاع امواج

هواشناسی

زمان شروع: چهارشنبه 1401/10/28

زمان پایان: چهارشنبه 1401/10/28

نوع مخاطره: وزش باد و افزایش ارتفاع امواج بین 1.5 تا 2 متر

منطقه اثر:

چهارشنبه 1401/10/28: دریای عمان، مناطق ساحلی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان

اثر مخاطره: خسارت به شناورهای سبک، تفریحی و احتمالا نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی.

توصیه: اجتناب از عملیات غواصی و شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت، جمع آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در سواحل و فراسواحل 


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4jopk3