یک‌شنبه 26 فروردین 1403 - 14 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/09/30 05:45
دکور خانه | دکور خانه مدرن | دکور خانه شیک و مدرن
کد خبر: 11864

دکور خانه شیک و مدرن با هزینه کم و راحت | خانه ای مدرن با ساده ترین راهکار ها

با چند ایده ساده فضایی شیک و مدرن را در خانه ایجاد کنید. برای دکوراسیون شیک و مدرن نیاز به هزینه های بالا نیست.

اکثر افراد برای داشتن دکورخانه شیک و جذاب خانه راه های سخت و پرهزینه را انتخاب می کنند درصورتی که با هزینه کم و به راحتی با وسایل ساده می شود یک دکورخانه مدرن و شیک خلق کرد.برای داشتن یک دکور خانه ساده و شیک کافی است اصول طراحی دکوراسیونی را رعایت کرد.در این مطلب برای شما راه های ساده و راحت داشتن دکور خانه مدرن و شیک را قرار می دهیم.

دکوراسیون ساده و خوش رنگ با ثمره های طبیعت

دکوراسیون شیک و مدرن

برای اینکه حس شادابی و سرزندگی در فضای آشپزخانه حکم فرما شود ، یک ظرف از میوه های خوش رنگ مانند لیمو و پرتقال را بر روی میز آشپزخانه قرار دهید و یا یک گلدان پر از گل های طبیعی روی میز بگذارید .

برای زیبا و به روز شدن دکوراسیون داخلی آشپزخانه های معمولی و ساده، بهتر است که همیشه محیط آشپزخانه تمیز و مرتب باشد. سطح روی کابینت ها خالی از وسایل باشد. از نگهداری وسایل خراب و بلا استفاده در فضای آشپزخانه هم اجتناب کنید. نورپردازی مناسب هم یکی دیگر از نکاتی است که برای جذاب تر شدن ظاهر فضای آشپزخانه ساده باید به آن توجه کرد.

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون شیک و مدرن

برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب رنگ های پرمایه را توسط اکسسوری های کوچک وارد اتاق کنید و از ملحفه و روبالشتی های ساده و سفید رنگ استفاده کنید زیرا حس خوابیدن در رختخواب به رنگ سفید حسی وصف ناشدنی است!

تقارن، رمزی برای سادگی و آرامش

همیشه نباید در محیط تقارن حکمفرما باشد بلکه بهتر است برای ایجاد تعادل و آرامش در فضا برخی از وسایل را به صورت قرینه در اتاق قرار دهید مثلا برای ایجاد حس امنیت در اتاق خوابتان ، دو شمعدان بر روی میز ناهارخوری یا دو عدد آباژور در اطراف تختخواب قرار دهید.

یک پذیرایی مجلل با وسایل ساده

دکوراسیون شیک و مدرن

برای داشتن دکوراسیونی زیبا و با شکوه روی میز پذیرایی تان یک رومیزی زیبا، بیاندازید. شما می توانید برحسب سلیقه خود یک رومیزی با سبک مدرن یا سنتی انتخاب کنید و با وسایلی ساده فضایی مجلل برای پذیرایی از مهمانتان تدارک ببینید.

فرش و مبلمان از مهم ترین وسایل در سالن پذیرایی محسوب می شوند بنابراین بهتر است برای متفاوت به نظر رسیدن دکوراسیون پذیرایی ساده از فرش با طرح و رنگ و جنس خاصی استفاده کنید.

رنگ کردن دیوارها

برای تغییر فضای خانه حتما لازم نیست همه دیوارها را رنگ کنید زیرا این کار بسیار وقت گیر و هزینه بر است ، شما می توانید با رنگ کردن حتی یک دیوار نیز در فضا تغییراتی به وجود آورید و یا می توانید یکی از دیوارهایتان را کاغذ دیواری بچسبانید.

برای جدا کردن فضا از یکدیگر نیز می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید بدین طریق که برای جدا کردن حال و پذیرایی از هم جدا کنید، یک کتابخانه قرار دهید و کتاب ها را سمت هال بچینید و پشت کتابخانه را کاغذ دیواری بچسبانید تا سمت پذیرایی شما یک دیوار با پوشش کاغذ دیواری باشد.

قرار دادن شلف بر روی دیوار برای وسایل تزئینی هم زیبایی و نظم خاصی به دکوراسیون خانه می بخشد. همچنین نصب یک تابلوی یا دیوار کوب بسیار زیبا و خاص هم ایده بسیار خوبی است.

نورپردازی

دکوراسیون شیک و مدرن

بارها در بخش دکوراسیون داخلی دنیای مد نمناک به صورت گسترده توضیح داده ایم که یکی دیگر از انواع ایده های کاربردی برای تزیین سالن پذیرایی استفاده از آباژورها و چراغ های تزیینی است زیرا نورپردازی باعث زیبایی و جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی ساده می شود .

دکوراسیون ساده و محلی با صنایع دستی

برای نگهداری اشیا کوچک در قسمت های مختلف خانه ، می توانید از سبدهای بافته شده از حصیر و کنف استفاده کنید وآنها را در فضاهای مختلف خانه مانند آشپزخانه، اتاق کودک، نشیمن و ...قرار دهید.

دسترسی آسان با وسایل ساده

برای نگهداری ادویه ها آنها را درون ظروف شیشه ای بریزید و نام هریک را روی آنها بنویسید ، سپس این ظروف را در کشوهای بزرگ زیر گاز قرار دهید تا سریع هر چه نیاز دارید را بیابید.

ایجاد فضای خصوصی

دکوراسیون شیک و مدرن

در قسمتی از خانه با قراردادن یک صندلی راک یا یک مبل راحتی برای خودتان فضایی آماده کنید تا در زمان نیاز با قرارگرفتن در آنجا به آرامش پیدا کنید. می توانید این صندلی را در کنار پنجره ای رو به خیابان قرار دهید و یا در کنار کتابخانه تانبگذارید.

پرهیز از شلوغی

اگر همه لوازم ومبلمان را بیش از حد در کنار یکدیگر قرار دهید فضای شما آشفته و شلوغ خواهد شد بنابراین بهتر است هر وسیله را در جای خود بگذارید و مبلمانتان نیز با یکدیگر فاصله داشته باشد تا لوازمتان بهتر و بیشتر دیده شود.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

برای اینکه با ورود به سرویس بهداشتی شما همه احساس کنند که محیط تمیز و بهداشتی است ، از حوله های سفید استفاده کنید و برای تزئین این فضا از گلدانی به رنگ آبی آسمانی، با گل های کرم و سبز رنگ و چند شمع زیبا به عنوان دکوری استفاده نمایید تا فضا جلوه خاصی پیدا کند.

چیدمان ساده و زیبای کتابخانه

برای مرتب کردن کتابخانه ، کتاب ها را به ترتیب و منظم کنار هم قرار دهید و کتاب هایی که جلدشان کهنه و قدیمی شده را تعویض نمایید . در قسمت هایی از کتابخانه نیز لوازم تزئینی مانند قاب عکس و یا انواع شمع قرار دهید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4plkd3