پنج‌شنبه 30 فروردین 1403 - 18 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/03 08:30
یارانه | یارانه نقدی | یارانه نقدی یا کالابرگ الکترونیک
کد خبر: 11970

یارانه بصورت نقدی در اختیار مردم قرار بگیرد | کالا برگ الکترونیکی فساد زا است

کارشناسی مشکلات کالا برگ الکترونیکی توسط کارشناس اقتصادی یارانه نقدی بهتر عمل می کند.

یارانه نقدی همانند دوره های قبل به حساب سرپرست خانوار واریز شد.یارانه نقدی دی ماه چه زمانی پرداخت می شود؟ یارانه نقدی این ماه  بصورت نقدی پرداخت می شود یا کالابرگ الکترونیک برای آخرین خبرها از یارانه نقدی در سال جدید در ستاره پارسی همراه ما باشید.

 کارشناس مسایل اقتصادی با بیان اینکه بهتر است که پرداخت یارانه به صورت نقدی در اختیار مردم قرار بگیرد تا بر اساس نیاز‌های خود آن را هزینه کنند، گفت: اجرای کالابرگی الکترونیکی می‌تواند فسادزا باشد.

یارانه جدید

 محمدحسن قدیری ابیانه اظهار داشت: بهتر است یارانه را به صورت نقدی در اختیار مردم قرار بگیرد، چراکه در انتخاب کالا و قرار گرفتن نوع آن در سبد کالایی مردم در صورت اجرای کالابرگی الکترونیکی می‌تواند فساد رخ دهد.

وی افزود: دولت مابه‌التفاوت پولی را که به صورت ارز ترجیحی در اختیار واردکنندگان قرار می‌داد را در اختیار مردم قرار داده است و هدف این است که جلوی رانت و فساد گرفته شود.

کارشناس مسایل اقتصادی گفت: اینکه قیمت‌ها آزاد شود، ولی مابه‌التفاوت آن در اختیار مردم قرار بگیرد اقدام بزرگی بوده که ریشه‌های فساد، رانت، قاچاق و مافیا را می‌خشکاند؛ کما اینکه در زمینه گندم مشخص شد که هزاران مرکز به نام نانوایی آرد تحویل می‌گرفتند در حالی که چنین مراکزی وجود نداشته است و آن گونه مسوولان اعلام کردند جلوی یک رانت بزرگ معادل مصرف نان ۲۵ میلیون نفر گرفته شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4y6yy3